ونزوئلا در صورت اخراج در میان کلمبیا coronavirus قرنطینه

بوگوتا, کلمبیا – Breyan رومرو بود که مجبور به ترک خوابگاه او اجاره در مرکز شهر بوگوتا قادر به پرداخت اجاره روزانه 3 دلار.

این زن 24 ساله که با استفاده از واکر به دلیل فلج پاها, وارد دو سال پیش از زولیا دولت ونزوئلا در جستجوی یک زندگی بهتر است. او به فروش بیسکویت در خیابان و در حالی که این روزها سخت او قادر به اندازه کافی به پرداخت اجاره خود را و قرار دادن غذا بر روی میز است.

اما در روزهای اخیر شده است دشوار برای رومرو و بسیاری دیگر در کلمبیا با سراسر کشور 19-روز قرنطینه در محل برای کمک به متوقف کردن گسترش COVID-19. خیابان ها خلوت و غیر رسمی کارگران مجبور به ماندن در خانه مانند هر کس دیگری.

“زن مهمانخانه دار نگه داشته و گوشی من چرا که من قادر به پرداخت آخرین اجاره” گفت: رومرو از خارج از بلوک آپارتمان که در آن او تا به حال به حرکت در با پسرعموهای خود را که می گویند گذشته خود را تامین مواد غذایی در حال اجرا هستند.

Venezuela informal workers

Breyan رومرو بود از ساختن یک زندگی فروش بیسکویت قبل از coronavirus بحران [ناج Ncmec/رویترز]

کلمبیا در حال حاضر میزبان حدود 1.8 میلیون ونزوئلا مهاجران و پناهندگان که کشور خود را ترک در سال های اخیر فرار از سقوط اقتصاد, فقر, مواد غذایی و دارو با کمبود و بحران سیاسی است.

Jozef Merkx رئیس کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان (UNHCR) دفتر در کلمبیا الجزیره گفت: کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل ندارد تعداد دقیق رسمی ونزوئلا کارگران اما “آنچه ما میدانیم این است که تقریبا 60 درصد از 1.77 میلیون ونزوئلا در کلمبیا هیچ منظم وضعیت”. یک مطالعه منتشر شده توسط بوگوتا Externado دانشگاه در ماه فوریه نشان داد که تنها 25 درصد از ونزوئلا یک قرارداد ،

Milsen سولانا 39 از ونزوئلا مرز دولت new york فروش قهوه و empanadas در بوگوتا خیابان های شلوغ و قبل از قرنطینه آغاز شد و در مارس 24.

او زندگی می کند در همان بلوک آپارتمان به عنوان رومرو با همسرش و دو فرزند و نگرانی از آن خواهد شد در حالی که قبل از او می تواند فروش دوباره. خانواده او تا به حال کمتر از مواد غذایی بیش از روزهای اخیر به عنوان منابع خود را اجرا پایین با هیچ پول برای خرید بیشتر.

“این واقعا سخت است چرا که آنچه ما درآمد روزانه چیزی است که ما زندگی می کنند – آن را تبدیل شدن به غیر ممکن است” سولانا گفت: با پوشیدن یک ماسک صورت او گردد و خودش را از باندهای الاستیک و مواد. او نمی تواند توجیه هزینه های 2000 کلمبیا پزو ($0.50) ،

سلنا – مانند بسیاری دیگر از ونزوئلا الجزیره به صحبت کرد – همچنین بر افزایش قیمت مواد غذایی در طول دوره قرنطینه که همه چیز را حتی بیشتر مخاطره آمیز برای او بی پول خانواده است.

Venezuela informal workers

Grecia وارگاس باز می شود یک کیسه از مواد غذایی کمک های اولیه است که یک شبکه از صاحبان کسب و کار توزیع رسمی به کارگران تحت تاثیر COVID-19 بحران [ناج Ncmec/الجزیره]

ونزوئلا در این باره گفت یک کیلو مرغ رفته بالا از حدود 3500 تا 4500 کلمبیا پزو ($0.90 به $1.15). یک کیسه پرتقال از 2,800 به 3400 کلمبیا پزو ($0.70 به $0.85). و قیمت یک تخم مرغ رفته بالا از 300 تا 600 کلمبیا پزو ($0.07 برای $0.15). این تغییرات کوچک یک اثر بزرگ در زندگی مردم فقیر که قادر به کار است.

رسمی کارگران در کلمبیا در حال سخت ترین ضربه از قرنطینه به طور کلی. اما ونزوئلا که در برابر آن دولت می گوید Gimena سانچز پیشرو کلمبیا مدافع حقوق بشر در واشنگتن در آمریکای لاتین فکر می کنم تانک.

“آنها هیچ خانواده و یا در شبکه های کشور برای کمک به آنها را از طریق این زمان دشوار است. آنها باید برای زنده ماندن در بخش غیررسمی فروش آنچه که آنها می توانند در خیابان ها و هیچ خریداران وجود دارد. این فشار خواهد شد بسیاری از آنها را به فعالیت های غیر قانونی,” او گفت: Al Jazeera.

در هفته گذشته فروشندگان خیابانی و تحویل مردم و کارگران جنسی در میان دیگر کارگران رسمی شکست قرنطینه و با تجمع در مقابل شهرداران’ دفاتر در شهرستانها کلمبیا به تقاضای کمک کند. رسانه های محلی گزارش داد که اکثریت قریب به اتفاق بودند و ونزوئلا وجود دارد و برخی از درگیری با پلیس. در بوگوتا معترضان فریاد زد: “ما گرسنه”.

در همان روز دولت کلمبیا اعلام کرد این امر با ارائه پشتیبانی برای سه میلیون کلمبیا خانواده هایی که در “اقتصاد غیررسمی” در طول دوره قرنطینه. هیچ خاص ذکر کمک برای ونزوئلا.

دولت کلمبیا پاسخ نمی دهند به الجزیره را به درخواست برای نظر توسط زمان انتشار.

‘خواهد گرسنه’

شهردار بوگوتا لوپز کلودیا گفت: دوره قرنطینه خواهد شد به احتمال زیاد تمدید اضافه کردن به نگرانی های رسمی کارگران است.

“ما می دانیم قرنطینه لازم است اما مشکل این است که اگر ما نمی توانیم کار ما ندارد پول برای مواد غذایی – بنابراین ما نیاز به دولت برای کمک به ما گفت:” 30 ساله Grecia وارگاس در آپارتمان های تنگ و سهام او و با او دو فرزند کوچک و شوهر, Kristian در یک طبقه کارگر بوگوتا محله است.

وارگاس از کاراکاس که در آن او کار می کرد در یک بانک. شوهر او یک افسر پلیس است.

Venezuelans Colombia

ونزوئلا که از فرار از کشور خود ترس خود را برای امنیت اقتصادی [Steven Grattan/الجزیره]

قبل از قرنطینه شروع در بوگوتا هر دو آنها مشغول به کار به عنوان موتور تحویل رانندگان است. آنها آمدند به کلمبیا دو سال پیش در جستجوی فرصت های بهتر و به تلاش برای ارسال پول به خانه به خانواده خود را.

“آخرین باری که من صحبت کرد و به زن مهمانخانه دار او گفت که او نیاز به پرداخت می شود بدون توجه به آنچه که او زندگی می کردن که پول خودش. من درک می کنم که” Grecia گفت: با اشاره به $125 اجاره بود که به علت در پایان ماه مارس.

“من نگران او را برای رفتن به ما را حرکت کردن با کودکان و, همه چیز,” او گفت: در ماه گذشته.

Coronavirus اقدامات نیز مؤثر کلمبیا آشپزخانه سوپ و پناهگاه که ونزوئلا یک بار با اتکا به وعده های غذایی و پناه.

“این واقعا دوران تاریک که ونزوئلا روبرو هستند در داخل کلمبیا. سوپ آشپزخانه بسته اند به طوری ونزوئلا در حال رفتن بدون غذا گفت:” ماریان Menjivar های کلمبیا کشور, مدیر بین المللی کمیته نجات.

“به طور معمول ونزوئلا رفتن به خیابان های کلمبیا به فروش مواد غذایی و به دنبال یک زندگی رسمی از فعالیت های اقتصادی” Menjivar به الجزیره.

“اما در حال حاضر خیابان ها خالی از کلمبیا در مستند است. اگر شما از ونزوئلا و شما به سختی زندگی ساخته شده در خیابان وجود دارد هیچ کس وجود دارد برای خرید هر چیزی از شما نمی کنه. مردم ونزوئلا خواهد رفت گرسنه نمی خواهد که دسترسی به آب و عدم دسترسی به شستن دست و برخی به زودی بی خانمان که همه خطرناک است برای گسترش ویروس” Menjivar گفت.

آن را [coronavirus] یک چیز غیر منتظره. ما در اینجا به یک زندگی بهتر. در ونزوئلا ما نیست که مواد غذایی و آن را ناامن … در حال حاضر ما تقریبا همان چیزی که در اینجا دوباره و دوباره.

Milsen سلنا

دیده بان حقوق بشر (HRW) گفت که به طور موثر COVID-19 همه گیر در آمریکای لاتین بسیار مهم است برای دولت ها به اتخاذ اقدامات خاص است که می تواند کمک به مردم در بخش غیررسمی را وسیله ای برای کمک به اقدامات پیشگیرانه برای گسترش ویروس.

“این اقدامات باید شامل اما نه محدود به ونزوئلا برای جلوگیری از کمک به افزایش بیگانه ستیزی در منطقه گفت:” تامارا Taraciuk Broner معاون مدیر بشر آمریکا را بدست آورد.

برای هزاران نفر از ونزوئلا مانند رومرو سولانا و وارگاس رویاهای خود را از یک زندگی بهتر در کلمبیا آمده اند ریزد تحت coronavirus.

“این [coronavirus] یک چیز غیر منتظره. ما در اینجا به یک زندگی بهتر. در ونزوئلا ما نیست که مواد غذایی و آن را نا امن” سولانا گفت.

“در حال حاضر ما تقریبا همان چیزی که در اینجا دوباره و دوباره.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>