یمن coronavirus موارد انتظار می رود به افزایش به عنوان سازمان ملل متحد کمک های خشک

آن را اجتناب ناپذیر بود که جهانی coronavirus همه گیر می رسند در یمن و عبور از مسیرهای با بدترین بحران انسانی. در حال حاضر که این تاثیر در حال حاضر.

لیلا Abdulrab یک خط جلو صندلی. کمک های انسان دوستانه کارگر او برای کمیساریای عالی پناهندگان, پناهندگان سازمان ملل از سال 2011 است. با وجود گورهای دسته جمعی حفر شده در یمن را در شهرهای بزرگ به عنوان محتمل COVID-19 مورد افزایش سرعت او ادامه داد: کار کمک برخی از یمن بیشترین آسیب پذیر است.

“من تو را دیدم و حس ترس و اضطراب [از پناهندگان و آوارگان داخلی] به دلیل همه گیر و تاثیر آن بر آنان و جامعه” Abdulrab الجزیره گفت: پس از آخرین دیدار.

“تقاضا برای کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل کمک های بیشتر است و بدون آن بسیاری از افراد آسیب پذیر از جمله تک زنان و خانواده های بی سرپرست و کودکان و خشونت جنسی بازماندگان و دیگران تبدیل خواهد شد در معرض خطر جدی اخراج و عدم دسترسی به مواد غذایی و نیازهای اساسی.”

‘سبب شیوع’

پنج سال جنگ در یمن بازمی گردد که در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده و دولت با حمایت یک ائتلاف به رهبری عربستان سعودی علیه ایران-تراز وسط قرار دارد حوثی ها.

خاورمیانه فقیرترین کشور دیده است و اقتصاد آن نابود به عنوان یک نتیجه از خروج میلیون ها نفر بیکار و 80 درصد از این کشور نیاز به کمک های انسان دوستانه. این بیماری همه گیر کوروناویروس تنها تشدید این وضعیت است.

“بسیاری از یمنی از دست داده اند و معیشت خود را به عنوان یک نتیجه از این بیماری همه گیر و آسیب پذیر ترین گروه ها در جامعه مانند آوارگان داخلی و پناهندگان تبدیل شده اند بیشتر در معرض خطر” Abdulrab گفت. “در حال حاضر شکننده نظام سلامت سبب شیوع است و فاقد ظرفیت برای نگه دارید تا با کروناویروس وضعیت است.”

رسمی ایران در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده و دولت اعلام کرده بیش از 900 مورد از COVID-19 و بیش از 250 مرگ و میر در حالی که حوثی ها در پایتخت یمن تنها گزارش چهار مورد. اما تعداد واقعی است که تصور می شود بسیار بالاتر است.

سازمان ملل متحد هشدار داده است که شمار تلفات ناشی از کروناویروس در یمن می تواند به پیش افتادن از ترکیب تلفات از جنگ و بیماری و گرسنگی در یمن بیش از پنج سال گذشته تعداد برآورد شده و در بیش از 100 ، 000 نفر است.

تهی بودجه

سوال از بودجه خواهد شد و شاید بزرگترین اثر در کار انسان دوستانه در یمن در ماه های آینده.

در ژوئن 2, مجازی کنفرانس کشورهای کمک کننده به طور عمده عرب و کشورهای غربی متعهد $1.35 میلیارد دلار برای کمک به عملیات در یمن به مراتب کمتر از $2.4 میلیارد دلار از سازمان ملل متحد خواسته بود برای, و $3.6 میلیارد دلار از سازمان ملل متحد دریافت کرد در سال گذشته است.

علاوه بر آن, $1.35 میلیارد دلار متعهد نمی خواهد تمام شود رفتن به سازمان ملل متحد است. در عوض بزرگترین اهدا کننده عربستان سعودی است که متهم به ارتکاب جنایات جنگی در یمن به کانال تقریبا نیمی از $500 متر آن متعهد از طریق خود سازمان امداد.

Children walk at a camp for people recently displaced by fighting in Yemen's northern province of al-Jawf between government forces and Houthis, in Marib

کودکان در یک اردوگاه آوارگان در یمن شمالی استان از al-Jawf [علی Owidha/رویترز]

سازمان ملل متحد گفت: در حال حاضر بیش از 30 از بدن 41 اصلی برنامه ها در یمن خواهد بود به پایان رسید imminently اگر بودجه اضافی یافت نشد.

“ما در حال صحبت کردن در مورد ما در حال صحبت کردن در مورد هفته” Jean-Nicolas Beuze, نماینده کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در یمن به الجزیره. “ما می رویم به شدت کاهش تعداد ذینفع برای برنامه هایی مانند پناهگاه های اضطراری.

“ما در حال رفتن به مجبور به قطع 20,000 خانواده از که بودجه, که بدان معنی است که این افراد را در زندگی باز موضوع را به عناصر” گفت: Beuze. “در این شرایط چگونه می توان از آنها محافظت از خود را از coronavirus? آنها نمی توانند.”

Beuze همچنین گفت: کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل را به قطع آن کمک نقدی برنامه و بسیاری از آن مشارکت محلی یمن سازمان های غیر دولتی ترک 1,500 ریال کارکنان بدون شغل.

کمک کنندگان بین المللی’ کاهش تعهدات در این سال ها تا حدودی ناشی از این شوک که تحت تاثیر اقتصاد جهانی در طول بیماری همه گیر کوروناویروس با همسایه خلیج فارس کشورهای عربی به ویژه پس از ضربه قیمت نفت سقوط کرد. اما Beuze گفت: روشن بود وجود دارد رفتن به یک کمبود بودجه حتی قبل از این بیماری همه گیر.

“اهدا کنندگان را نگران کرده است و در مورد کمک های انحراف استفاده جعلی از منابع و پول نیست استفاده می شود برای حمایت از آسیب پذیر ترین” Beuze گفت. “بود که به خصوص در رابطه با بخش شمالی کشور است که حکومت این کشور.”

The spread of the coronavirus disease (COVID-19) in Sanaa

مردم سوار یک موتور سیکلت از طریق دود از بخور در حومه صنعا [خالد عبدالله/رویترز]

‘هیچ کس در امان خواهد بود’

نهادهای بین المللی از جمله برنامه جهانی غذا را متهم احزاب به یمن و درگیری از سرقت پول کمک های ویژه حوثی ها باشد. حوثیها را رد اتهام و انتقاد از نقش بین المللی سازمان های غیر دولتی در یمن.

کمک های انسان دوستانه شده است تا سیاسی دسیسه جنگ در یمن با ائتلاف به رهبری عربستان سعودی و متحدان آن به ویژه ایالات متحده با احتیاط از دادن کمک به حوثی ها-اجرا در مناطق.

Osamah al-Rawhani معاون مدیر اجرایی نخستین مرکز مطالعات استراتژیک گفت: حمایت تصمیم گیری های سیاسی شده اند تا آنجا که آنها شده اند اقتصادی است.

“ما دهکدهای از دست داد تریلیون دلار به عنوان یک نتیجه از coronavirus و آنها را به قطع کمک های خود به یمن برای” al-Rawhani گفت. “سوال این است که کاهش بودجه های ناشی از اقتصاد خود را و یا آن را یک تصمیم سیاسی به سمت یمن که آنها تصور می شود ایران و متحدان?”

“من می دانم که یک کشور که در آن مقامات به من گفت که آنها می خواهند به ارائه کمک های بیشتر به, یمن, اما آنها نیاز به صبر برای اقتصاد خود را به, بهبود,” al-Rawhani اضافه شده است. “سپس شما باید امارات متحده عربی است که وضعیت های مختلف – تغییر در بودجه کمتر به اقتصاد و بیشتر به ملاحظات سیاسی و جایی که آنها احساس می کنید که آنها می خواهند به صرف پول خود را در یمن است.”

کسانی که ملاحظات سیاسی را ترک بین المللی سازمان های غیر دولتی در موقعیت به طور فزاینده دشوار درست در زمانی که آنها نیاز به کمک بیشتر به عنوان بیماری همه گیر کوروناویروس همچنان به گسترش است.

“ما نه تنها باید برای کمک به یمن به دلیل اخلاقی یا انسانی ضرورت بلکه از خود حفظ نقطه نظر” گفت: Beuze.

“این است که یک کشور از حمل و نقل. اگر ما را به یک کشور مانند یمن – که یکی از ضعیف ترین لینک در این جهانی بهداشت مبارزه با بیماری همه گیر امن و سپس هیچ کس در امان خواهد بود.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>