قربانیان الشباب مدرسه حملات به اشتراک گذاری داستان های خود را

گاریسا County, کنیا – “من شنیده ام صدای شلیک گلوله در 2am در ژانویه 7, یک روز پس از مدارس افتتاح شد برای سال تحصیلی جدید می گوید:” Safiyo علی 50 headteacher از یک مدرسه ابتدایی نزدیک به کنیا متخلخل مرز با سومالی است.

Saretho دبستانی تا به حال 250 دانش آموزان و معلمان 10 نه از آنها از دیگر نقاط کنیا. حدود 200 دختران و پسران در خواب بودند در مدرسه هنگامی که آن را مورد حمله قرار گرفت.

چهار دانش آموز و سه نفر از آنها خواهر و برادر و یک معلم کشته شدند.

دیگر معلمان باید پس از فرار از منطقه و مدرسه شده است به طور موقت بسته شده است.

هیچ کس مسئولیت این حمله اما دولت کنیا را متهم به مسلح سومالی گروه الشباب.

گزارش پلیس و دولت است که این حمله انجام شد در حدود یک دوجین از مبارزان این گروه است که برای مبارزه با بیش از 10 سال برای سرنگونی پی در پی در سطح بین المللی مورد حمایت دولت سومالی.

در آرام رستوران محلی Safiyo تنها باقی مانده در Saretho مدرسه ابتدایی جمع آوری محلی دیگر معلمان که در مدارس نیز بسته شده اند از ترس حملات بیشتر است.

او به یاد می آورد از حوادث آن شب. “من رفت زیر تخت من با سه دانش آموزان و در آنجا ماند تا صبح هنگامی که پلیس وارد,” او می گوید. او rheumy چشم رانش بیش از یک عکس از یک دانش آموز که کشته شد.

“من پرداخت برای هزینه های مدرسه به دلیل پدر و مادر خود را نمی تواند به استطاعت آن را,” او می گوید: همانطور که اشک فرم در گوشه ای از چشم او. “او مرا دوست داشت مثل مادرش.”

Safiyo می گوید او تکرار کابوس در مورد آن است که دولت نمی ارائه هر گونه خدمات مشاوره. “تنها چیزی که دولت به من سفارش ترک به مدت دو هفته.

“ما 10 معلمان در مدرسه و من تنها محلی است. بقیه رفته اند بازگشت به خانه خود بوده است.”

گاریسا است خشک و منطقه از راه دور با یک تا حد زیادی مسلمان قومی-سومالی جمعیت. بسیاری از کاربران از دیگر نقاط کشور که اغلب غیر مسلمانان به اینجا می آیند به عنوان معلمان و کارمندان دولت و یا به مواضع غیر دولتی سازمانهای (Ngo).

شهرستان نشدم پشت در آموزش و پرورش با دو-سوم ابتدایی-کودکان ترک تحصیل با توجه به NGO Womankind کنیا.

دولت به شدت به معلمان از دیگر نقاط کشور که بیش از 90 درصد از آموزش برادری در گاریسا با توجه به گزارش دولت کنیا.

Kenya Schools/Abdullahi Mire

Safiyo علی, 50, نشسته با همکار محلی معلمانی که مدارس بسته شده اند و با توجه به حملات خشونت آمیز [عبدالهی Mire/الجزیره]

“ما همه می میرند همان’

در ژانویه 13, چند روز پس از حمله Saretho مدرسه ابتدایی مردان مسلح همچنین تصور می شود al-Shabab مبارزان اگر چه هیچ گروهی تاکنون مسئولیت زده و خواب آلود روستای Kamuthe در Fafi فرعی شهرستان از میان حدود 35 کیلومتر (22 مایل) از Saretho.

آنها گرد کارمندان دولت – شش معلمان و پرستاران بودند که از این منطقه نیست. آنها اعدام سه نفر از مردان اما اجازه دهید یک مرد و سه زن بروید.

“من قصد ندارم به عقب وجود دارد می گوید:” 37 ساله لوسی Wanjira یکی از معلمان زن گرد در این حمله. “این اولین بار نیست الشباب به ما حمله کردند. پس از 2015 شده اند کشتن ما غیر مسلمانان با حمایت از پلیس” او می افزاید: پاک کردن اشک از صورت خود را.

خاطرات هنوز هم تازه در ذهن او می گوید: از اين روز در مارس 2015 وقتی الشباب مبارزان یورش برده و دانشگاه گاریسا کشته شدن 148 نفر شامل 142 دانش آموزان است. او نه در دانشگاه که بعد اما او زندگی در شهر گاریسا در آن زمان است.

Fatuma محمد 55, قومی-سومالی شیلینگ نشسته بر روی لبه تخت او در یک بعد از ظهر یکشنبه شمارش او تسبیح او به عنوان مومبلس نماز. پسر او کشته شد در حمله Saretho مدرسه ابتدایی.

“من فرستاده پسر من به مدرسه در صبح روز دوشنبه با یک نام تجاری جدید لباس و کتاب. او بسیار خوشحال بود. آنها او را کشتند یک روز بعد” او می گوید.

“در سال 2012, من از دست یکی دیگر از پسر به الشباب. او مشغول به کار بود برای یک نروژی NGO.” Fatuma پسر کشته شد در ربودن چهار امدادگر با Norwegian Refugee Council. کارگران بعد از نجات توسط سومالی Ras Kamboni مسلح ،

“به صداقت وجود ندارد و دولت برای حفاظت از کودکان می گوید:” Fatuma. “آیا محلی یا غیر محلی ما همه مردن همان.”

از دسامبر الشباب مبارزان با تشدید حملات در شهرستانهای هم مرز با سومالی است. در شش هفته آنها انجام شده بیش از 10 حمله که به کشته شدن حداقل 25 نفر.

در اوایل دسامبر 10 نفر کشته شدند که الشباب حمله جنگندههای اتوبوس رفت و آمد بین شهرهای واجیر و ماندرا در شمال کنیا خارج گاریسا شهرستان است. هشت نیروی پلیس و دو غیر محلی معلمان در میان کشته شدگان در این حمله.

Abdikadir Osman, یک نماینده مجلس برای Fafi در گاریسا شهرستان صورت گرفته با دولت به بازوی محلی و رهبران جامعه به طوری که آنها می توانند از خود دفاع کنند از al-Shabab.

Kenya Schools/Abdullahi Mire

Fatuma محمد که پسر جوان کشته شد در الشباب حمله Saretho مدرسه ابتدایی در اوایل ژانویه [عبدالهی Mire/الجزیره]

ترس

در حالی که صدها نفر از معلمان و دیگر کارمندان دولت غیر قومی سومالی تبار مجبور به فرار به مناطق امن تر از کنیا و دیگران همچنان به انجام این کار مریم جان* غیر محلی معلم می گوید: او است نه خروج از مدرسه در Dadaab, گاریسا شهرستان است.

“هنگامی که دانش آموزان را در اطراف نیست در اینجا وجود دارد وحشت. شما نمی توانید خواب خوب در شب است اما من پرداخت می شود بهتر است در اینجا و من دوست دارم کار من, بنابراین من نمی خواهد ترک,” او توضیح می دهد.

کنیا با ارسال نیروهای خود را به سومالی برای مبارزه با الشباب در سال 2011. از آن پس این گروه به طور منظم زده اهداف در داخل کنیا. بین سال های 2013 و 2017 شد تقریبا یک دوجین الشباب حملات در کنیا مدارس.

در سال 2018, 224 اولیه و 42 مدارس متوسطه بسته بودند در شهرستان واجیر که همسایگان گاریسا شهرستان پس از دو غیر محلی معلمان کشته شدند در دقایق حملات. نزدیک به 1000 معلمان فرار از منطقه است.

احمد عثمان, 42, نشسته در خارج از چمن-کاهگلی خانه با شش فرزند علی در Kune یک روستا در کنیا شهرستان است. های اخیر باران های سنگین را ترک کرده اند این به طور معمول استخوان خشک و چشم انداز سرسبز با گیاهان سبز.

“مردم در اینجا ترس غریبه می گوید:” احمد است که با پوشیدن یک تی شرت قرمز بیش از یک سیاه-و-سفید kanzu یک آفریقایی منطقه ای لباس برای مردان.

“من چهار فرزند خواهد بود رفتن به مدرسه با وجود معلمان ترک برای ترس از زندگی خود را. من می دانم که همسرم را با من موافق نیستند چرا که او ترس برای ایمنی خود را. من 14 سال است که به نوبه خود از وقایع.”

Angeline Munanie, a teacher at Warable Primary School in Garissa County, is terrified for herself and her child [Abdullahi Mire/Al Jazeera]

Angeline Munanie یک معلم در Warable مدرسه ابتدایی در گاریسا شهرستان هراسان است برای خودش و فرزند او [عبدالهی Mire/الجزیره]

در محلی معلم کمیسیون خدمات (TSC) در کنیا, Angeline Munanie یک معلم از بخش دیگری از کنیا می گوید. او می خواهد به دور از منطقه اما TSC بدن است که در استخدام معلمان تنها انتقال او به فاصله کوتاه.

“این عادلانه نیست چرا که این منطقه به نظر می رسد همان و آنها [al-Shabab] ممکن است می دانم از من انتقال و دنبال من وجود دارد,” او می گوید. “من یک کودک کوچک است که آسیب دیده و من از ترس برای ایمنی خود را.”

*تغییر نام برای پنهان کردن هویت

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>