ما مراحل مرگبار هوائی در افغانستان

واشنگتن فرستاده صلح سفر به پاکستان برای افزایش پشتیبانی منطقه ای برای کاهش خشونت ها در افغانستان پیش از توافق نهایی برای پایان دادن به امریکا طولانی ترین جنگ

اسلام آباد — واشنگتن فرستاده صلح سفر به پاکستان برای افزایش پشتیبانی منطقه ای برای کاهش خشونت ها در افغانستان پیش از توافق نهایی برای پایان دادن به امریکا طولانی ترین جنگ حتی به عنوان جدید نیروی هوایی ایالات متحده آمار نشان می دهد ایالات متحده کاهش یافته و بیشتر بمب در افغانستان در سال گذشته از هر سال از سال 2013.

در بیانیه ای که روز شنبه به سفارت آمریکا در اسلام آباد گفت: آمریکا فرستاده صلح زلمای خلیل زاد در پاکستان روز گذشته در تجمع حمایت برای گرفتن یک توافق با طالبان برای کاهش حملات خود را به عنوان اولین گام به سمت یک توافق صلح برای پایان دادن به 18 سال از جنگ در افغانستان.

وزارت امور خارجه پاکستان پس از یک سری از جلسات با خلیل زاد در روز جمعه گفت: آن پشتیبانی سریع مذاکرات صلح با طالبان و مکرر واشنگتن برای کاهش خشونت است.

اما خشونت در کنار دولت افغانستان و نیروهای آن متحدان آمریکا نیز نگرانی. شدت بمب گذاری توسط ایالات متحده و عملیات توسط سازمان سیا آموزش دیده از نیروهای — چند که منجر به تلفات ملکی شده اند به شدت مورد انتقاد گروههای حقوق بشر و برخی از مقامات افغان و حتی منجر به اخراج از افغانستان رئیس اطلاعات.

افزایش متحده حملات هوایی آغاز شد و در سال 2018 و منجر به افزایش مرگ و عوارض در جنگ است. در 2019 در نیروی هوایی ایالات متحده کاهش یافته است 7,423 بمب در افغانستان تا کمی از 2018 هنگامی که آن را کاهش یافته است 7,362 بمب در جنگ-خرد کشور با توجه به آمار از فرماندهی مرکزی ایالات متحده در ترکیب هوایی مرکز عملیات. این مقایسه به مراتب پایین تر 4,361 بمب کاهش یافته است در سال 2017 و 1,337 در سال 2016 با توجه به آمار خود را.

ارتش ایالات متحده آمار گفت که خود را نیروی هوایی انجام شده در مجموع 2,434 پرواز در سال گذشته است که در آن حداقل یک بمب یا حمله انجام شد در افغانستان است.

ایالات متحده را مقصر افزایش متحده بمب گذاری حداقل در بخش, برای, افزایش تلفات ملکی در افغانستان است. برای اولین بار از رهبری ایالات متحده در تهاجم سال 2001 سازمان ملل گفت که دولت افغانستان و نیروهای آن آمریکا و متحدان کشته شدن بیشتر غیرنظامیان در سه ماه اول سال گذشته از شورشیان.

سازمان ملل همچنین اشاره می کند که شورشیان بمب گذاری و حملات زخمی شدن بیشتر غیرنظامیان در همان دوره و تقریبا روزانه طالبان هدفمند نظامی و مقامات دولتی. داعش در حال حاضر کنترل و یا نگه داشتن نوسان بیش نزدیک به نیمی از افغانستان است. U. N. نام برای همه طرف در درگیری های طولانی برای مراقبت بهتر برای جلوگیری از تلفات ملکی.

تازه ترین حمله هوایی به منظور بالا بردن hackles در افغانستان رخ داده است یک شبه در روز جمعه هنگامی که یک خانواده شش نفر از جمله یک کودک کشته شدند در شمال استان است. ارتش ایالات متحده در ابتدا گفت که این حمله هوایی در کندز کشته شدن سه طالب و یک کش از سلاح.

مقامات ایالات متحده باید گفت: پس از این حمله در دست بررسی است و در پاسخ به پرسش از آسوشیتد پرس.

“ما آگاه هستند از این گزارش ها از تلفات ملکی اخیر رخ داده در داشت-e Archi ولسوالی و یا ولسوالی امام صاحب ولایت کندز در Jan. 30” یک نظامی ایالات متحده در بیانیه ای گفت:. “ما به دنبال این گزارش و ارائه اطلاعات بیشتر زمانی که آن را در دسترس می شود.”

اعضای خانواده و مقامات محلی گفت: مرده بودند همه شهروندان از جمله یک کودک نوزاد.

خانواده کشته شدند بستگان, Gulbuddin Hekmatyar بود که ضد دولت شورشیان قبل از امضای توافقنامه صلح با رئیس جمهور اشرف غنی. او در حال حاضر یک سیاستمدار که مقر آن در کابل و یک نامزد در سپتامبر گذشته انتخابات ریاست جمهوری.

در سال 2016 زمانی که Hekmatyar امضا قرارداد صلح آن بود که امید آن می تواند یک طرح برای یک توافق صلح با طالبان.

پسرش Adbulrahman Hekmatyar گفت: مرده بودند دو عموهای همسران خود و نوزاد بودند که در بازگشت از یک مراسم تشییع جنازه در داشت-e-Archi منطقه یک منطقه تا حد زیادی تحت کنترل طالبان.

در یک صدای جیر جیر در جمعه سابق رئیس جمهور حامد کرزی را محکوم کرد حمله هوایی کرد و گفت: “بمب گذاری از خانه ما و روستاها یک بی عدالتی علیه مردم ما و نقض حاکمیت ملی.”

او خواستار “پایان دادن به تمام عملیات نظامی در کشور ما است.”

پیش از این طالبان گفت: آنها ارائه خلیل زاد 10 روز آتش بس پنجره که در آن به امضای توافقنامه صلح خواهد بود که پس از داخل افغانستان مذاکرات است.

خلیل زاد منصوب شد توسط کاخ سفید در سال 2018 به پیدا کردن یک مذاکره برای پایان دادن به افغانستان جنگ است که اجازه می دهد ایالات متحده را به خانه خود را تخمین زده 13,000 سربازان و پایان آن طولانی ترین نامزدی نظامی.

او برگزار شد تا به چند دور از مذاکرات با طالبان در Mideastern دولت قطر که در آن گروه های شبه نظامی حفظ یک دفتر سیاسی.

مذاکرات در هفته های اخیر را با تمرکز بر پیدا کردن یک راه برای کاهش خصومت و آوردن هر دو طرف در این درگیری به میز مذاکره است. تا به حال طالبان حاضر به صحبت کردن با افغانستان رئیس جمهور و رئیس دولت است. غنی نیز قادر به توافق بر سر مذاکره با تیم عبدالله عبدالله که در حال حاضر شریک زندگی خود را در افغانستان به اصطلاح دولت وحدت. عبدالله یف رئیس جمهور foiling تلاش در صلح با تحمیل شرایط جدید در مذاکرات.

غنی و عبدالله بودند و پیشرو در سپتامبر گذشته ریاست جمهوری پای صندوقهای رای است. رای گیری شد و فرو رفته در بحث است و هنوز هم بدون نتیجه نهایی.

آسوشیتد پرس نویسنده Tameem اخگر در افغانستان کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>