کسی مقصر است برای لبنان بحران ؟

در داخل بیروت بانک یک گارد امنیتی پوشیدن چهره سپر تضعیف یک تخته چوبی در میان دستگیره های سنگین درب شیشه ای به عنوان گروهی از مشتریان منتظر در خارج. “پرده” یک گوی دستور داد او را از پشت پیشخوان. “ما در حال بسته!”

آن را به سختی ظهر بود و من یکی از آنهایی که خوش شانس به آن را از داخل پس از انتظار در پارکینگ تمام صبح را در میان جمعیت کثیری از بی تاب سپرده گذاران. دو نفر از کارکنان بانک با پوشیدن ماسک های دست برداشت و اشکال آنها را امضا روی کاپوت ماشین. آنها heckled توسط برخی در میان جمعیت که فریاد و هل, elbowing یکدیگر به فشار از طریق درب جلو.

صحنه من شاهد بودم خفیف در مقایسه با کسانی که آشکار شد در روزهای اخیر و ماه: fistfights و پرش ضربات ارزش یک کشتی کج کشتی بازی. دستگاههای خودپرداز شده اند مخدوش و نابود شده و در طول شورش های اخیر برخی از شعب بانک ها مورد حمله قرار گرفتند با firebombs سوخته و سوخته یک شبه.

به نظر می رسد این بیماری همه گیر کوروناویروس و اجتماعی فاصله گرفته اند در حد مرگ به بدترین بحران مالی لبنان تا به حال دیده می شود و این کوچک مدیترانه ای کشور دیده می شود بسیاری از.

خیابان خشونت در آمد که در لبنان ارز بوده است مانند سقوط سنگ از دست دادن ارزش هر روز تجربه بیش از 50 درصد کاهش در قدرت خرید خود را در برابر دلار از ماه اکتبر گذشته زمانی که قیام آغاز شد, نقشه کشی صدها هزار نفر به خیابان ها.

معترضان خواستار سقوط دولت و پایان دادن به فساد و خواستار دستمزد زندگی بهتر, بهداشت و درمان و برق و دیگر خدمات ضروری آنها رد شده است. به جای آنها و بقیه جمعیت که نمی, اعتراض دیدم حقوق خود را کاهش داد, بانک سپرده تبخیر و قیمت مواد غذایی اصلی ،

تقریبا نیمی از لبنان را شهروندان پیش بینی شده به نزول زیر سطح فقر در این سال و دولت تخمین می زند 75 درصد از جمعیت خواهد شد نیاز به کمک. لبنان اقتصاد در حال حاضر یکی از ضعیف ترین ها در جهان, رتبه بندی تنها بالا, ونزوئلا, با توجه به یک لیست تولید شده توسط اقتصاددان. همه از این در یک ماده از ماه. چگونه ؟

همیشه وجود دارد به نظر می رسد به یک پاسخ ساده اما در آن بستگی دارد که شما بخواهید.

لبنان و نخست وزیر جدید حسن دیاب, که به قدرت رسید در میان تظاهرات که پایین آورده دولت قبلی است خود را سرزنش پیشینیان به خصوص بانک مرکزی و فرماندار ریاض سلامه یک وقت از 26 سال برای بحران. Diab متهم سلامه دنبال نادرست و untransparent سیاست های مالی.

این کاهش ارزش ارز می تواند تا حدودی مقصر در این کشور رو به کاهش نمره های اعتباری شده اند که کاهش داد و بارها و بارها در ماه های اخیر با توجه به بحران سیاسی و ترس بیش از دولت توانایی بازپرداخت آن نصب بدهی های عمومی, یکی از بالاترین در جهان است.

Diab همچنین ادعا کرد که حدود 5.7 میلیارد دلار در نظر گرفته شد از لبنان و بانک ها در ماه ژانویه و فوریه در این سال با وجود کنترل سرمایه تشویق گسترده ظن بازی ناپاک و درمان ترجیحی برای سرمایه گذاران است.

اما فرماندار سلامه رد این ادعا گفت که $3.7 میلیارد دلار شد مورد استفاده قرار گیرد برای پرداخت وام و $2.2 میلیارد دلار خارج شد عمدتا در ارز محلی پس از آن نمی تواند این کشور را ترک کرده.

او ادعا کرد که بانک ها باید اعتبار نه ایراد گرفت برای نجات دولت بارها و بارها بیش از سه دهه گذشته است و دولت تنها خود را به سرزنش خود را برای ولخرجی و ورشکستگی. این بود که مرکب او اضافه شده توسط Diab تصمیم به طور پیش فرض بر روی بدهی های پرداخت برای اولین بار در ماه مارس که تنها فرستاده بیشتر وحشت به بازار است.

دشوار است تصور کنید که هر سیستم مالی است که می تواند مقاومت در برابر این گونه فشارها: تقریبا هر مشتری تقاضاهای مصرانه برای تسویه حساب خود را به عنوان سریع که ممکن است. از سوی دیگر سود بانکی باید افزایش یافت و در Salame دیده بان بالغ به برخی از $22bn از سال 1993 در حالی که دستمزد و خدمات عمومی را دچار رکود شده و یا از بین رفته.

معترضان تغذیه با نابرابری و بدتر شدن شرایط زندگی را مقصر هر دو سلامه و Diab و کل سیستم سیاسی لبنان از جمله تقریبا هر سیاستمدار و حزب سیاسی این کشور تا کنون شناخته شده است. که کاملا یک شبکه گسترده ای در یک چشم انداز سیاسی است که محدوده از سمت راست به سمت چپ طرفدار آمریکایی به طرفدار ایرانی: سرمایهداران کمونیست چپ اسلامگرا فاشیست, neoliberals post-colonial feudalists, شبه نظامیان, میلیاردرهای و بانکداران.

آنچه در همه این بازیگران که مشترک با توجه به کسانی که در خیابان است که یک کلمه ساده: فساد است. قوی آن است که اگر چه نامحسوس مدت است. خود را صرف سخن گفتن تداعی خاصی تطهیر با کمی نیاز به استادانه درست شده. “Kelun یعنی Kelun! [همه یعنی همه!]” است, اصلی, اعتراض, شعار فریاد زد در تظاهرات و راهپیمایی برای بیش از شش ماه در حال حاضر. هر کس باید برود. “یک بسته دزد!” ثابت خودداری کنند.

این تمایلات تکرار شده است البته در بیشتر مودب تن در ده ها تن از مقالات و گزارش در مورد لبنان ضعف منتشر شده در طول ماه های اخیر توسط رسانه های غربی رسانه ها و فکر می کنم تانک. مقصر در پشت “بومی فساد” آنها اغلب گزارش مشابه منحصر به فرد و ساده: طبقه سیاسی حاکم نخبگان و یا برخی از تغییرات در آن.

این واژه ها استفاده می شود بنابراین به طور معمول و قابل معاوضه پاراگراف تقریبا نوشتن خود را. تبدیل شدن آنها به مطلوب و تکراری مانند هر مبهم فراگیر ادعا می کنند. در عین حال آنها نیز صدای ذاتا اخلاقی و موقعیت.

راه حل تحلیلگران ادعا ساده است: اعتراف به اشتباه و “اصلاحات” بد راه گذشته پایان فساد ایجاد اعتبار در آغوش شفافیت و پاسخگویی حکومت قانون است. توبه برای گناهان خود را.

عواقب ناشی از انفعال به طور مشابه به کتاب مقدس: کامل طوفان غضب و خشم, انفجار, سقوط آزاد یک ظرف غذا بزرگ “teetering در آستانه اقتصادی تباهی و هرج و مرج سیاسی” به عنوان واشنگتن پست به تازگی آن قرار داده است.

اما یک چیزی که این تشخیص تمایل به از دست ندهید همین است جزئیات: چهره, نام, سیگار کشیدن اسلحه به نزدیک در مورد این ادعا چاه مستراح نبود ،

شواهد ارائه شده علیه “فاسد کلاس” حتی در معتبر ترین غربی, اخبار سازمان های و روزنامه ها است که تا حد زیادی ضمنی: ضعیف و ناتوان خدمات عمومی عامل مهم از دست دادن کنترل نشده بحران ارز و کمبود رفاه اجتماعی برنامه های بالا هزینه های زندگی بیکاری منفی رشد تولید ناخالص داخلی. این واقعا نشانه بد اخلاقی و رفتار از یک تعداد انگشت شماری واقعا بد است ؟

اگر فساد یا “سرقت” به عنوان مخالفان آن – می تواند باعث این خسارت زیادی پس چرا آن را فلج ثروتمند کشور ؟ در ایالات متحده, به عنوان مثال, آن است که میلیاردها اما تریلیون دلار است که هر سال هدر در متورم نظامی و زیرساخت های قرارداد شرکت کمک مالی از شکست طرح ها و برنامه های فرار مالیاتی و اجتناب

شده است وجود دارد بسیار انتقاد از لبنان را حمایت شبکه های که حفظ قدرت متمرکز در دست چند. اما تفاوت آنها به غیر ضروری و سیاسی تخصیص مالیات دهندگان بودجه توسط اعضای کنگره آمریکا را به شغل و قرارداد خود را به محلی مناطق شناخته شده به عنوان “گوشت خوک در هر بشکه هزینه”?

به طور مشابه بسیاری از آنها ایراد گرفت, لبنان, سیستم بانکی به عنوان استادانه درست شده Ponzi یا طرح هرمی در خط با کلیشه بی پروا لبنان تاجر. اما چگونه منحصر به فرد است خطر بدهی و تقسیمات جدید در دنیای کسب و کار و امور مالی ؟

برخی از وال استریت خودی را تشبیه بسیار از آنچه که می رود در بازار سهام آمریکا تامین اجتماعی صندوق و حتی فدرال رزرو به یک طرح پونزی از انواع. تریلیون ها دلار تبخیر از حساب در طول بیپشتوانه بحران املاک و مستغلات. هنوز هیچ ارز سقوط, هیچ کمبود برق بدون اجرا بر روی بانک ها در ایالات متحده است. و در شرایط بسیار vaunted پاسخگویی لبنان و مقامات انتظار می رود به منظور صرفه جویی در این کشور به ندرت عمده ای وال استریت کارگزار یا بانک تا به حال شده است به زندان فرستاده شود.

کسانی که در حال حاضر با تکان دادن انگشتان دست خود را در لبنان بیش از آن مالی سوء رفتار باید یادآوری شود که معماران این کشور پس از جنگ اقتصاد آمد تا حد زیادی از برجسته ما موسسات مالی.

اواخر میلیاردر نخست وزیر رفیق حریری که مهندسی عظیم بازسازی صرف که متصلب تا بدهی های ملی خود را با احاطه شده جانبازان از موسسات مالی جهانی که رهبری یک “لیبرال” استراتژی سرمایه گذاری به منظور جلب سرمایه های خارجی مشخص شده توسط مالیات پایین و کمی قوانین و مقررات.

در میان اعضای این تیم رویایی شد دارایی سابق و نخست وزیر Foaud Sinora که مشغول به کار در سیتی بانک و همچنین سلامه رئیس بانک مرکزی که در خدمت به عنوان معاون رئیس جمهور از مریل لینچ در پاریس.

برای دهه حریری و همراهان او و سیاست های خود بودند با استقبال و ستایش در پایتخت های غربی. سلامه بود و حتی رای دادند و بانک مرکزی از سال در سال 2009 توسط بانک, مجله, یک شرکت تابعه از بار مالی بهترین بانکدار مرکزی در جهان توسط Euromoney در سال 2006 جایزه افتخار از رئیس جمهور فرانسه در میان دیگر تمجید. به تازگی به عنوان در سال گذشته به او داده شد “یک” امتیاز توسط امور مالی جهانی, outperforming همتایان خود در چندین کشور اروپایی از جمله سوئیس و انگلستان است.

به دنبال بازگشت وجود دارد بسیار انتقاد از این سیاست های نئولیبرالی evangelised مالی جهانی صنعت, و دلیل خوب است. آنها از بالا به پایین بازار-محور معادلات که اولویت سرمایه گذاران بیش از کارگران سود بیش رفاه اجتماعی برنامه ها و محیط زیست است. اما چگونه می توان این سیاست ها را توضیح دهد لبنان را منحصر به فرد “ظرف غذا” اگر عرضه یا “trickle-down” اقتصاد اجرا شده در سراسر جهان ؟

می تواند از آن بود که سیاست های نئولیبرالی به مراتب مخرب تر برای کوچک و جنگ زده کشور که فاقد نهادهای قوی سیاسی پایداری منابع طبیعی و یا عمده صنایع تولیدی? این کشورها در حال حاضر در معرض خطر در نظر گرفته عدم اعتماد سرمایه گذاران و در نتیجه پرداخت هزینه های بالا برای قرض گرفتن.

این نظر در سطح فردی: چقدر سخت است برای کسی که برای صعود از بد اعتباری? از آن آسان است به سرزنش خود را به تصمیم گیری های ضعیف و تربیت است. این مشکل بیشتر به بررسی شرایطی که منجر به بدبختی از آنجا که این مستلزم قرار دادن خود امتیازات زیر میکروسکوپ.

مانند نئولیبرالیسم و فساد و cronyism نیز غایب از سیاسی و سیستم مالی است. اما آنها بیش از حد به مراتب تاثیر بیشتری که وجود دارد نه به اندازه کافی پول در اقتصاد به نگه داشتن مردم آرام.

حتی اگر ما به رد تمام موارد بالا هنوز این برگ مورد علاقه قربانی برای لبنان گلایه: فرقه گرایی.

آن را منفور به ویژه توسط نسل جوان که پس از جنگ و به درستی گیج ارتباط خود را و توانایی برای توانمند سازی یک تعداد انگشت شماری از احزاب به خوب بکار بردن کنترل بسیار بیش از دولت است. اما در اینجا بیش از حد وجود دارد تشابه به تعصب یک واقعیت غیر قابل اجتناب و حتی در موفق ترین کشور جهان است.

پس از همه, آن است که واقعا فرقه یا حزب سیاسی که تصمیم گیری در پایان روز اما گروه از افراد با نفوذ در راس عمدتا ثروتمند عمدتا نر کسانی که امضای این قرارداد بزرگ و کمک به نوشتن این قانون است که آنها را تضمین. در کشورهای در حال توسعه این است که به نام clientelism در حالی که در بیشتر کشورهای توسعه یافته از آن است که شناخته شده به عنوان لابی های سیاسی و کمیته عالی حقوقی تیم است.

این ممکن است توضیح دهد که بخشی از دلیل که چرا کشورهای ثروتمند رتبه بسیار پایین در شاخص فساد: زبان متفاوت است.

هیچ یک از این است که می گویند حکومت بد و استارک ثروت و نابرابری باید نادیده گرفته شود. اما برخی از چشم انداز می تواند کمک به راه ما تقاضا و مبارزه برای بهتر سیستم.

داشتن چندین سال را صرف تحقیق در بسیاری از لبنان دولت مشکلات – بی فایده عمومی با این نسخهها کار در پروژه های آسیا, ارتباطات از راه دور غیر قابل اعتماد برق مخرب استفاده از زمین و آلودگی – من مانند بسیاری از همکاران من در تلاش برای شناسایی clear-cut, prosecutable به اتهام فساد و مجرمان یعنی بد و bogeymen.

هنگامی که ما شیرجه رفتن به پرتگاه بخش عمومی شکست آنچه که ما معمولا پیدا کردن به جای مزس و لایه هایی از مشکلات ساختاری شده اند که نصب برای چند دهه. این خدمات عبارتند از رده خارج خطاب زیرساخت understaffed و با کمبود بودجه روبرو امکانات, و کمبود و نگهداری و نظارت است.

این مشکلات بیشتر مرکب از بین رفته و یا غیر موجود در بدن نظارت به عمل به عنوان ناظر در صنعت و قراردادهای مشخص نیست صلاحیت و دیدگاه های ضد و نقیضی از سازمان های دولتی مختلف که چه کسی مسئول است آهسته و بی اثر و غیر قابل دسترس دادگاه.

البته این پیچیده محیط زیست را فراهم می کند فرصت های زیادی برای بهره برداری اما در اغلب موارد این است که از طریق نقاط ضعف قانونی و نه خودنمایی سرقت تصورات ما می تواند التماس کردن.

بر خلاف نظر این لزوما مشکلات wedded به شخصیت های که در حال حاضر در قدرت است. آن است که نه تنها مزاحم خود را به رفتار و روزنوشت لبخند که باید جلب توجه ما و خشم اما صدها نفر از ملی و محلی و مقامات منتخب و بوروکرات ساخت هزاران نفر از تصمیم گیری به صورت روزانه, رای توسط میلیون ها نفر از شهروندان بسیاری از لذت بردن از برخی از سود از “طبقه حاکم” و آن حمایت از اقتصاد.

این بحث از روابط قدرت ما به ارمغان می آورد به فینال و شاید محبوب ترین استدلال برای توضیح لبنان مشکلات مالی: جنگ سالاران. در اینجا یکی دیگر از احشایی مدت مانند فساد که در آن ما تبدیل شده اند عادت کرده اند به واریز ما به خوبی توجیه خشم و احساس وحشت و نگرانی.

اما یک بار دیگر ما باید از خود بپرسیم چگونه میتوانیم تصور کنیم که ساختارهای سیاسی در سراسر جهان تاسیس شد, به خصوص کسانی که از لحاظ اقتصادی قدرتمند و تحسین امروز. یک دولت تشکیل نشده و از طریق جنگ ؟ توسط اقوام و قبایل و شبه نظامیان و جنگ های خونین بین آنها ؟

یک تفاوت با لبنان است که هیچ ویکتور غالب از جنگ سالاران و یا “بنیانگذاران” داده نشده تا طرف دیگر است و نه فتح شده است تا راه را برای یک “تفکیک” ملت ساخته شده بر روی استخوان ها از مخالفان آن.

در بسیاری از راه های لبنان است که کسب و کار ناتمام. آن است که یخ زده در مرحله جنینی از ملت-ساختمان شبه نظامیان تکامل یافته اند به احزاب اما تنها در نام است. هیچ سیستم نگه می دارد آنها را در بررسی وجود دارد هیچ قدرت بالاتر به داوری درگیری و حل و فصل قضایی بدون توافق بر اجرای قانون به حکومت قانون است. هر طرف می تواند آن را توجیه تجاوزات به عنوان بخشی از نبرد مداوم.

Cynics به این می گویند از درجه اعتبار ساقط است لبنان را سرنوشت به مقصد به یک زمین بایر یک صفحه شطرنج که در آن قدرت های بزرگ می تواند مانور و دستکاری به حل و فصل نمرات بدون گرفتن دست خود را (یا کشورها) ، این دهه تقریبا بدون وقفه جنگ از زمان تاسیس آن در طول جنگ جهانی دوم به گرد جنگ های خیابانی حملات و ترور از سال های اخیر شهادت به آن است. هیچ عوارض جانبی می تواند نگه داشته اند تا مبارزه بدون حمایت های خارجی.

جالب این نظامی از کشورهای خارجی است که به ندرت شامل تجزیه و تحلیل از فساد در لبنان است. در خصوص میلیاردها دلار در تخریب زیرساخت های وارده بر جاده ها, پل ها و ایستگاه برق و قدرت بیش از چند دهه از اسرائیل حملات هوایی آمریکایی با استفاده از ساخته شده بمب های بی حد و حصر ضرر و زیان به گردشگری حمل و نقل و سایر صنایع تقریبا هرگز موجود در برگه فساد و ضرر و زیان اقتصادی. لبنان و همچنین پرداخت هزینه های خارجی تامین مالی جنگ در کشورهای همسایه به پذیرش پناهندگان بیشتری سرانه بیش از هر کشور دیگری در جهان, قرار دادن غیر قابل انکار اضافه فشار در حال فروپاشی اشتغال, خدمات و زیرساخت ها است.

همه این عوامل همچنان به پیچیده لبنان گزینه رفتن به جلو. دولت جدید تا حد زیادی متشکل از افراد ناشناخته و اساتید دانشگاه و برخی از آنها مشاوران به احزاب سیاسی را ساخته اند برخی از طرح های بلند پروازانه. در سطح خود را با لحنی جدی تر از پیشینیان خود است و آنها شده اند بیشتر پاسخگو به مطالبات دستگیری صاحبان کسب و کار متهم به قیمت درآوردن و خواستار ممیزی کامل از بانک مرکزی فعالیت است.

اما آنها هستند که به شدت مورد انتقاد خصوص پیشنهاد خود را برای درخواست میلیاردها دلار کمک از صندوق بین المللی پول و شکست خود را به صورت فوری انتخابات و رهایی کشور از فساد بیشتر به سرعت در حال.

در واقع دولت هر اقدام باید مورد بررسی قرار. تمدید تقاضا برای پاسخگویی و تحقیقات یکی از جنبه های مثبت این قیام فرهنگ تظاهرات کمک کرده اند الهام بخش.

اما تجزیه و تحلیل است که موفق به contextualise دلهره آور تاریخی ساختاری و چالش های ژئوپولیتیک و حتی به بهترین شکل ممکن دولت لبنان خواهد چهره در حال گفتن تنها بخشی از داستان است.

ترس و مانند فساد ثبات و اعتبار نامشهود هستند اغلب شاخص های ارزیابی و تعیین می شود توسط کسانی که در مراتب ممتاز و موقعیت های قدرتمند بیش از هر سیاستمدار و یا دیوانسالار در لبنان است. جهانی موسسات کمک به تعیین کشور سرنوشت اما نه به اشتراک گذاری آن منافع ملی است.

مثل همیشه لبنان ادامه خواهد داد به صورت یک نبرد دشوار در جذب سرمایه های خارجی شاید در حال حاضر بیشتر از همیشه قبل از. نه تنها وجود دارد نگرانی در مورد امنیت – ننگ به کشش بیش از 40 سال – بلکه در مورد پرداخت بدهی از سیستم مالی این کشور است که هرگز در مواجه با چالش این قدر حتی در اوج جنگ داخلی توپخانه.

چگونه واقع بینانه آن است که به انتظار لبنان برای ساخت یک صنعت رقابتی از یک در حال حاضر در موضع ضعف با هیچ منابع طبیعی دولت قوی مرکزی و یا قابل توجه دانش فنی را پس از?

گذشته از چند نور صنایع مانند مواد غذایی جواهرات و اشیای قیمتی و کاغذ لبنان به سادگی نمی های زیادی را نه نشانی از آن را به زیرساخت های اساسی برای انجام این کار در عمده مقادیر. ضربه زدن به کشور فراوانی از طبیعت و مکان های تاریخی نیز احاطه دوباره با “اعتماد به نفس” نگرانی های, سفر هشدار از قدرتمند ترین در جهان سازمان ملل و عمیق مجموعه ای از برداشت های منفی است که باید نگه داشته شگرف باستان و سایت های طبیعی تا حد زیادی خالی است. ما از تحریم و ممنوعیت پروازهای مستقیم پس از جنگ داخلی در سوریه کمک کرده اند و نه هر دو.

وجود دارد برخی از امید است که پتانسیل تولید نفت و علاقه در رشد شاهدانه (بلند ممنوع تحت فشار آمریکا) می تواند به نجات آمده است. نه هر نقطه در نزدیکی خاصی به این واقعیت است که وام های جدید به ارمغان بیاورد تمدید هزینه های استقراض جدید سیاسی, رشته های متصل با به طور فزاینده دشوار است و به طور بالقوه خطرناک شرایط برای دیدار با.

همه این تحولات آینده و معاملات مالی باید به دنبال نزدیک. اما در انجام این کار ما باید مقاومت در برابر فریب تقلیل گیری برای ایجاد پاراگراف شسته و رفته و به راحتی قابل هضم و تحلیل و خسته اخلاقی کلیشه های که درخواست تجدید نظر به مخاطبان بین المللی و ناشران. وی با اشاره انگشت در موضعی رفتار بد اجتناب جدی تر گفتگو در مورد بی عدالتی جهانی مالی است.

وجود دارد هیچ پاسخ آسان به توضیح داستان لبنان – آن است که اساسا این داستان از بسیاری از کشورها و مردم و شرایطی که منعکس کننده ما به هم پیوسته سیاسی و واقعیت های اقتصادی مشترک آسیب پذیری و تاریک ترین ترس. با احتیاط از افسانه روایات درباره شرور و قهرمانان و فرصت های از دست رفته برای انتهای مبارک.

نظرات بیان شده در این مقاله هستند که خود نویسنده است و لزوما منعکس کننده Al Jazeera سرمقاله موضع.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>