آیا غنی-عبدالله رقابت تضعیف روند صلح افغانستان?

ساعت پس از افغانستان با رییس جمهور اشرف غنی اعلام شد در روز سه شنبه برنده سپتامبر 28, انتخابات ریاست جمهوری, نفر دوم عبدالله عبدالله در اعتراض به مقدار تاخیر نتایج برجسته مبارزه قدرت بین رهبران دو کشور.

پس از بازشماری و در مجموع تاخیر نزدیک به پنج ماه عبدالله که در خدمت به افغانستان و رئیس اجرایی برای پنج سال گذشته و در عین حال دوباره سوال انصاف این کشور در روند انتخابات در تکرار انتخابات 2014 بود که خدشه دار بی نظمی.

در روز سه شنبه عبدالله عبدالله اعلام کرد که او می تواند راه اندازی یک دولت موازی و یک روز بعد در ظرفیت خود را به عنوان رئیس اجرایی او منع انتخاباتی مقامات از سفر به خارج از کشور.

حرکت خود را جلوتر آمده ممکن است داخل افغانستان مذاکرات بین دولت و طالبان مسلح با هدف رسیدن به صلح پایدار.

این مذاکرات منتج موفق امضای قرارداد صلح بین طالبان و دولت ایالات متحده تبيين خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و طالبان تعهد به اجازه نمی دهد خاک افغانستان مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک گفتوگو برای حملات در خارج از کشور است.

روز شنبه حمایت غرب کابل با دولت آمریکا و طالبان اعلام کرد آغاز یک هفته “کاهش خشونت” (RIV) است که باید به اوج رسیدن در امضای توافق صلح در فوریه 29.

ساعت پس از RIV پیمان در زمان برگزاری, به گزارش ظهور عبدالله جایگزینی فرمانداران از سرپل و بغلان ولایت. ماموریت کمکی سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) با ابراز نگرانی از این اقدام گفت: آن را می تواند به خطر انداختن روند صلح.

“توسل به زور و یا هر گونه استفاده غیر قانونی را در زمان بسیار است که تلاش های مداوم برای تحقق بخشیدن به کاهش خشونت – با انتظار است که می تواند منجر به شروع از داخل افغانستان مذاکرات صلح را خدشه دار مردم امید برای صلح” در بیانیه ای گفت:.

رئیس اجرایی افغانستان

پس از تلخی ابراز مخالفت با نتایج انتخابات 2014 عبدالله عبدالله و اشرف غنی آورده بودند به میز مذاکره با آمریکا و توافق برای اجرای دولت همراه – اما شکاف در درون حکومت وحدت ملی اغلب به ميدان آمد.

پنج سال از مشارکت اغلب مملو از اختلافات مجادله و شکاف آوردن دولت به وقفه در موارد متعدد.

اما اخیر اختلاف بین این کشور اکثر رهبران ارشد نمی تواند آمده اند و در بیشتر زمان حساس برای افغانستان است.

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن آغاز مذاکرات با طالبان در سال 2018 به عنوان بخشی از مبارزات انتخاباتی خود وعده را به ما سرباز خانه است. دو طرف در آستانه رسیدن به یک معامله است که ممکن است در پایان نزدیک به 19 سال از جنگ.

طالبان شده است مبارزه با ناتو و دولت افغانستان و نیروهای از سال 2001 زمانی که این گروه سرنگون شد از قدرت در یک حمله آمریکایی ها.

اگر طالبان و قرارداد امضا شده است طالبان و افغان خواهد نشستن به بحث در مورد آینده سیاسی کشور است. طالبان ساخته و به مقابله با ما شرایط خود را برای موافقت با صحبت به میان کابل و دولت که برای سال ها به آن لقب “دست نشانده” از ما است.

گسترده اجماع سیاسی بسیار مهم است زمانی که کابل نشسته و چهره به چهره با طالبان به عنوان بخشی از روند صلح افغانستان شد. اما غنی-عبدالله رقابت می تواند بیش از نشت به خشونت که به تضعیف دولت افغانستان در این مذاکرات است.

“این تکه تکه شدن در کابل دولت است. این قطعا منجر به یک موقعیت ضعیف تر از کابل زمانی که آنها چهره به چهره با طالبان در داخل افغانستان گفت و گو” حبیب وردک کابل-بر اساس امنیت تحلیلگر الجزیره گفت:.

“اما قبل از ما حتی رسیدن به نقطه نشسته با طالبان از آن خواهد شد یک چالش به شکل فراگیر تیم و ایجاد اعتماد به نفس در میان نخبگان سیاسی بسیاری از آنها رد نتیجه انتخابات ریاست جمهوری.”

و همچنین تلاش برای حفظ اجماع دولت افغانستان نیز در مواجهه با نصب مسائل اجتماعی و اقتصادی از جمله بیکاری رو به وخامت شرایط امنیتی و فروپاشی اقتصاد است.

مریم Solaimankhail یک عضو از افغانستان گفت: نتایج انتخابات باید نشان می دهد یک دستور مشخص برای دولت “به شرکت در هر گونه بحث از اهمیت ملی”.

“نتایج انتخابات لازم را برای ادامه فرایند دموکراتیک است. هیچ بحث با هر گروه باید اخلال در قانون اساسی و دموکراسی و به طور کلی دستاوردهای دو دهه گذشته” او گفت:.

کفن در بحث

شمارش آرا در سپتامبر سال 2019 انتخابات شده است کفن در بحث از آغاز با تکرار تاخیر به نتایج انتخابات نسبت به ویژگی های مسائل اتهامات تقلب و اعتراضات از نامزدها.

طالبان اعلام در آن زمان آن بود که تحریم انتخابات و تهدیدات آن از خشونت اختلالات همراه با بی اعتمادی عمومی از سیاستمداران و فساد به جلوگیری از بسیاری از افغان ها از ورزش خود را رای.

کمیسیون مستقل انتخابات (IEC) اعلام نتایج اولیه در ماه دسامبر گفت: غنی برنده شده بود دوباره انتخابات توسط یک حاشیه باریک در یک رای گیری که دیدم در مجموع میزان مشارکت بیش از 1.8 میلیون. عبدالله را رد کرد و این نتایج را به عنوان جعلی.

روز سه شنبه کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرد که نتایج نهایی پس از بازشماری و گفت غنی برنده شده بود با 50.64 درصد از آرا ضرب و شتم عبدالله که امن 39.52 درصد است.

عبدالله اردوگاه بود سویفت در آن رد ریخته گری سایه بر آینده روند دموکراتیک در این کشور جنگ زده.

“آنها در زمان غنی ، آنها مشغول به کار بودند به طور مستقیم برای آنها. آنها تسلیم به قدرت خود وضعیت نفوذ و پول” Faraidoon Khwazoon سخنگوی ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله تیم الجزیره گفت:.

“همین دلیل است که نه فقط ما بلکه انتخاباتی شکایت کمیسیون نظارت بر سازمان ها و تیم های دیگر هم شرکت نمی کنند در ممیزی و روند بازشماری آرا و این روند تا به حال از دست رفته خود مشروعیت و اعتبار. به همین دلیل است که نتیجه و حاصل ندارد, مشروعیت بیش از حد.”

پرداختن به عبدالله عبدالله اعلام تشکیل یک دولت موازی بالقوه ایجاد یک قانون اساسی بحران Khwazoon گفت: “دولت ما را به انجام آن سوگند-گرفتن مراسم … ما در حال حاضر با تشکیل گروه ها و ما را نیز اعلام خواهد کرد ما در سطح بالا قرار ملاقات.”

سیف خالد Sadat, عضو ارشد غنی انتخاباتی تیم را رد کرد و عبدالله اردوگاه اتهامات گفت: نتایج انتخابات اعلام شده بود توسط کمیسیون مستقل انتخابات به درون خود اختیارات قانونی و “باید اجرا توسط همه به معنی”.

“انتخابات را با موفقیت انجام شده است و بر اساس تمام قوانین انتخاباتی و روش. غنی می دهد اولویت بالا به مذاکرات صلح با طالبان و من اعتقاد دارم که آن بهتر خواهد بود برای یک دولت منتخب برای مذاکره با طالبان” او به الجزیره.

برخی از تحلیلگران متهم عبدالله به دنبال باریک منافع سیاسی.

“عبدالله عبدالله نارضایتی سیاسی نیستند و آن است که تنها بر اساس خود را شخصی بسیار باریک بهره و منافع بسیاری از جنگ سالاران بخشی از سیاسی ائتلاف” هارون میر کابل-بر اساس تحلیلگر سیاسی گفت: Al Jazeera.

“رئیس جمهور غنی در مبارزات انتخاباتی بیش از حفظ جمهوری اسلامی و قانون اساسی دموکراتیک سیاسی. اما عبدالله عبدالله و شرکای ائتلاف امید که از طریق دولت موقت آنها ممکن است قادر به حفظ دولت خود کرسی و نفوذ سیاسی.”

سادات غنی دستیار تصریح کرد اهمیت داشتن تمام افغانستان نیروهای سیاسی گرد هم می آیند و در زیر چتر “دولت افغانستان” هنگامی که درب به داخل افغانستان مذاکرات در آینده نزدیک.

“همه طرف ها باید رسیدن به یک هدف مشترک که می تواند پایان دادن به این جنگ برای همیشه لطفا برای.”

با گزارش توسط محسن خان مهمند در کابل

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>