آمریکا طرح گسترده ای را برای ارائه واکسن های رایگان COVID-19 تشریح کرد

دولت فدرال در حال طرح گسترده ای برای در دسترس قرار دادن واکسن COVID-19 به صورت رایگان برای همه آمریکایی ها

به به اشتراک گذاری به

واشنگتن — دولت فدرال طرح گسترده ای را روز چهارشنبه برای ساخت واکسن برای COVID-19 در دسترس به صورت رایگان برای همه آمریکایی ها ، حتی به عنوان نظرسنجی ها نشان می دهد جریان قوی شک و تردید موج دار در سراسر زمین است.

سازمان های بهداشتی فدرال و وزارت دفاع در گزارشی به کنگره و یک «کتاب بازی» همراه برای ایالت ها و محلات، طرح های پیچیده ای را برای یک کمپین واکسیناسیون طرح ریزی کردند تا به تدریج در ماه ژانویه یا احتمالاً اواخر سال جاری آغاز شود و در نهایت برای رسیدن به هر آمریکایی که می خواهد یک شات برسد، رمپ کردند. پنتاگون با توزیع واکسن ها درگیر است، اما کارکنان بهداشتی غیرنظامی کسانی خواهند بود که شلیک می کنند.

این کمپین «از نظر دامنه و پیچیدگی بسیار بزرگتر از آنفلوانزای فصلی یا دیگر پاسخ های واکسیناسیون مربوط به شیوع قبلی» است.

از جمله نکات برجسته:

— برای اکثر واکسن ها، افراد به دو دونه نیاز خواهند داشت، ۲۱ تا ۲۸ روز از هم فاصله دارند. واکسن های دو دوز باید از همان داروساز بیایند. می تواند واکسن های متعددی از تولیدکنندگان مختلف مورد تایید و در دسترس وجود داشته باشد.

— واکسیناسیون از جمعیت ایالات متحده خواهد بود با حداکثر سرعت دویدن نیست ، اما ماراتن. در ابتدا ممکن است عرضه محدودی از واکسن های موجود وجود داشته باشد، و تمرکز بر حفاظت از کارکنان بهداشتی، دیگر کارکنان ضروری، و افراد در گروه های آسیب پذیر خواهد بود. کمیته مشورتی CDC در مورد شیوه های ایمن سازی، آکادمی ملی پزشکی، و سازمان های دیگر در حال کار بر روی اولویت برای مرحله اول هستند. مرحله دوم و سوم واکسیناسیون را به کل کشور گسترش می داد.

— واکسن خود را رایگان خواهد شد ، و بیماران خواهد شد از جیب برای دولت از عکس ، به لطف میلیاردها دلار در بودجه مالیات دهندگان تایید شده توسط کنگره و اختصاص داده شده توسط دولت ترامپ متهم نمی شود.

— ایالات و جوامع محلی نیاز به طرح ریزی دقیق برای دریافت و توزیع محلی واکسن، که برخی از آنها نیاز به دست زدن به ویژه مانند تبرید و یا انجماد. ایالت ها و شهرها یک ماه وقت دارند تا طرح هایی را ارائه دهند.

برخی از اجزای گسترده طرح فدرال در حال حاضر مورد بحث قرار گرفته اند، اما گزارش های روز چهارشنبه تلاش می کند جزئيات کليدی را در چارچوبی جامع قرار دهد. توزیع در زیر چتر عملیات وارپ اسپید اتفاق می افتد، یک ابتکار مورد حمایت کاخ سفید برای داشتن میلیون ها دونه آماده کشتی یک بار واکسن داده می شود آنچه انتظار می رود به تصویب استفاده اضطراری توسط اداره غذا و دارو است. چندین فرمولاسیون تحت آزمایش های نهایی قرار دارند.

اما کل بنگاه با شک و تردید عمومی مواجه است. فقط حدود نیمی از آمریکایی ها گفتند که در یک نظرسنجی آسوشیتدپرس که در ماه مه گرفته شده واکسینه خواهند شد. از کسانی که واکسینه نمی شدند، اکثریت قریب به اتفاق می گفتند که نگران ایمنی هستند. برای محافظت موثر از ملت در برابر ویروس کرونا، کارشناسان می گویند به سمت بالا از 70٪ از آمریکایی ها یا باید واکسینه شوند و یا مصونیت خود را از مبارزه با COVID-19.

از زمان این نظرسنجی، پرسش هایی تنها در مورد اینکه آیا دولت تلاش می کند درمان ها و واکسن های COVID-19 را برای کمک به شانس انتخاب مجدد رئیس جمهور دونالد ترامپ عجله کند یا نه، افزایش یافته است.

پیش از کنوانسیون ملی جمهوری خواهان در ماه اوت، FDA مجوز درمان بیماران مبتلا به COVID-19 مبتلا به پلاسما را از افرادی که بهبود یافته اند، اعطا کرد، حتی اگر برخی از دانشمندان دولتی متقاعد نشده بودند که شواهد بالینی به اندازه کافی قوی است. و هفته گذشته گزارش شد که مایکل کاپوتو، منصوب سیاسی اداره بهداشت و خدمات انسانی، سعی کرده کنترل سرمقاله ای را بر یک نشریه علمی هفتگی از مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها به دست آورد.

در حالی که اعتماد عمومی به سازمان های اصلی بهداشتی ضرب و شتم گرفته است، مقامات دولت ترامپ مجبور به بازی دفاع شده اند.

“ما در حال همکاری نزدیک با شرکای دولت و محلی بهداشت عمومی ما … الکسی آذر، وزیر HHS روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که آمریکایی ها می توانند این واکسن را در اسرع وقت دریافت کنند و با اعتماد به نفس واکسینه شوند.» “آمریکایی ها باید بدانند که فرایند توسعه واکسن به طور کامل توسط علم و داده ها رانده می شود.”

اين ميتونه فروش سختي باشه در نظرسنجی AP، ۱ نفر از هر ۵ آمریکایی گفتند که واکسن کروناویروس دریافت ن خواهند کرد و ۳۱٪ گفته اند که مطمئن نیستند.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آهنگ پیشواز همراه اول