که سرکوب Iraq’s ضد دولتی معترضان …

بغداد – اوان al-Jaf راه رفتن بود به عمه اش خانه در Jadriya محله بغداد در ماه گذشته با سه نفر از دوستان زمانی که او متوجه شد که یک گروه از مردان آنها را دنبال کرده بود از میدان التحریر شهر اصلی ضد دولتی در اعتراض سایت.

19-سال-یک داوطلب رشته پزشکی در میدان و یک سال اول حقوق دانشجویی گفت: مردان به طور ناگهانی برداشت و چشم او قبل از گرفتن او را به مکانی نامعلوم.

“آنها آمد به من گفت:” الجزیره افزود که دوستان او بودند هدف قرار دادند. “آنها به من گفتند که آنها از ضد تروریستی نیروهای, اما من مطمئن هستم که آنها Hashd al-شبی,” او گفت: با اشاره به چتر از ایران-حمایت شبه نظامیان همچنین به عنوان شناخته شده محبوب بسیج نیروهای (PMF).

بیشتر:

Al-Jaf که leukaemia, گفت که او شکنجه توسط چهار مردان.

“آنها به من ضرب و شتم تا زمانی که من شروع به پرتاب کردن خون و برق من,” او گفت: کشیدن پیراهن او را به فاش کردن علائم سوختگی در پشت او. “آنها گره خورده است من دست چپ به پای راست و دست راست من به من چپ پا.”

“آنها نوشت روی تخته سفید چیزهایی که آنها می خواستند به فیلم به من گفت که نمی شد درست مانند” میدان تحریر اخلاقی است lawless محل که در آن تجاوز جنسی شایع است,’,” او گفت:. “من نمی خواهم به آن را بخوانید اما آنها یک تفنگ به سر من. آنها را دیدم که من یک مسیحی هستم و من را متهم به عنوان یک عامل برای کردی هوش است.”

Evan al-Jaf

Al-Jaf می گوید: او الکتریکی و ضرب و شتم در حالی که در بازداشت [الجزیره/Linah Alsaafin]

پس از دو روز در اسارت al-Jaf منتشر شد شبانه در یک بزرگراه در روستایی در منطقه تاجی در شمال بغداد.

“من پشت در میدان تحریر چهار ساعت بعد و رفت و مستقیما به یک دکتر من می دانم که در یکی از پزشکی چادر گریه. من به او گفتم همه چیز” او گفت:.

“من تو را دیدم یکی از مردان که ربوده روز بعد با من. او با پوشیدن زیتون خستگی و عینک آفتابی و راننده سرشونو تکون دادن در من,” او اضافه شده است.

‘بی بند و شبه نظامیان’

فعالان را مقصر ناشناس گروه های مسلح هستند که بخشی از نیروهای امنیتی دولت هستند اما وابسته به PMF برای حملات علیه معترضان.

در ماه دسامبر سازمان ملل متحد در یک گزارش که در “گروه ها به عنوان ‘ارتش’, ‘اشخاص ثالث ناشناخته’, ‘مسلح اشخاص’, ‘قانون شکنان’ و ‘بازی’ مسئول عمدی قتل و آدم ربایی از تظاهر کنندگان است.”

“این عمل منجر به یک آب و هوا از خشم و ترس” به آن اضافه شده است.

این PMF تشکیل شد در سال 2014 پس از یک تماس از عراق تاثیر گذار ترین, شیعه, رهبر, آیت الله علی سیستانی را در داعش (داعش) پس از آن را فتح کرده بود بیش از یک سوم از خاک عراق. در سال 2016 بسیاری از PMF شبه نظامیان بودند گنجانیده شده به دولت دستگاه امنیتی اما منتقدان می گویند که برخی از شبه نظامیان عمل مستقل از دولت است. شبه نظامیان نیز تبدیل به یک نیروی قدرتمند در عراق سیاست های نمایندگی قوی در پارلمان عراق.

Wathiq al-Freiji یکی از اعتراض برگزارکنندگان در بغداد در این باره گفت که عراق دارای یک مشکل امنیتی عمدتا به دلیل “بی بند و شبه نظامیان”.

“سلاح باید تحت کنترل و محدود به دولت,” او گفت:. “این شبه نظامیان هستند که وابسته به احزاب سیاسی و نه صرفا در ارتباط با اما کنترل دولت است.”

Wathiq al-Freiji

اعتراض سازمان Wathiq al-Freiji

“لذت بردن از آنها نقش مهمی در امنیت و اطلاعات داخلی و دفاع در شاخه” 37 ساله گفت. “ما در هیچ شکی نیست که سرکوب معترضان این است که یک نظام سازمان یافته مشترک فرایند توسط این شبه نظامیان و بلوک های سیاسی که هر دو می خواهند برای حفاظت از منافع خود.”

با توجه به عراق در کمیسیون عالی حقوق بشر (IHCHR) وجود دارد در حال حاضر 64 گم فعالان که ربوده شده توسط unknown گروه پس از تظاهرات ضد دولتی آغاز شد و در اکتبر 1.

Dr Ali al-بیاتی, که با این نسخهها کار با IHCHR گفت که دولت عراق مسئولیت را به “افشای عاملان و کسانی که مسئول این آدم ربایی در تامین امنیت منطقه از کنترل”.

“عراق بخشی از توافق برای محافظت از مردم از ناپدید شدن اجباری از سال 2009 پس از آن به پایبندی به این قرارداد و انجام حرفه ای و قضایی تحقیقات در این موضوع و برگزاری عاملان پاسخگو,” او گفت:.

“در غیر این صورت شکست به عمل خواهد باز کردن درب برای نهادهای بین المللی و سازمان ملل متحد کمیته دخالت کنند.”

برق و ضرب و شتم

معترضان را متهم مختلف نیروهای امنیتی برخی از کسانی که در زیر چتر وزارت کشور و دیگران ندارد و وابسته به دولت و وزارتخانه ها با استفاده از سنگین دست تاکتیک در برابر آنها مانند دستگیری و شکنجه پس از اعتراضات آغاز شد.

یاسر al-جابر 23 ساله رشته پزشکی در میدان تحریر بود و تنها زمانی که او دستگیر شد و در 6 نوامبر در حالی که راه رفتن در نزدیکی بانک مرکزی عراق ساختمان در بغداد.

Yaser al-Jaber

یاسر al-جابر می گوید که او در بازداشت و شکنجه در قدیمی Muthanna فرودگاه, زندان, [Aljazeera/لینا Alsaafin]

“من صرف 78 روز در بازداشت در قدیمی Muthanna فرودگاه زندانی در غرب بغداد,” او گفت: Al Jazeera.
با توجه به al-جابر او شکنجه توسط اعضای مشترک نظامی-پلیس بغداد فرماندهی عملیات (BOC).

“آنها را ضرب و شتم من تلاش برای بدست آوردن من به اعتراف اگر من آتش به ساختمان برای مثال سوخته یا لاستیک و یا اگر تنظیم کنم تا موانع” او گفت:. “آنها من را متهم به حمله به افسران خود را. آنها خواهد کراوات سیم در اطراف من دست و پاها و ناحیه تناسلی و من برق عکس.”

الجزیره تماس BOC نظر اما دریافت یک پاسخ قبل از انتشار.

دولت سرکوب

مخالفان و گروه های حقوق بشر نیز متهم نیروهای امنیتی دولت از توسل به خشونت از جمله شلیک گلوله های جنگی ، گاز اشک آور و گلوله های لاستیکی در تلاش برای شکستن شدند.

روز دوشنبه تلویزیون دولتی عراق اعلام کرد که مرگ و میر آغاز اعتراضات رسیده بود 556 از جمله 13 نفر از اعضای نیروهای امنیتی. این IHCHR قرار دادن شماره به عنوان کمی پایین تر در 536.

“ما در نظر مسدود کردن جاده ها و قانون اساسی ما حق و یک شکل از فشار به خواسته های ما پاسخ داده در حالی که پلیس ضد شورش آن را به عنوان خرابکاری” al-Freiji اعتراض سازمانده گفت.

دولت کمیته یافت در ماه اکتبر که نیروهای امنیتی با استفاده از نیروی بیش از حد برای سرکوب تظاهرات.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>