رهبران جهان در واکنش به مغلوب ساختن پیشی جستن میانه طرح

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن را مدتها در انتظار خاورمیانه طرح شد را محکوم کرد توسط برخی به عنوان “تهاجمی” و “یک طرفه” در حالی که دیگران می گویند ابتکار عمل “می تواند یک گام مثبت رو به جلو”.

“چشم انداز من ارائه یک راه حل برنده-برنده برای هر دو طرف” او گفت:, و اضافه کرد که رهبران اسرائیل گفته اند که آنها را تایید پیشنهاد.

در اینجا این است که چگونه جهان در واکنش به اعلام.

ایران

مقامات ایرانی را رد کرد و به اصطلاح “صلح پیشنهاد” را به عنوان “یک طرح از تحمیل و تحریم”.

Hesameddin آشنا, مشاور رئیس جمهور ایران حسن روحانی گفت در توییتر: “این یک معامله بین رژیم صهیونیستی (اسرائیل) و امریکا است. تعامل با فلسطینی ها است در دستور کار خود. این است که یک طرح صلح اما یک طرح از تحمیل و تحریم.”

بعد ایران وزارت امور خارجه گفت: در بیانیه ای گفت: این پیشنهاد بود “خیانت قرن” و محدود به شکست است.

“شرم آور صلح برنامه ریزی های اعمال شده توسط آمریکا بر فلسطینیان را خیانت قرن و محکوم به شکست است ،

اردن

اردن هشدار داد در برابر “الحاق سرزمین های فلسطینی” با پادشاهی وزیر امور خارجه هشدار داد در برابر “عواقب خطرناک یک جانبه اسرائیل اقدامات که با هدف تحمیل واقعیت جدید بر روی زمین”.

Ayman Safadi نام به صورت مستقیم در مذاکرات که حل همه مسائل مربوط به وضعیت نهایی در یک راه حل جامع مطابق نظر مرجع ” ابتکار صلح عربی و بین المللی و قانون است.

ایجاد یک دولت فلسطینی با شرق بیت المقدس به عنوان پایتخت آن بر اساس راه حل دو کشور تنها راه برای جامع و صلح پایدار Safadi در بیانیه ای گفت.

“اردن پشتیبانی از هر تلاش واقعی با هدف دستیابی به صلح عادلانه و جامع است که مردم را قبول کند” او گفت:.

ده ها تن از معترضان با تجمع در مقابل ساختمان سفارت آمریکا در امان در اعتراض به مغلوب ساختن پیشی جستن طرح فریاد شعارهایی از جمله “نه به normalisation” و “ما نمی خواهد به رسمیت شناختن اسرائیل است.”

فلسطینی ها

سامی ابو Zhuri یک مقام حماس که بر نوار غزه گفت: مغلوب ساختن پیشی جستن بیانیه بود “تهاجمی و جرقه بسیاری از خشم”.

“مغلوب ساختن پیشی جستن بیانیه ای در مورد اورشلیم مزخرف است و اورشلیم همیشه زمین از فلسطینی ها گفت:” خبرگزاری رویترز. “فلسطینی ها را مقابله با این معامله و اورشلیم باقی خواهد ماند یک فلسطینی زمین است.”

محمود عباس گفت: “هزار و نه” به این طرح است.

“پس از مزخرف که ما شنیده ام امروز به ما می گویند یک هزار و نه به معامله قرن” عباس گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی در بانک غرب شهر رام الله که در آن فلسطینی مستقر است.

او گفت: فلسطینی ها باقی می ماند متعهد به پایان دادن به اشغالگری اسرائیل و تشکیل دولت با سرمایه خود را در شرق بیت المقدس.

“ما نمی خواهد به زانو زدن و ما نمی خواهد تسلیم” عباس گفت:, و اضافه کرد که فلسطینی ها مقاومت در برابر این طرح از طریق “, صلح آمیز, محبوب به معنی”.

مصر

مصر خواست اسرائیلی ها و فلسطینی ها به “دقت مطالعه” پیشنهاد. وزارت امور خارجه در بیانیه ای گفت که این طرح سوغات یک راه حل که بازیابی تمام “حقوق مشروع” مردم فلسطین از طریق ایجاد یک “مستقل و دولت مستقل در سرزمین های اشغالی فلسطین”.

مصر که همراه با اردن تنها کشور عربی به صلح با اسرائیل گفت: این قدردانی دولت آمریکا را به تلاش برای سعی کنید به حل و فصل چندین دهه جنگ است.

ترکیه

نومن Kurtulmus معاون ترکیه حزب حاکم عدالت و توسعه (AK) نیز ناودان مغلوب ساختن پیشی جستن اظهارات در اورشلیم گفت: “هیچ تهمت! اورشلیم پایتخت فلسطین و قلب جهان اسلام!”

حزب الله

خواستار طرح “مقابله شرم” لبنان جنبش حزب الله گفت: این بسیار خطرناک است قدم که می تواند پیامدهای منفی در منطقه در آینده با توجه به Al Manar تلویزیون.

همچنین گفت: پیشنهاد می اتفاق نمی افتاد بدون “همدستی و خیانت” از چندین عربی متحده است.

US President Donald Trump and Israel's Prime Minister Benjamin Netanyahu take part in an announcement of Trump's Middle East peace plan in the East Room of the White House in Washington, DC on January

فلسطینی ها حاضر به تعامل با مغلوب ساختن پیشی جستن دولت [مندل فا نگن/خبرگزاری فرانسه]

در نوروز

محمد علی حوثی رهبر حوثی های یمن گفت: مغلوب ساختن پیشی جستن پیشنهاد بود “آشکار ما تجاوز در فلسطین و ملت”.

“این یک معامله با بودجه عربستان (سعودی) و امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) به سیمان, اشغالگری اسرائیل,” او گفت:. “مردم منطقه مجبور به تحمل مسئولیت ایستاده تا به این خطر و مواجهه با آن با هر ممکن و مشروع به معنی.”

عربستان سعودی

پادشاه عربستان سعودی ملک سلمان اطمینان پادشاهی تعهد به مساله فلسطین و حقوق فلسطینی در یک تماس تلفنی با محمود عباس و دولت سعودی خبر داد اوایل روز چهارشنبه.

بریتانیا

نخست وزیر بوریس جانسون سخنگوی گفت: این طرح می تواند یک گام مثبت.

“رهبران (جانسون و مغلوب ساختن پیشی جستن) در مورد ایالات متحده آمریکا پیشنهاد برای صلح بین اسرائیلی ها و فلسطینی ها که می تواند ثابت کند یک گام مثبت به جلو است.”

دومینیک Raab, بریتانیا, وزیر امور خارجه, به نام در اسرائیل و رهبران فلسطینی به در نظر گرفتن عادلانه به این ابتکار.

“این است که به وضوح یک پیشنهاد جدی بازتاب گسترده زمان و تلاش” گفت: Raab, در بیانیه ای. “ما تشویق آنها (رهبران) را به این برنامه واقعی و عادلانه بررسی و کشف اینکه آنها ممکن است اولین گام در راه بازگشت به مذاکرات,” او گفت:.

سازمان ملل متحد

سازمان ملل متحد دبیر کل آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ به گفته سخنگوی استفان نواز گفت: سازمان ملل متحد پشتیبانی از دو متحده زندگی در صلح و امنیت در داخل مرزهای به رسمیت شناخته شده و بر اساس پيش مرزهای سال 1967.

“سازمان ملل متحد متعهد به حمایت از فلسطینی ها و اسرائیلی برای حل و فصل مناقشه بر اساس سازمان ملل متحد قطعنامه های بین المللی و موافقت نامه های دو جانبه و تحقق چشم انداز دو کشور اسرائیل و فلسطین – زندگی در کنار هم در صلح و امنیت در داخل مرزهای به رسمیت شناخته شده و بر اساس نرخ قبل از سال 1967 خطوط.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>