چرا ملت ناواهو شده است به طوری که ضربه سخت coronavirus?

ملت ناواهو رهبران هفته گذشته اعلام کرد که آن را به حال بالاترین سرانه COVID-19 عفونت رای در ایالات متحده پیشی نقاط داغ مانند نیویورک. این آمار ترسناک برجسته تاریخی نقایص از دولت ایالات متحده نوجو رهبران می گویند.

وجود دارد 4,794 مورد از ملت ناواهو را 173,000 ساکنان از شنبه با توجه به ملت ناواهو مقامات و است که شماره می تواند به عنوان تست افزایش می یابد. حداقل 157 نفر کشته شده اند.

ملت ناواهو رئیس جمهور جاناتان نيز گفت: در یک شنبه مطبوعاتی که “14.6 درصد از شهروندان ما تست شده اند تا کنون. ملت ناواهو در ادامه به آزمون در یک نرخ بالاتر سرانه بیش از هر دولتی در کشور است.”

ملت ناواهو دولت صادر کرده است اقدامات اضطراری: ماسک های مورد نیاز در مکان های عمومی و در کل مستند حکومت در حال اجرا در طول تعطیلات آخر هفته به مهار جنبش در تلاش برای جلوگیری از ویروس’ گسترش یافته است.

مشكل هستند و نرخ بالای بیماری های قلبی و دیابت و چاقی در رزرو.

حدود 30 درصد از خانه ها در نوجو ملت نیز بدون آب در حال اجرا. این ارائه برای پاسخگویی به چالش های مراکز کنترل بیماری دستورالعمل از جمله شستن کامل دست ها.

“شما کردم فدرال شما رو همه گفت: “دستهای خود را با آب و صابون’ اما مردم ما هنوز تخلیه آب. در اینجا یک فرصت عالی برای ما به آب در حال اجرا به ناواهو مردم” نيز گفت: در یک دیجیتال تاون هال نشست در مارس 12.

Navajo Nation

Raynelle Hoskie یک شلنگ متصل به یک پمپ آب برای پر کردن مخازن در کامیون خارج قبیله ای در رزرو ناواهو در طوبی سیتی آریزونا [فایل: کارولین Kaster/AP Photo]

برای علامت گذاری چارلز عضو ملت ناواهو که در حال اجرا است به عنوان مستقل برای رئیس جمهور ایالات متحده در سال 2020 این مهم است به درک که چرا ملت ناواهو چهره این مسائل است.

“این یک مشکل 250 سال در ساخت رفتن به چگونه در این کشور تاسیس شد. این پاکسازی قومی و نسل کشی سیاست های … جایی که مشکل نهفته است” Chares به الجزیره.

دلیل “بهداشت و درمان ضعیف است معاهدات در حال تایید کرد” با توجه به چارلز که در حال اجرا مبارزات انتخاباتی در ایجاد یک ملت “برای همه مردم”.

نسل تبعیض

ملت ناواهو است 71,000 کیلومتر مربع (27,413 مایل مربع) نیمه خودمختار سرزمین پوشا سه ایالت آمریکا – آریزونا و نیومکزیکو و یوتا. آن را اساسا به عنوان یک شرط برای بیش از 350 ، 000 نوجو افرادی که زندگی می کنند وجود دارد.

از ناهار خوردن به عنوان نوجو خود را در مواجه با سابقه طولانی در جابه جایی و سلب مالکیت به عنوان ما گسترش غرب در قرن 19 با درگیری و مجبور جابجایی رایج است.

از آن به اوج خود رسید در سال 1864 “پیاده روی طولانی” زمانی که نوجو به زور حذف از سنتی خود را در سرزمین امروزی غربی آریزونا و نیومکزیکو و مجبور به پیاده روی بیش از 500 کیلومتر (310 مایل) به فورت سامنر در شرق نیومکزیکو جایی که آنها نگه داشته شدند در اردوگاه های اقامت اجباری.

پیاده روی های طولانی و جنگ است که قبل از آن نابود ناواهو. بسیاری از فوت در طول راه از قرار گرفتن در معرض گرسنگی و خستگی و خشونت از نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا است که همراهی آنها.

ناواهو جمعیت رفت و از حدود 25,000 بين 5000 و 8000 با توجه به تخمین می زند.

ناواهو امضا پیمان با دولت آمریکا در سال 1868 که تاسیس یک حاکمیت ملت ناواهو بود که هنوز هم وابسته به واشنگتن است.

همانطور که با بسیاری از مردمان بومی این پیمان بین ما و نوجو وعده بودجه برای بهداشت و درمان و زیرساخت از جمله آن که منجر به آب دسترسی – و دیگر مناطق مهم است.

اما دولت آمریکا به طور مستمر موفق به رعایت توافق با ملت ناواهو, چارلز ادعا با استناد به کمبود بودجه برای بهداشت و درمان و زیرساخت است که منجر به چالش های مواجه شده توسط ملت ناواهو.

“زیرساخت است هرگز ثابت شده است. این پیمان هرگز افتخار” چارلز گفت.

با کمبود بودجه روبرو

ناواهو مانند دیگر فدرال به رسمیت شناخته شده قبایل در حال مراقبت های بهداشتی ارائه شده توسط هند خدمات سلامت (IHS) دولت ایالات متحده ، این IHS در عمل تا حد زیادی در رزرو بلکه حفظ امکانات در نزدیکی جوامع است.

اما IHS متهم شده است “غیر قابل قبول” مراقبت.

“آنچه ما دریافتیم این است که به سادگی هولناک و غیر قابل قبول است. به نظر من اطلاعات ارائه شده به این کمیته و شاهد دست اول را می توان در یک کلمه خلاصه کرد: قصور” وایومینگ جمهوری خواه سناتور جان Barrasso بود که پس از آن رئیس کمیته سنا در امور هند گفت: در یک جلسه در IHS در سال 2016.

Rising Temperatures And Drought Conditions Intensify Water Shortage For Navajo Nation

یک عضو ملت ناواهو, دریافت ماهانه خود را تحویل آب در شهر تورو [Spencer Platt/گتی ایماژ/خبرگزاری فرانسه]

اما IHS شده است مزمن کمبود بودجه روبرو ارائه چالش برای عملیات.

“تعدادی از پزشکان و پرستاران و دندانپزشکان کافی است” با توجه به گزارش IHS آماده برای داخل بخش ذکر شده با ما در رسانه ها. “به دلیل کوچک تخصیص این حقوق برای پرسنل بهداشت کار مادی در زیر آن پرداخت شده توسط دولت در آن فعالیت های دیگر در رابطه با پزشکی و بهداشت عمومی و امداد”.

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت ساخته شده است که افزایش بودجه برای IHS یک اولویت است و این بیماری همه گیر کوروناویروس موجب این تلاش با توجه به IHS مقامات.

“رئیس جمهور تهمت اتحاد همگانی سلامت و رفاه از سرخپوستان آمریکایی و بومیان آلاسکا در طول ریاست جمهوری خود و COVID-19 بحران” بهداشت و خدمات انسانی, منشی, Alex آذر در بیانیه ای گفت ایمیل به الجزیره.

کنگره اختصاص داده شده قبیله ای سازمان ملل هشت میلیارد دلار و در مجموع برای قبایل در 2.2 تریلیون دلار مراقبت تصویب قانون در ماه مارس است. اکثر بودجه اختصاص داده شده برای IHS توزیع شده در حالی که بودجه های دیگر به صورت بومی دولت به معنای کاهش تاثیر اقتصادی همه گیر تاخیر شد توسط دادگاه.

ملت ناواهو دریافت کرده بود حدود 600 متر از این بودجه توسط مارس 6, Nez تایید به رسانه های محلی.

در مه 22 آذر اعلام کرد که برگ برنده دولت است “ساخت هدف از تخصیص بودجه کنگره ارائه شده به ارسال 500 میلیون دلار به امکانات بهداشت و درمان.

“همراه با دیگر بودجه منابع و انعطاف پذیری در اطراف telehealth ما در حال کار با دولت های قبیله ای به انجام همه چیز ما می توانیم به پشتیبانی قهرمانانه هند بهداشت و درمان کارگران و حفاظت از کشور هند از COVID-19”, آذر گفت.

بومی پذیری

برای Nez ادعا کرده است این است که آمریکا “فراموش شده” در مورد ملت ناواهو اگر چه آنها به ما شهروندان است. اما “منحنی مسطح است” در نوجو ملت نيز گفت: در انتشار.

“تست, تماس, ردیابی و بهداشت عمومی سفارشات که اجرا شد ماه پیش نیاز به ماسک محافظ در آخر هفته مستندات در حال کار و مسطح منحنی”.

برای چارلز ناواهو در حال اجرا برای رئیس جمهور این است که تا حد زیادی به لطف تلاش های ناواهو خود را.

“من این را تحسین رئیس جمهور Nez و کار است که کل ملت ناواهو در حال انجام است. میدانم که به این دلیل است که از این 250 سال از این unreconciled بی عدالتی” که وضعیت به واز این نقطه چارلز گفت.

“من در دولت به سرعت شروع به افتخار معاهدات که امضا شد و شروع به ساخت واقعی ملت به ملت روابط با بومی ملل است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>