که اعلام coronavirus اورژانس جهانی به عنوان تلفات

سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد شیوع برانگیخته توسط coronavirus در چین به عنوان یک اورژانس جهانی روز پنجشنبه پس از تعداد موارد مشخصی بیش از ده برابر در یک هفته در حالی که شمار کشته شدگان افزایش یافت و به 213.

این توسعه به عنوان چین کمیسیون بهداشت روز جمعه گزارش داد که با تایید موارد عفونت رسیده اند 9,692.

یکی دیگر از 102,000 مردم نیز بنا به گزارش ها تحت آزمایشات پزشکی با علائم ممکن است از بیماری تنفسی.

این آژانس سلامت سازمان ملل متحد تعریف اضطراری بین المللی به عنوان یک “رویداد فوق العاده ای” که به منزله یک خطر به کشورهای دیگر و نیاز به یک هماهنگ بین المللی پاسخ.

بیشتر:

چین برای اولین بار اطلاع داد که در مورد موارد ویروس جدید در اواخر ماه دسامبر.

هجده کشورهای دیگر از موارد گزارش شده به عنوان دانشمندان مسابقه به درک دقیقا چگونه این ویروس در حال گسترش است و شدت آن چگونه است.

کارشناسان می گویند وجود شواهد قابل توجهی وجود دارد که ویروس در حال گسترش در میان مردم در چین و اشاره کرده اند که با نگرانی موارد در کشورهای دیگر – از جمله ایالات متحده, فرانسه, ژاپن, آلمان, کانادا, کره جنوبی و ویتنام – که در آن نیز وجود داشته اند موارد جدا شده از انسان به انسان انتقال است.

صحبت با خبرنگاران در ژنو که مدیر کل Tedros Adhanom Ghebreyesus با اشاره به نگران کننده گسترش این ویروس در بین افراد خارج از چین است.

“دلیل اصلی این بیانیه است نه به خاطر آنچه که اتفاق می افتد در چین اما به دلیل آنچه که اتفاق می افتد در کشورهای دیگر,” او گفت:.

“ما بزرگترین نگرانی این است که پتانسیل برای این ویروس به گسترش به کشورهای ضعیف تر سیستم های سلامت که در حال آمادگی برای مقابله با آن است.”

“این بیانیه است نه رای عدم اعتماد به نفس در چین,” او گفت:. “در حالی که همچنان به اعتماد به نفس در چین ظرفیت برای کنترل شیوع بیماری است.”

چین و روسیه بسته شد

در پاسخ چین سخنگوی وزارت خارجه گفت: پکن دارای اعتماد به نفس و توانایی پیروزی در جنگ در برابر شیوع.

Hua Chunying, وزارت, سخنگوی, همچنین گفت: چین همچنان به کار با چه کسانی و کشورهای دیگر برای حفظ جهانی و منطقه ای بهداشت عمومی امنیت.

اعلام یک اورژانس جهانی به طور معمول به ارمغان می آورد بیشتر پول و منابع, اما همچنین ممکن است سریع عصبی دولتها برای محدود کردن سفر و تجارت به کشورها را تحت تاثیر قرار.

این بیانیه همچنین از تحمیل بیشتر بیماری-گزارش مورد نیاز در کشور است.

Wuhan, China

کارکنان پزشکی در لباس محافظ درمان یک بیمار مبتلا به پنومونی ناشی از کروناویروس جدید در Zhongnan بیمارستان از دانشگاه ووهان در ووهان هوبئی استان [فایل: چین روزانه از طریق رادیو فردا]

در پی متعدد شرکت های هواپیمایی لغو پروازها به مقصد چین و چندین کسب و کار را به طور موقت بسته و صدها نفر از مغازه ها Tedros گفت که نمی توصیه به محدود کردن مسافرت و یا تجارت به چین است.

“وجود دارد هیچ دلیلی برای اقدامات بی ارزش است که با دخالت سفر و تجارت بین المللی,” او گفت:.

او افزود که رئیس جمهور چین متعهد شده بود برای کمک به جلوگیری از گسترش این ویروس فراتر از مرزهای آن.

“من در طول بحث با رئیس جمهور و دیگر مقامات آنها مایل به حمایت از کشورهای ضعیف تر سیستم های بهداشتی با هر آنچه که ممکن است” Tedros گفت.

در همین حال روسیه اعلام کرد که بسته شدن آن از 2600 مایل (4,180 کیلومتر) مرز با چین به مغولستان و کره شمالی در محرومیت عبور برای محافظت در برابر شیوع ویروسی جدید.

آن را به حال شده است عملا بسته به دلیل قمری تعطیلات سال جدید اما مقامات روسی گفت: بسته شدن خواهد بود تمدید تا 1 مارس.

در یکی دیگر از توسعه پکن روز جمعه اعلام کرد که این ارسال چارتر هواپیما برای بازگرداندن شهروندان از هوبئی که در خارج از کشور “به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است”.

این است که در نمایش “مشکلات عملی که هوبئی شهروندان به ویژه کسانی که از ووهان مواجه شده اند در خارج از کشور” گفت: هوآ از وزارت امور خارجه.

Coronavirus China

مردم در صف برای خرید ماسک صورت در یک فروشگاه لوازم آرایشی در هنگ کنگ در روز پنج شنبه [Kin چونگ/AP]

منبع: الجزیره و خبرگزاری ها

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>