طالبان آتش بس آغاز می شود, افزایش امید به یک توافق صلح

یک هفته “کاهش خشونت” بین طالبان و ایالات متحده و نیروهای امنیتی افغان در اثر چهار شنبه, بالا بردن امید یک قطعنامه به 18 سال جنگ طولانی.

توافق زده در طول مذاکرات بین آمریکا و طالبان نمایندگان اگر نگهداری می شود می تواند تضمین صلح معامله ای که منجر به خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان است.

بیشتر:

در یک سخنرانی تلویزیونی و آدرس رئیس جمهور اشرف غنی اعلام کرد کاهش خشونت (RIV) آغاز خواهد شد و در نیمه شب به وقت محلی در روز جمعه (19:30 به وقت تهران). ارتش را “باقی می ماند فعال دفاع وضعیت در طول هفته” او گفت:.

قبلا جاوید فیصل سخنگوی امنیت ملی افغانستان مشاور حمدالله محب گفت: نیروهای افغان را حفظ خواهد کرد تا عادی عملیات نظامی علیه دیگر گروههای مسلح از جمله داعش (ISIS) در طول RIV دوره است.

“دولت های محلی و مقامات امنیتی دستور داده شده است که توسط رئیس جمهور خود را در چگونه برای پیروی از مقررات توافق برای RIV دوره” او گفت:, و اضافه کرد که نیروهای امنیتی افغان نیز به تلافی نقض درک.

وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo گفت: پس از اجرای موفقیت آمیز این توافق ما را برای حرکت به امضای قرارداد صلح با طالبان در فوریه 29.

به زودی پس از Pompeo اعلام طالبان سخنگوی Zabihullah مجاهد را تایید کرد و توسعه گفت: هر دو طرف را دعوت نمایندگان ارشد برای شرکت در مذاکرات صلح “مراسم امضای”.

طالبان در این بیانیه همچنین گفت: امضای قرارداد صلح خواهد بود و به دنبال آن داخل افغانستان مذاکرات با احزاب سیاسی مختلف در کشور است.

مسلح افغانستان که حذف شد از قدرت در یک حمله آمریکایی در سال 2001 قبلا حاضر به صحبت می کنند به طور مستقیم به کابل که دولت آن را تقبیح به عنوان یک “ما عروسک خیمه شب بازی”.

‘فرصت تاریخی’

دو طرف شده است کشمکش بیش از ایالات متحده تقاضا برای آتش بس قبل از نهایی توافقنامه صلح امضا شده است. این معامله این است که انتظار می رود به طرح خروج نیروهای آمریکایی و تضمین می کنند که خاک افغانستان را نمی توان به عنوان یک گفتوگو برای انجام حملات در کشورهای خارجی است.

مذاکرات آغاز شد و در سال 2018 به عنوان بخشی از یک فشار توسط رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن دولت به اعتصاب یک معامله با طالبان است که جنگ به رهبری ایالات متحده در افغانستان پس از آن سرنگون شد از قدرت است.

مغلوب ساختن پیشی جستن به مدت طولانی ابراز اشتیاق ما را به سرباز خانه و برای پایان دادن به این کشور طولانی ترین جنگ به عنوان او به دنبال انتخاب مجدد در سال 2020 است. دو طرف شد و در آستانه امضای یک توافقنامه صلح در ماه سپتامبر هنگامی که مغلوب ساختن پیشی جستن به طور ناگهانی لغو این مذاکرات پس از یک حمله طالبان کشته شدن یک سرباز آمریکایی.

در مورد 14,000 نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا و برخی از 17,000 سربازان از 39 متحدان ناتو و کشورهای شریک هستند مستقر در افغانستان در غیر مبارز نقش.

با وجود سنگین ما حضور طالبان در حال حاضر کنترل و یا دارای نفوذ بر بیشتر خاک افغانستان بیش از هر نقطه از سال 2001 است و انجام نزدیک به روزانه حملات علیه پایگاه نظامی در سراسر کشور است.

پاکستان و ناتو استقبال روز جمعه اعلام.

“ما امیدواریم که افغانستان احزاب در حال حاضر به دست گرفتن این فرصت تاریخی و کار جامع و فراگیر حل و فصل سیاسی برای دوام صلح و ثبات در افغانستان و منطقه گفت:” بیانیه ای از پاکستان به وزارت امور خارجه.

دبیر کل ناتو ینس استولتنبرگ گفت: RIV خواهد بود “مهم آزمون طالبان تمایل و توانایی برای کاهش خشونت”. او افزود: “این می تواند راه را برای مذاکرات میان افغان ها به صلح پایدار و حصول اطمینان از این کشور است که هرگز دوباره یک پناهگاه امن برای تروریست ها است.”

افغانستان و تحلیلگر سیاسی هارون میر گفت: اگر چه اعلام شد, قابل توجه, توسعه, داخل افغانستان را به اثبات می شود یک چالش بزرگ است.

“به منظور رسیدن به یک حل و فصل نهایی ما باید برای رفتن از طریق دردناک مذاکرات میان دولت افغانستان و طالبان و قادر به ایجاد امتیازات متقابل” او گفت:.

“رسیدن به یک مصالحه را در یک مدت زمان طولانی است که نیاز به نعمت تمام سهامداران عمده در کشور و همچنین به عنوان قدرت منطقه ای و همسایگان افغانستان.”

معامله می آید که افغانستان از افزایش خشونت است.

بیش از 100 ، 000 افغان کشته شده اند و یا مجروح از سال 2009 زمانی که سازمان ملل متحد در افغانستان شروع به ثبت رسیده است.

در مورد 34,000 غیر نظامی افغان کشته شده اند و در این دوره بسیاری از آنها کودکان هستند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>