یمن: پزشکی پروازهای شروع از شورشیان یمن

حداقل هفت بدحال مردم نیاز به مراقبت های پزشکی و بستگان خود شده اند پرواز به خارج از یمن را شورشی با خبرنگار مهر در دوشنبه World Health Organization (WHO) گفت.

که گفت در توییتر که اکثریت بیماران زنان و کودکانی که رنج می برند از شرایط مانند “تهاجمی انواع سرطان و تومورهای مغزی یا کسانی که نیاز به پیوند اعضا و جراحی ترمیمی داشته”.

بیشتر:

جوان بيماران پرواز از فرودگاه صنعا است که بسته به پروازهای تجاری پس از سال 2016 داخل سازمان ملل متحد مشخص شده هواپیما عازم امان.

“این اولین بار است که از آنچه که ما امید خواهد بود تعدادی از پروازها در پزشکی هوایی پل” هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد برای یمن Lise گراند گفته خبرگزاری افزود که بیشتر بیماران و خانواده های آنها خواهد سفر به اردن و مصر در روزهای آینده.

“این مهم است که این اولین پرواز رفته است,” او گفت: از تخلیه برنامه که در زمان ماه به مذاکره کنند.

People board a United Nations plane which will carry them to Amman, Jordan in the first flight of a medical air bridge from Sanaa airport in Sanaa, Yemen February 3, 2020. REUTERS/Khaled Abdullah

مردم مدیره سازمان ملل متحد هواپیما که حمل آنها را به امان اردن در اولین پرواز پزشکی پل هوایی از یمن در فرودگاه صنعا [خالد عبدالله/رویترز]

“همه ما امروز احساس می کنید که این دستیابی به موفقیت بزرگ و نشانه ای از امید برای خروج از یمن.”

پانزده ساله عبدالله عابد یکی از 16 بيمار به پرواز در پرواز اول به امان.

“من نارسایی کلیه و من نیاز به یک پیوند” او گفت:. “به امید خدا ما در سفر امروز به اردن برای درمان است.”

یمن فرو رفته در تقریبا پنج سال از درگیری های پس از شورشیان سرنگون بین المللی به رسمیت شناخته شده و دولت از رئیس جمهور عبد Rabbu منصور هادی از صنعا در اواخر 2014. عربستان سعودی-امارات متحده عربی-رهبری ائتلاف نظامی مداخله در 2015 به تلاش برای بازگرداندن هادی.

در ماه نوامبر ائتلاف – که کنترل یمن را در فرودگاهی – گفت: بیمارانی که نیاز به مراقبت های پزشکی اجازه داده می شود به پرواز در خارج از صنعا که بسته شده به پروازهای تجاری از سال 2016.

چرا که یمن در جنگ ؟ (07:02)

روز یکشنبه حوثیها انتقاد تخلیه طرح به عنوان ناکافی برای نیازهای هزاران نفر از مردم در نیاز فوری به درمان است.

“سازمان بهداشت جهانی گفت: آن را حمل و نقل از طریق یک سازمان ملل متحد هواپیما تنها هفت بيمار با اسکورت خود را در هر پرواز” شورشیان در بیانیه ای گفت.

“تعدادی از مردم امضا برای تخلیه پزشکی حدود 32,000 بیماران مبتلا به بیماری های جدی” بیانیه اضافه شده است.

نماینده ویژه سازمان ملل برای یمن مارتین گریفیتس ماه گذشته گفت: شورای امنیت که “ما بسیار نزدیک شاهد اولین پرواز حرکت 30 بيمار که در حال حاضر در حال انتظار در صنعا برای درمان آنها”.

“این پرواز حمل و نقل خواهد شد بیمارانی که نیاز به مراقبت های پزشکی در دسترس نیست در یمن به توافق مکان های خارج از کشور,” او گفت:.

“من واقعا امیدوارم که در زمان ما در دیدار ماه آینده … ما را دیده اند که پرواز اول اتفاق می افتد.”

نروژی پناهندگان شورای استقبال مورد انتظار شروع بشردوستانه ترابری اما گفت که دیگران صادر شد یک “حکم اعدام” زمانی که ائتلاف بسته فرودگاه در صنعا ،

“امروز حرکت در می آید خیلی دیر شده برای هزاران نفر از یمنی که فوت انتظار به ترک کشور به صورت فوری صرفه جویی در زندگی مراقبت از” محمد عبدی از NRC کشور مدیر یمن گفت.

“ما امیدواریم که که این پزشکی پرواز خواهد نجات جان دیگر گرفت. بسیاری از هنوز هم در حال انتظار برای به دست آوردن بهداشت و درمان آنها نیاز به” عبدی اضافه شده است.

یک که سخنگوی کرده و گفته است که سه پرواز شده اند برنامه ریزی شده در فوریه 4, 5 و 7 محدود برای امان و قاهره.

دهها هزار نفر از مردم عمدتا غیرنظامیان کشته شده اند و میلیون ها نفر آواره در جنگ که سازمان ملل متحد می گوید باعث شده است که جهان را بدترین بحران انسانی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>