یمن را تایید اولین coronavirus مورد پرانتز برای شیوع

یمن توانسته coronavirus مورد در جنوب استان افزایش ترس از عواقب فاجعه بار در سیستم بهداشت و درمان شکسته از پنج سال از جنگ.

“اولین مورد تایید شده از coronavirus گزارش شده در Hadramout استان” یمن عالی ملی کمیته اضطراری برای COVID-19 گفت: در توییتر در روز جمعه.

بیشتر:

کمیته های اجرا شده توسط در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده دولت از رئیس جمهور عبد Rabbu منصور هادی گفت: آلوده بیمار در وضعیت با ثبات و دریافت مراقبت.

“این موردی است که در انزوا و درمان همه شناخته شده است اطلاعات تماس در حال ترسیم و قرنطینه” سازمان بهداشت جهانی (WHO) گفت: در توییتر.

“است که با همکاری نزدیک با [وزارت بهداشت و درمان] برای اطمینان بیشتر سریع مهار اقدامات در نظر گرفته شده است.”

Hadramout استان دیده می شود برخی از بدترین جیب سوء تغذیه و بیماری در این کشور جنگ زده.

کنترل بزرگ جنوب استان شده است تقسیم شده است. نیروهای دولتی با حمایت عربستان سعودی-امارات متحده عربی-رهبری ائتلاف نظامی کنترل شهرهای ساحلی اما بخش هایی از کشور هنوز در دست داعش.

این کمیته گفت: تیم پزشکی و مراجع ذیربط گرفته بود تمام اقدامات احتیاطی لازم و وعده انتشار جزئیات بیشتر در مورد کوروناویروس مورد بعد در روز جمعه.

بيمار یمن مشغول به کار در بندر امام Shihr محلی رسمی گفته خبرگزاری رویترز.

فلج سیستم بهداشت و درمان

سال های پس از جنگ, یمن در حال حاضر چهره چه سازمان ملل متحد را به عنوان بدترین فاجعه انسانی قرار دارد.

کمک گروه هشدار داده اند که عمده شیوع خواهد بود “فاجعه” و نابودی این کشور را طی آن وارد سیستم بهداشت و درمان.

تکرار ائتلاف بمباران نابود کرده و یا بسته بیش از نیمی از یمن و امکانات بهداشتی است. عمیق فقر شدید کمبود آب و کمبود بهداشت ساخته شده اند در این کشور یک زمین پرورش برای بیماری است.

“ما شاهد برخی از مهمترین و ثروتمندترین سازمان ملل با پیشرفته ترین سیستم های بهداشتی قادر به مقابله با این بیماری همه گیر”سلطان بیگم, حمایت مدیر برای پناهندگی نروژی شورای الجزیره گفت:.

“در یمن شما را به میلیون ها نفر از افرادی که گرسنه هستند جوان کودکانی که دچار سوء تغذیه افراد مبتلا به تهدید کننده زندگی شرایط بهداشتی … در این نوع از محیط زیست این بیماری همه گیر خواهد مرگبار” او هشدار داد.

‘ترسناک’

یمن فرو رفته در خشونت های پس از شورشیان سرنگون دولت در اواخر سال 2014 باعث عربستان-امارات-ائتلاف به رهبری آمریکا به مداخله در حمایت از هادی دولت. پنج سال جنگ به کشته شدن بیش از 100 ، 000 تحت فشار قرار دادند و میلیون ها نفر را در آستانه قحطی.

ائتلاف روز پنجشنبه اعلام کرد این امر توقف عملیات نظامی برای دو هفته. اما حوثی ها گفت: آنها نمی خواهند مبارزه را متوقف کند در حالی که این کشور تحت محاصره است.

“ما همچنان به مبارزه و هدف خود را به تاسیسات نظامی و صنعتی سایت پس از آنها ادامه محاصره. بنابراین ما در نظر نمی آن را به یک آتش بس” محمد Bukhaiti یک حوثی سخنگوی الجزیره گفت: در روز پنج شنبه.

اگر این ویروس در عربستان تاثیر خواهد بود “فاجعه بار” به عنوان وضعیت سلامت حداقل نیمی از جمعیت “بسیار تخریب” و کشور نیست و باید منابع کافی قابلیت ها و یا امکانات گفت و امداد سازمان ملل متحد هماهنگ کننده Lise گراند.

در یک بیانیه گراند گفت که مردم در سراسر کشور “برخی از بالاترین سطح ایمنی و بالاترین سطح آسیب پذیری حاد در جهان”.

“چه چیزی رو به یمن ترسناک است. بیشتر افرادی که آلوده هستند به احتمال زیاد برای تبدیل شدن به شدت بیمار از هر جای دیگری” او هشدار داد.

“این زمان را برای طرفین به توقف مبارزه با یکدیگر و شروع به مبارزه COVID با هم.”

عربستان سعودی نیز تلاش برای محدود کردن گسترش این بیماری در خانه. خود وزارت بهداشت گزارش شده بیش از 3200 coronavirus عفونت و 44 و میر ناشی از این بیماری است.

وجود دارد بیش از 134,000 موارد تایید شده از کوروناویروس در خاورمیانه از جمله بیش از 5,300 مرگ و میر. برخی از 4,100 از این مرگ و میر در ایران هستند که دارای بیشترین شیوع در منطقه است. مقامات وجود ثبت بیش از 66,000 کل موارد.

منبع: الجزیره و خبرگزاری ها

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>