واکنش جهان به چین امنیت ملی قانون برای هنگ کنگ

چین را تصویب یک امنیت ملی قانون برای هنگ کنگ کشیده اظهارات نگرانی عمیق خود را از خارج از کشور و شرکت دفاع در خانه.

جزئیات این قانون – که می آید در پاسخ به سال گذشته گاهی خشونت آمیز دموکراسی تظاهرات در شهر هستند به دلیل بعد در روز سه شنبه.

چین می گوید این قانون لازم است برای مقابله با تجزیه طلبی و دخالت خارجی در نیمه خودمختار به خاک اما منتقدان می گویند آن را در واقع مخالفت و از بین بردن استقلال وعده داده که بریتانیا دست خاک به پکن در سال 1997 تحت “یک کشور دو سیستم” چارچوب است.

در اینجا خلاصه ای از واکنش به تصویب این قانون.

ژاپن

“تاسف انگیز است که امنیت ملی قانون تصویب رسید با وجود قوی نگرانی های مشترک در میان جامعه بین المللی و مردم هنگ کنگ”, ژاپنی, وزیر امور خارجه Toshimitsu متگی گفت.

“آن را تضعیف می کند اعتماد به اصل” یک کشور و دو سیستم.’ “

بریتانیا

“ما به دنبال در قانون به دقت و ما می خواهیم به بررسی آن را به درستی درک این که آیا آن است که در تضاد با اعلامیه مشترک بین انگلستان است. و چین است. ما خواهد بود با تنظیم پاسخ ما در دوره به دلیل” نخست وزیر بوریس جانسون گفت.

“چین انتخاب کرده است برای شکستن وعده های خود به مردم هنگ کنگ و در برابر تعهدات خود به جامعه بین المللی است. انگلستان نمی خواهد به نوبه خود پشت ما بر تعهدات ما به مردم هنگ کنگ” وزیر امور خارجه Dominic Raab در توییتر نوشت.

او افزود که بریتانیا است که بالا بردن این موضوع در شورای حقوق بشر سازمان ملل.

چین عبور می کند, هنگ کنگ, قانون تامین, تعمیق ترس برای آینده (11:03)

ایالات متحده

“هدف از این جارو قانون است به ترساندن ارعاب و سرکوب هنگ Kongers که مسالمت آمیز خواستار آزادی که وعده داده” مجلس نانسی پلوسی گفت.

“ما همچنان به اصرار رئیس جمهور تهمت به برگزاری چینی مقامات مسئول آنها موارد نقض حقوق بشر از جمله در هنگ کنگ با استقرار تحریم تحت 2016 Magnitsky قانون و با در نظر گرفتن مراحل زیر هنگ کنگ حقوق بشر و دموکراسی عمل می کنند. … ما باید با در نظر گرفتن تمام ابزارهای موجود از جمله ویزا محدودیت ها و مجازات های اقتصادی.”

اتحادیه اروپا

“این قانون خطرات جدی تضعیف درجه بالایی از استقلال از هنگ کنگ و داشتن یک اثر مضر بر استقلال قوه قضائیه و حکومت قانون” گفت: رئیس شورای اروپا چارلز میشل. “ما محکوم این تصمیم است.”

Ursula von der Leyen رئیس اجرایی اتحادیه اروپا, کمیسیون اروپا گفت: “ما در واقع به طور مداوم گفت که چین می تواند عواقب بسیار منفی اگر آن رفت جلوتر با این قانون از جمله برای کسب و کار, اعتماد به نفس, چین, شهرت, درک عمومی در هنگ کنگ و بین المللی است.

“ما همچنان در تماس با شرکای بین المللی ما در این موضوع و توجه دقیق به نحوه پاسخ دهند.”

دلار هنگ کنگ

“این تنها هدف یک اقلیت بسیار کوچک از افرادی که نقض قانون در حالی که زندگی و اموال و حقوق اساسی و آزادی های اکثریت قریب به اتفاق از هنگ کنگ از ساکنان محافظت خواهد شد,” هنگ کنگ رهبر کری لام گفت.

“این قانون را تضعیف می کند” یک کشور و دو سیستم و هنگ کنگ درجه بالایی از استقلال است.”

سرزمین اصلی چین

“این موضوع صرفا چین در امور داخلی هیچ کشور خارجی حق دخالت” سخنگوی وزارت خارجه ژائو Lijian گفت.

“دولت چین است unswervingly مصمم به حفاظت از منافع ملی و حاکمیت ملی امنیت و توسعه را برای اجرای “یک کشور و دو سیستم’ سیاست و مخالفت با هر گونه دخالت نیروی خارجی در هنگ کنگ امور.”

تایوان

“چین وعده داده است که هنگ کنگ باقی خواهد ماند بدون تغییر برای 50 سال. تصویب امنیت ملی قانون باعث می شود مردم احساس کنند که این تعهد است که در واقع یک ضربه به اعتماد عمومی به,” تایوانی جمهور Tsai و نشستند ون گفت.

“ما در حال نا امید که چین نمی تواند انجام تعهدات خود را که همچنین ثابت می کند که” یک کشور و دو سیستم امکان پذیر نیست.”

بیانیه مشترک توسط 27 کشور در سازمان ملل متحد شورای حقوق بشر

بیست و هفت کشور از جمله بریتانیا و فرانسه و آلمان و ژاپن گفت: چین باید تجدید نظر در این قانون که “تضعیف” هنگ کنگ آزادی.

27 کشور را “عمیق و نگرانی های رو به رشد” در طول امنیتی جدید قانون که روشن مفاهیم در حقوق بشر از مردم در هنگ کنگ ،

اعمال قانون بدون مشارکت مستقیم از هنگ کنگ به مردم مقننه یا قضائیه “تضعیف” “یک کشور دو سیستم’ اصل تضمین هنگ کنگ درجه بالایی از استقلال و حقوق و آزادی گفت: امضا کنندگان که شامل استرالیا و کانادا و نیوزیلند سوئیس و 15 اتحادیه اروپا متحده از جمله هلند و سوئد.

“ما می خواهیم چینی و هنگ کنگ دولت به تجدید نظر در اعمال این قانون و برای شرکت در هنگ کنگ مردم نهاد و قوه قضائیه برای جلوگیری از فرسایش بیشتر از حقوق و آزادی که مردم هنگ کنگ برخوردار بوده اند برای سال های بسیاری است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>