که سزاوار به میلیاردر?

هر کس آن را به سختی در طول COVID-19 همه گیر و همه ما در همان قایق – این بوده است که مشترک خودداری کنند در طول بحران.

درست است که ما همه در هیئت مدیره کشتی تایتانیک با هم. اما برخی از آنها سواری کلاس اول, برخی از آنها سواری کلاس سوم و دیگران در نگارخانه زیر قایقرانی… اوه و به اندازه کافی وجود ندارد قایق های نجات به دور است.

در واقع فوق العاده غنی نه تنها محافظت از این بحران توسط ثروت خود را که آنها را قادر می سازد به سرپناه از ویروس در superyachts یا فرار از آن را بر روی جت های خصوصی برخی از آنها حتی با بهره گیری بی سابقه فضل در طول این زمان دشوار است. این به خصوص در مورد ایالات متحده است.

در طول coronavirus بحران ما میلیاردرهای تعلق یک ثروت باد آورده از بیش از $434bn در دو ماه بین اواسط ماه آوریل و اواسط ماه مه با توجه به یک گزارش جدید توسط مترقی واشنگتن-بر اساس موسسه مطالعات سیاست ها و آمریکایی ها برای مالیات انصاف.

این می آید در زمانی که حداقل 40 میلیون آمریکایی از کار هستند و تلاش برای به دست آوردن و 265 میلیون نفر در سراسر جهان در معرض خطر مرگ ناشی از گرسنگی است.

در حالی که کارگران خط مقدم خود را در معرض خطر سلامت و زندگی برای حفظ جامعه از عملکرد و مراقبت از بیمار, بزرگترین مالی برنده دور است, ثروتمندترین مرد جهان, جف بزوس که دیده می شود ثروت خود را گسترش نزدیک به $35bn به لطف افزایش ارزش خود شرکت آمازون به عنوان مردم به دام افتاده در مستند را تبدیل به خرید آنلاین.

هر زمان که هر کسی از جمله خودم انتقاد زشت و ناپسند ثروت میلیاردرهای وجود دارد کسانی که در عجله به دفاع از آنها با این استدلال که منتقدان فقط حسادت و میلیاردرهای سزاوار این موفقیت را به دست آورده و خود را گسترده و اقبال.

اما این در واقع مورد ؟

مانند یک ابرقهرمان منشاء اسطوره وجود دارد معمولی روایت را احاطه کرده است که میلیاردرهای, به ویژه کسانی که در صنعت فن آوری. آن می رود چیزی شبیه به این: X کار در اتاق خواب خود را/گاراژ/خوابگاه, آمد تا با یک ایده درخشان در برابر شانس آورده آن به بازار است و در حال حاضر با بهره گیری از میوه ها از درخشش خود را.

درست است که کاملا چند میلیاردرهای آغاز شده است با هیچ چیز (و یا حداقل با یک دور بیشتر از متوسط ثروت) و بسیاری از آیا نمایشگاه الهام بخش درخشندگی اولیه خود را استخدام. اما فراست از این کارآفرینان واقعا ارزش خیلی بیشتر از هر کس دیگری کار – ترکیب ؟

Unimaginably آن را به یک خانواده آمریکایی درآمد ميانگين $60,000 یک سال حدود 2.5 میلیون سال به جمع آوری حدود 147bn که جف بزوس تخمین زده می شود ارزش… اگر آنها به صرف یک پنی. یک کم پرداخت آمازون کارگر در shopfloor را بیش از 4 میلیون سال از صرفه جویی در کل درآمد به جمع آوری خود را رئیس ثروت.

و این کارگران در ثروتمندترین کشور است. در حال حاضر سعی کنید تصور کنید که چگونه آن را به یک فقیر کارگر در جنوب آسیا و جنوب صحرای آفریقا به این نوع از پول است.

این می رود بدون گفت که هیچ کس ایده و یا اخلاق کار و یا چشم انداز به ارزش هزاران یا حتی میلیون ها سال از هر کس دیگری کار. این مفهوم است که توهین به خصوص در این زمان بحران زمانی که مردم جامعه بستگی دارد به عملکرد نه غولهای مدیران اجرائی بالا یا مدیران صندوق های تامینی اما پرستاران و پزشکان و کارکنان اورژانس, مراقبت بخشندگان کارکنان سوپر مارکت تحویل مردم و کارگران سودمند.

علاوه بر این وجود دارد که تقریبا به ناچار زشت و کم کوچک که کست شک و تردید جدی در این ایده است که میلیاردرهای “به دست آورده” خود را ژرف و اقبال. در حالی که قطعا وجود دارد “خوب میلیاردرهای” و “بد میلیاردرهای” وجود دارد هیچ میلیاردرهای تا آنجا که من می تواند معلوم که خود میلیاردها عادلانه و مربع بدون به کارگیری اخلاقی مشکوک شیوه های.

این شیوه ممکن است شامل underpaying یا overworking کارکنان monopolising از بهره وری ارائه شده توسط خود کارگران صادرات مشاغل خفقان رقابت و حتی ورزش انحصارات و یا در نزدیکی-انحصارات.

یک منطقه که در آن میلیاردر کلاس و شرکت های بزرگ بوده است خنده تمام راه را به بانک که در آن بقیه جامعه شده است گریه در بدبختی است مالیات. در حالی که عادی بگیران دستمزد در اقتصادهای پیشرفته به ویژه کسانی که با قوی اجتماعی خالص ایمنی نامتناسب تحمل بار مالیات شرکت نرخ مالیات و مالیات بر درآمد بالا و سرمایه باید آمار پایین تاریخی با بالفعل و عقب سیستم مالیاتی به طور فزاینده ای تبدیل شدن به جدید طبیعی است.

نتایج حاصل از این اریب آن سیستم روشن کنید. Fattest گربه ها در امریکا مثلا دیدم مال نفخ بیش از 1,100 درصد بین سال های 1990 تا سال 2018 با توجه به موسسه مطالعات سیاست گزارش در عین حال خود را متناسب با تعهدات مالیاتی کاهش دیدنی 79 درصد بیش از همان زمانبندی.

و بالاتر از این تحرک بی سابقه ای از سرمایه و ثروتمند افراد توسط تسهیل دهه زدایی و عدم وجود یک مالیات جهانی رژیم و یا هماهنگی سیاست های مالیاتی فعال است بسیاری از شرکت ها و میلیاردرهای برای انتقال سود خود به بهشت مالیاتی اجازه می دهد آنها را به گول زدن خود را بار مالیاتی و با آنها مسئولیت های اجتماعی خود. این نیز مجبور مسابقه به پایین بین کشورهای ترس از از دست دادن را به پناهگاه های مالیاتی.

حتی اگر مالیات شرکت نرخ در پایین تمام وقت صندوق بین المللی پول تخمین می زند که دولت محروم هستند تا $600bn یک سال در مالیات شرکت با توجه به نوع هوشمندانه حسابداری که ممکن است ساخته شده از دهه مالی زدایی و پیاده روی خط خوب بین حقوقی “فرار مالیاتی” و غیر قانونی “فرار از پرداخت مالیات”. اقتصاددانان محاسبه است که 40 درصد از سود حاصل از شرکت های چند ملیتی به طور مصنوعی انتقال به پناهگاه های مالیاتی از بالاتر مالیاتی کشور و به خصوص در اروپا.

برای اضافه کردن توهین به جراحت نه تنها زدایی ویران دولت رفاه نیز در میان بزرگترین دریافت کنندگان از دولت رفاه هستند, تناقض, ثروتمندترین که سود بیشتر از نجات بسته های طراحی شده به ما برای خروج از بحران به خصوص در ایالات متحده است. این رخ داده است در طول رکود بزرگ پس از بحران مالی 2008-2009 و دوباره اتفاق می افتد در طول زمان coronavirus بحران است.

روشن تر میلیاردرهای وارد شده اند در تحقق که چنین گسترده غلظت ثروت نه تنها خبر بد برای جامعه; آنها بد برای ثروتمند. وارن بافت و بیل گیتس هر دو طرفداران افزایش مالیات بر ثروتمندان اما این نرخ در نظر آنها عادلانه هستند به هیچ وجه نزدیک به اندازه کافی به پل شکاف نابرابری است که پدید آمده است بازسازی و ما پاره های اجتماعی شبکه های ایمنی آسانسور جهان در فقیرترین از فقر و بهبود محیط زیست ویرانی ناشی از چنین افراط و ثروت است.

راه حل دیگری است برای میلیاردرهای به طور داوطلبانه محروم. بوفه و دروازه را نه تنها متعهد به دور آنها ایجاد کرده اند به اصطلاح تعهد کردند که در آن آنها را تشویق دیگر غولهای نیز بخشی با بخت و اقبال خود را. اما پاسخ به این ابتکار در میان غنی و یا آنچه که من می خواهم به فکر می کنم به عنوان ثروت افراط گرایان شده است و بدون زرق و برق در نمایندگی یک قطره کوچک در اقیانوس در مقایسه با مجموع ثروت میلیاردرهای کنترل. در ضمن کسانی که امضا کرده اند تا به این تعهد به طور کلی شاهد بخت و اقبال خود را رشد به مراتب سریع تر از آنها در حال دادن به آنها را دور.

علاوه بر این انسان دوستی است که هیچ جایگزینی برای مالیات و عدالت اجتماعی است. آن قرار می دهد و آنچه که باید تصمیم گیری های جمعی فرایند اجتماعی اولویت های در دست غیرمنتخب افراد که ممکن است یا ممکن است نگران خوب بیشتر.

این عظیم تمرکز ثروت می دهد میلیاردرهای نوع نفوذ سیاسی است که باعث مسخره از یک فرد یک رای بنیاد دموکراسی است. ما استفاده می شود به کلاس کسب و کار نمایندگی یک الیگارشی قدرتمند در اقتدارگرا و استبدادی رژیم از جمله در روسیه و یا در جهان عرب است. در دموکراسی های گسترده لابی قدرت هر دو مستقیم و غیر مستقیم از میلیاردرهای و شرکت های کارائی دموکراتیک حکومت و تضعیف اراده مردم است.

آنچه که ما نیاز نیست نیمه پخته تلاش برای ایجاد یک میلیاردر نامطلوب – ما باید تبدیل شدن به یک میلیاردر غیر ممکن است. این نیاز به یک جمعی تلاش جهانی برای معرفی “equanomics”.

این را می توان از طریق انواع مکانیزم از یک هماهنگ سیستم مالیات خیلی مترقی است که وجود دارد باقی می ماند و هیچ انگیزه و یا امکان ساخت چنین گسترده و اقبال به وضع واقعی کلاه بر ثروت و درآمد.

این را هر دو باریک نابرابری و فعال کردن جوامع در سراسر جهان برای تعمیر و گسترش اجتماعی خود ایمنی شبکه و همچنین بهتر است پاداش کسانی که مشغول به کار در غفلت حیاتی بخش است. علاوه بر این, آن را به منظور افزایش انگیزه ای برای سازنده, اجتماعی مفید نوآوری چرا که مردم احساس خواهد کرد که این میوه ها از کار خود را نه فقط رفتن به گربه چربی چاق.

نظرات بیان شده در این مقاله هستند که خود نویسنده است و لزوما منعکس کننده Al Jazeera سرمقاله موضع.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>