خواهد تنش هند-چین بست در هیمالیا مرز تشدید?

در مارس 5, یک کشمکش درگرفت بین هندی و چینی سربازان در Pangong Tso دریاچه واقع 14,000 پا (4,270 متر) بالاتر از سطح دریا در منطقه هیمالیا Ladakh.

یک فیلم به ضرب گلوله توسط یک سرباز و به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی نشان داد سربازان از هر دو کشور درگیر در fistfights و سنگ-pelting در عملا مرز شناخته شده به عنوان خط کنترل واقعی (لاک). این حادثه که در ادامه تا روز بعد منجر به 11 سربازان مجروح شده در هر دو طرف.

بیشتر:

سه روز بعد و حدود 1200 متر (745 کیلومتر) فاصله تا شرق در امتداد لاک دیگر مبارزه فوران در Nathu لا تصویب در هند دولت هند پس از سربازان هندی را متوقف گشت از چین مردم را ارتش آزادی بخش (PLA) است.

هر دو کشور عنوان حوادث و مسائل حل و فصل شد و در محلی فرمانده سطح عنوان شده است به طور کلی در گذشته انجام شده است.

اما در هفته های پس از هند و چین مرز دیده است سربازان از هر دو طرف کمپینگ همراه چندین مناطق مورد مناقشه با هر طرف متهم دیگر تجاوز به حریم دیگران.

“چین متعهد به حفاظت از امنیت ملی خود ارضی و حاکمیت ملی و همچنین حفظ صلح و ثبات در چین و هند در مناطق مرزی” چینی ها وزارت امور خارجه سخنگو در بیانیه ای گفت: در روز سه شنبه.

Pengong Tsu lake, on the border of India and China, Ladakh, Jammu & Kashmir, India. (Photo by: Ashok Nath/IndiaPictures/Universal Images Group via Getty Images)

Pangong Tso دریاچه واقع شده در کنار هند و چین مرز در لاداخ هند [Ashok Nath/IndiaPictures/جهانی تصاویر گروه از طریق گتی ایماژ]

دلیل آخرین تنش

هیچ نظر فوری از هند Ministry of External Affairs (MEA), but هفته گذشته آن را متهم به چینی نیروهای مانع منظم هند گشت همراه با لاک.

“هندی تمام فعالیت ها به طور کامل بر طرف هند از لاک. در واقع, آن است که طرف چینی است که به تازگی انجام فعالیت مانع هند عادی گشت الگوهای” MEA سخنگوی Anurag Srivastava گفت.

حدود 80 تا 100 چادر فنر بر طرف چینی و نزدیک به 60 در سمت هند به خبرگزاری رویترز گزارش داد بر اساس اطلاعات از مقامات.

حداقل 10,000 PLA سربازان در حال حاضر اعتقاد بر این کمپینگ در چه هند ادعا می کند به قلمرو آن – Pangong Tso دریاچه Galwan دره و Demchok در لاداخ و Nathu لا در هند با توجه به گزارش های رسانه ها.

در مه 22, هند, ارتش ژنرال Manoj Mukund Naravane نقش برآب کردن به له پایتخت Ladakh خاک و حک شده از هند-اداره کشمیر در ماه اوت گذشته به سهام را از این وضعیت است.

با کمی اطلاعات به اشتراک گذاشته شده توسط دو کشور گزارش های رسانه ها این باورند در دلایل این آخرین مرز بست. تنش ممکن است باعث زیرساخت های فعالیت های انجام شده توسط هند در امتداد لاک تحلیلگران می گویند.

در 10 سال گذشته هند شده است تقویت زیرساخت های مرز خود را با جاده های جدید و airbases افتتاح از راه دور در مناطق هیمالیا.

مرز درگیری جدید نیست به 3,488 متر (2,167 مایل) مرز بین هند و چین که بیشتر آن همچنان مورد مناقشه و undemarcated. اما عملا مرز تا حد زیادی باقی مانده است آرام با وجود صدها درگیری که هر سال رخ می دهد.

In this May 5, 2013 file photo, Chinese troop hold a banner which reads,

در این 5 مه 2013 فایل عکس سربازان چینی در لاداخ هند برگزاری یک بنر که می خواند: “شما از مرز, لطفا برگرد’ [AP Photo]

‘همه از مبارزه’

تحلیلگران ترس آخرین بن بست ممکن است تشدید می شود به عنوان کامیون چینی را به اتهام نقل تجهیزات در داخل هند کنار لاک.

چین می خواهد از مرز مشکل به معطل; آن را نگه می دارد هند تعادل و جلوگیری از هند از تمرکز توجه خود را بر تبت که در آن چین است در مشکل عمیق[s].

Ajai Shukla, هندی, دفاع تحلیلگر

Ajai Shukla دفاع تحلیلگر مستقر در دهلی نو معتقد است که هر گونه تشدید به معنی “همه از مبارزه با”.

“هزاران نفر از نیروهای نظامی در خاک هند. تنها چیزی که باقی مانده برای آنها به شرکت در مبارزه با” او گفت:.

“چین می تواند با استفاده از بهانه ای از فعالیت های ساخت و ساز برای قرار دادن فشار بر هند کاملا متفاوت سیاسی و یا اقتصادی هدف[s] و این که ما نمی دانیم. ما نمی دانیم که چه چینی ها اهداف در این مورد خاص است.”

نوشتن در نرم افزار-پکن جهانی بار, روزنامه, طولانی Xingchun از دانشگاه مطالعات خارجی پکن گفت: آخرین مرز اصطکاک بود “برنامه ریزی شده حرکت می کند” دهلی نو.

“هند در روزهای اخیر به طور غیر قانونی ساخته شده دفاع امکانات در آن سوی مرز به داخل خاک چینی در Galwan Valley منطقه, ترک, چینی, مرز دفاعی نیروهای گزینه های دیگر اما حرکت لازم است در پاسخ و نصب خطر افزایش standoffs و درگیری بین دو طرف” او نوشت.

در روز سه شنبه نارندرا نخست وزیر هند مذاکرات با سه خدمات ستاد و مشاور امنیت ملی در میان بدترین هند-چین و آمریکا پس از سال 2017 Doklam بن بست که در ادامه برای 73 روز.

این Doklam رو کردن باعث شد پس از سربازان هندی را متوقف PLA از ساخت یک جاده در Doklam که ادعا بوتان یک متحد نزدیک هند است.

برخی از تحلیلگران پیشنهاد کرده اند که مرز چین ادعای یک راه برای منحرف کردن توجه جهانی از دست زدن به آن از coronavirus بیماری همه گیر.

‘چین نیاز ندارد یکی دیگر از رویارویی’

اما آدم Ni, مدیر چین سیاست مرکز بر اساس در کانبرا استرالیا گفت: هر دو کشور دارای منافع در حفظ صلح پس از آنها در مواجهه با چالش های داخلی.

Ni گفت: پکن دارای مقدار زیادی از مسائل مربوط به مقابله با مانند هنگ کنگ سین کیانگ و اقتصادی – و همچنین ارتباط آن با ایالات متحده است که گرفته شده مقابله به نوبه خود – فقط به نام چند.

“پس از آن لازم نیست یکی دیگر از رویارویی در این نقطه در زمان او گفت:” در حالی که ظاهر می شود در الجزیره داستان در داخل برنامه.

هند و چین مبارزه یک جنگ در سال 1962 اما مرز مسائل باید درنگ با پکن ادعا هند ایالت آروناچال پرادش و دهلی نو با توجه به چین-کنترل عکاسی چانه به عنوان قلمرو آن است.

در اواخر دهه 1980 و سپس نخست وزیر هند راجیو گاندی مذاکرات با همتای چینی دنگ شیائوپنگ در پکن به تنظیم مجدد روابط است. از آن پس مرز تا به حال تا حد زیادی باقی مانده است آرام با دو کشور موافقت خود را برای تدوین دستورالعمل برای مدیریت مرزی.

در سال 1993 توافق برای حفظ صلح در مرز امضا شد. مهم اعتماد سازی اقدامات در مسائل مرزی بودند بیشتر به امضا رسید و در سال های 1996 و 2006.

پس از 1990s دو کشور باید متمرکز بر همکاری های اقتصادی با تجارت دو جانبه از رفتن به $92bn اما زیادی کسری تجاری نگه داشته است هند نگران است.

ماه گذشته دولت مودی قرار دادن محدودیت در سرمایه گذاری های چین یک گام پکن به نام “تبعیض آمیز”.

هند برای حمایت از تبت و رو به رشد خود دفاع و امنیت روابط با آمریکا و ژاپن و استرالیا که منجر به بیشتر سوء ظن از پکن است.

چین به طور فزاینده ای به روابط با پاکستان – که به مدت طولانی در حال اجرا اختلافات با هند و نپال باید خوشحال نیست دهلی نو ،

علاوه بر این چین بلند پروازانه کمربند و جاده و پروژه عظیم آن دفاع بودجه عمده مطرح ژئواستراتژیک چالش به هند است. در $261bn چین دفاع بودجه بیش از سه بار از هند در مجموع $71bn.

مودی-Xi نشست

پس از حضور نخست وزیر هند مودی به قدرت رسید در سال 2014 او را درگیر با رئیس جمهور چین.

اما تحلیلگران می گویند این دو مودی-Xi نشست برگزار شد تا کنون که به نام برای حرکت فراتر از Doklam و “حفظ صلح و آرامش” همراه لاک زدن به نظر می رسد که می خام.

“چین می خواهد از مرز مشکل به معطل; آن را نگه می دارد هند تعادل و جلوگیری از هند از تمرکز توجه خود را بر تبت که در آن چین است در مشکل عمیق[s],” دفاع تحلیلگر Shukla گفت.

آخرین عمده مرز تنش های رخ داده در سال 2014, وقتی سربازان چینی گزارش وارد خاک هند, در Ladakh. بن بست حل شد بعد از سه هفته.

خواهد بن بست جاری حل شود در سطح محلی و یا آن را تشدید?

Manoj Kewalramani یک همکار در چین تحصیل در Takshashila موسسه مستقر در هند بنگلور شهر معتقد است که در حال حاضر وضعیت جوانه از محلی در سطح اصطکاک بیش از گشت و زیرساخت های توسعه است که به سرعت در حال افزایش یافت.

“آنچه امروز اتفاق می افتد به نظر می رسد به مرکزی هدایت در چین با رهبری که مایل نیست به نظر می رسد ضعف در مسائل ارضی. در این معنا این وضعیت متناسب با الگوی تنش ها در دریای چین جنوبی و هنگ کنگ گفت:” الجزیره.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>