خارج شده است که مصرف کارگران حرارت و رئیس خود را می تواند بیش از حد — چه coronavirus همه گیر وسیله ای برای محل کار قوانین

خارج خواهد شد و شروع به چک کردن کارگران درجه حرارت در تلاش برای نگه داشتن آن در فروشگاه و انبارها رایگان از coronavirus و سرعت گسترش ویروس این شرکت روز سه شنبه گفت.

آن را یک گام غیر قابل تصور شده اند فقط چند ماه پیش اما محل کار و قوانین اجازه می دهد تا برای این نوع از اندازه گیری طول یک بیماری همه گیر کارشناسان گفت MarketWatch.

Coronavirus شیوع دارای طرح میتوانست محل کار, پاره شدن میلیون ها نفر از آمریکایی ها از شغل خود و وادار کردن بسیاری از دیگران به کار از خانه. قانون گذاران به سرعت تدوین قوانین, در پاسخ, و تنظیم کننده هستند با استناد به قوانین موجود برای کارفرمایان در همه گیر مصلی.

در اوایل این ماه در کنگره تصویب یک قانون گفت: کارگران خواهد پرداخت ترک اگر آنها آلوده شده توسط COVID-19 یا اگر آنها نیاز به از دست ندهید همین کار برای مراقبت از بیمار و بستگان و یا کودکانی که به طور ناگهانی از مدرسه به خانه.

در ضمن 2 تریلیون دلار محرک لایحه خواهد پرداخت کارگران بیکار اضافی $600 در این هفته در بالای دولت خود را در سطح بیکاری ادعا می کنند.

در اینجا پاسخ به برخی از ظهور سوال در مورد کوروناویروس در محل کار.

می توانید من را اخراج کنید برای داشتن COVID-19?

هیچ حقوقی کارشناسان گفت MarketWatch. اول که به تازگی تصویب خانواده اولین Coronavirus پاسخ قانون اجازه مرخصی استعلاجی برای کارگران پیمانکاری COVID-19 — و آن را می گوید آن را غیر قانونی برای هر کارفرما “به تخلیه و انضباط و یا از هر روش دیگری در برابر تبعیض هر کارمند” که تلاش می کند برای دسترسی به قانون را ترک مواد.

ثانیا خانواده و پزشکی ترک عمل (FMLA) و آمریکایی ها با معلولیت (ADA) به حفاظت از بیمار کارگران از اخراج گفت: وکیل پیتر Romer-فریدمن که نشان دهنده کارگران است.

Romer-فریدمن اصلی در واشنگتن دی سی شرکت حقوقی Gupta Wessler گفت: او نبوده است تماس گرفتن و در عین حال از مشتری آینده نگر شکایت در مورد اخراج مربوط به شیوع. “احساس من این است که اکثر کارفرمایان در حال تلاش برای مهربان در این زمان و بدانند ما تداوم کسب و کار مسائل است.”

اما بسیاری از کسب و کار ممکن است هنوز نیاز به کارگران اجازه رفتن به دلیل شیوع اقتصادی عواقب گفت: Alka Ramchandani-راج از مشاور در Littler مندلسون یک شرکت به نمایندگی از کارفرمایان.

“[کارگران] را نمی توان فسخ زیرا آنها Covid-19. می توانید آنها ممکن است به دلیل وضعیت Covid-19 ایجاد شده ؟ بله. که کاملا متفاوت سوال,” او گفت:.

برخی از کشورها در حال تصویب قوانینی برای محافظت از کارگران در طول شیوع بیماری است.

نیوجرسی کارفرمایان نمی تواند “خاتمه و یا در غیر این صورت مجازات یک کارمند” که پایین می آید با coronavirus با توجه به قانون دولت تصویب هفته گذشته است.

‘شلیک یک کارمند زیرا آنها سرفه در محل کار و کارفرما درک آنها را به یک ناتوانی مرتبط با COVID-19 نقض دولت قانون علیه تبعیض است.’

نیوجرسی دادستان کل سخنگوی

هنوز چند نفر از کارگران باید تماس نیوجرسی دادستان کل تقسیم بر حقوق مدنی و اتهام آنها از کار اخراج شده برای سرفه در کار سخنگوی گفت MarketWatch. “شلیک یک کارمند زیرا آنها سرفه در محل کار و کارفرما درک آنها را به یک ناتوانی مرتبط با COVID-19 نقض دولت قانون علیه تبعیض” او گفت:.

دفتر نیز تماس گرفتن از کارگران ادعا که آنها مجبور به نشان می دهد تا برای کار با وجود این دولت را “پناهگاه در محل” نظم و توانایی خود را برای کار از خانه.

ایالت از جمله کالیفرنیا کنتاکی و نیویورک باید انتظار حصول اطمینان از کارگران می تواند ترک و نمی خواهد رنج می برند عواقب کار برای انجام این کار است.

می رئیس من من را متوسط و یا بپرسید که چگونه من احساس ؟

بله با توجه به شارون Rennert ارشد, وکیل مشاور در فرصت برابر استخدام کمیسیون آمریکایی های معلول (ADA) را بدست آورد.

“مطلق وجود ندارد منع” در ادا بیان کارفرمایان نمی تواند درخواست سوالات پزشکی او اشاره کرد. EEOC صادر راهنمایی در اوایل این ماه فعال کردن کارفرمایان به کارگران دمای اگر آنها تصمیم به انجام این کار.

در آن روز شنبه اعلام Walmart WMT, -1.36% گفت: هر گونه کارگران با دمای بالاتر از 100 درجه خواهد بود پرداخت می شود برای نشان دادن برای کار اما خواست به خانه بروم و به دنبال داخلی توجه است. کارگر نمی تواند بازگشت تا زمانی که تب-رایگان برای مدت حداقل سه روز ، بسیاری از کارگران شده اند چک کردن خود به خود درجه حرارت در خانه و خارج بیانیه ای گفت:.

Coronavirus علائم شامل تب و سرفه و تنگی نفس با توجه به مراکز کنترل بیماری ها — که همچنین می گوید مردم باید ترک محل کار اگر آنها احساس بیمار به حداقل رساندن تماس خود را با دیگران و ماندن در خانه به جز برای دریافت مراقبت های پزشکی.

نزدیک به 17 درصد از شرکت های چیده شده برای متوسط چک در محل کار بر اساس یک نظرسنجی از بیش از 700 شرکت های منابع انسانی مشاور مرسر.

شرکت ها نیز مجاز به صفحه نمایش آینده نگر کارگران EEOC گفت. این بدان معناست که کارفرمایان می توانند بررسی آینده نگر کارگر برای علائم پس از گسترش مشروط پیشنهاد کار. اگر یک نامزد کار است علائم یک رئیس می تواند با فشار به عقب و یا حتی برداشت را ارائه دهد.

همچنین نگاه کنید به: وجود دارد 382,000 فرصت های شغلی و شمارش به عنوان آمازون, خارج, domino’s و دیگران استخدام برای دیدار با تقاضا coronavirus

است رئیس من موظف به پرداخت دستکش دستمال مرطوب ضد عفونی کننده و تمیز کردن وسایل اگر من برای آمدن به محل کار ؟

بله, با توجه به وزارت کار سخنگوی.

“کارفرمایان ملزم به ارائه کارگران خود را با یک محیط کار عاری از خطرات شناخته شده به احتمال زیاد به علت جدی آسیب فیزیکی یا مرگ” او گفت:.

کارفرمایان ملزم به ارائه کارگران خود را با یک محیط کار عاری از خطرات شناخته شده به احتمال زیاد به علت جدی آسیب فیزیکی و یا مرگ است.’

سخنگوی وزارت کار

به منظور پیروی از استاندارد تعیین شده توسط وزارت بهداشت و ایمنی شغلی, مديريت سخنگوی گفت: کارفرمایان “ملزم به پرداخت برای حفاظت فردی تجهیزات و لوازم زمانی که آنها در حال استفاده توسط کارکنان خود را.” نقض می تواند در نتیجه استناد و پول مدنی مجازات او اشاره کرد.

از دست ندهید: یکی از همکاران من تشخیص داده شد با کروناویروس اما دفتر تمیز نیست. آیا من می توانم اخراج می شود برای امتناع از رفتن ؟

نزدیک به نیمی از شرکت های شرکت کننده در مرسر سنجی گفت: آنها توزیع شده ضد عفونی کننده دست و ماسک و دستکش برای کارگران برای استفاده در اختیار آنها است.

کارفرمایان نیز ممکن است نیاز به ارائه تمیز کردن وسایل به کارگران با زمینه ای شرایط بهداشتی Rennert گفت. ADA می گوید کارفرمایان نیاز به ارائه “امکانات رفاهی مناسب” برای کارگران معلول. در طول زمان شیوع تمیز کردن وسایل مناسب می تواند این لایحه به عنوان یک محل اقامت.

البته یکی دیگر از کارفرما مسکن خواهد بود در تلاش برای ترتیب برای کارمند برای کار از خانه در مجموع Rennert اشاره کرد.

من گذاشته شده است. من آخرین بررسی شامل پول برای قطع و استفاده نشده پرداخت می شود زمان خاموش ؟

یک رکورد 3.28 میلیون آمریکایی در زمینه رفع بیکاری بین 15 مارس و آوریل 21, با توجه به آمار منتشر شده در پنج شنبه.

محرک لایحه پیشنهادی افزایش به نرخ بیکاری ممکن است کمک به نرم کردن ضربه. اما دیگر فدرال و ایالتی قوانین در آنچه که کارکنان می توانند در بررسی نهایی می ریختن نمک بر روی زخم برای ناگهان میلیون ها نفر بیکار.

هیچ تضمینی وجود ندارد در فدرال عادلانه استانداردهای کار عمل می کنند که یک کارگر باید قطع پرداخت های وزارت کار گفت. (نیوجرسی است که دولت تنها با یک قانون نیاز به قطع پرداخت در طول اخراج جمعی از حداقل 50 کارگران است.)

و آنچه در مورد استفاده نشده بیمار روز و تعطیلات ؟ قوانین در مورد اینکه آیا شرکت باید پرداخت آن را متفاوت دولت توسط دولت است. کالیفرنیا توسط یک دولت که توسط قانون به پرداخت مرخصی استفاده نشده به روز Romer-فریدمن گفت.

اما بسیاری از ایالت ها ندارد و این یک قاعده است. شرکت ها همچنین ممکن است خود را در سیاست های داخلی و “آن نوع از سیاست ممکن است قابل اجرا تحت قانون دولت اما هیچ تضمینی وجود ندارد,” او گفت:.

این داستان منتشر شد در 26 مارس و به روز شده در 31 مارس است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>