کنگره آمریکا تصویب و چین تحریم های اویغوری سرکوب

مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه با اکثریت قاطع تصویب قانون خواستار تحریم مقامات چینی تلقی مسئول سرکوب مسلمانان اویغوری ارسال این لایحه به کاخ سفید برای رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به حق وتو و یا ثبت نام به قانون است.

به اویغوری حقوق بشر با تصویب قانون توسط یک 413-1 رای در روز چهارشنبه و چند ساعت پس از وزیر خارجه مایک پمپ اطلاع کنگره که دولت دیگر در نظر گرفته خودمختار هنگ کنگ از چین است.

بیشتر:

این لایحه خواستار تحریم علیه کسانی که مسئول سرکوب Uighurs و دیگر گروه های مسلمان در چین در استان سین کیانگ که در آن سازمان ملل متحد تخمین می زند که بیش از یک میلیون مسلمان شده اند بازداشت شده در اردوگاه.

این تک آهنگ را در منطقه حزب کمونیست وزیر چن Quanguo یک عضو از چین قدرتمند دفتر سیاسی به عنوان مسئول “نقض فاحش حقوق بشر است” در برابر آنها.

“پکن اقدامات وحشیانه هدف قرار دادن اویغوری مردم خشم را به جمعی وجدان جهان” سخنران نانسی پلوسی دموکرات گفت: مجلس در حمایت از این لایحه.

این پیام بود که هر دو حزب با مایکل McCaul بالا جمهوریخواه در کمیته روابط خارجی مجلس متهم چین از “دولت-حمایت نسل کشی فرهنگی”.

پکن به “به طور کامل از بین بردن کل یک فرهنگ به سادگی دلیل آن مناسب نیست در چه حزب کمونیست چین بداند ‘چینی’,” McCaul گفت. “ما نمی توانیم بیکار نشستن و اجازه این را ادامه… سکوت ما خواهد بود همدست و انفعال ما خواهد بود ما مماشات.”

‘اقدام معنی دار’

نزدیک به اتفاق آراء حمایت در کنگره (سنا تصویب این لایحه با اتفاق آرا رضایت – فشار بر مغلوب ساختن پیشی جستن برای تحمیل حقوق بشر تحریم ها در چین است.

اگر چه مغلوب ساختن پیشی جستن همکار جمهوری خواهان در کنگره گفت که انتظار می رود او را به ثبت نام در این لایحه کاخ سفید هنوز نشان داد که آیا او را انجام خواهد داد. مشاوران پاسخ نمی دهند به درخواست برای اظهار نظر.

روابط بین تهمت و دولت چین تبدیل شده اند به طور فزاینده تنش در هفته های اخیر به عنوان تهمت و سرزنش کرده پکن برای بدتر شدن بیماری همه گیر کوروناویروس.

اویغوری فعالان استقبال تصویب این لایحه.

“ما می خواهیم رئیس جمهور تهمت به امضای اویغور حقوق بشر سیاست به قانون به عنوان یک موضوع از اولویت ها و اقدامات فوری برای پیاده سازی آن” گفت: Dolkun Isa رئیس جمهور جهان اویغور کنگره, در بیانیه ای.

“جامعه ما نیاز به دولت آمریکا و دولت ها در سراسر جهان را واقعی و معنی دار اقدام به عنوان ارائه شده در این قانون. پس از سالها درد و رنج و نا امیدی اویغوری مردم باید امید است.”

چین را انکار می کند بدرفتاری و می گوید: اردوهای ارائه آموزش های حرفه ای.

اویغوری فعالان و گروه های حقوق بشر مقابله است که بسیاری از کسانی که برگزار افرادی هستند که با مدارک و صاحبان کسب و کار که در حال نفوذ در جوامع خود و بدون نیاز به هیچ آموزش ویژه.

مردم در اردوگاه های اقامت اجباری توصیف کرده اند که در معرض مجبور سیاسی تلقین, شکنجه, ضرب و شتم و محرومیت از غذا و دارو و می گویند آنها ممنوع شده است از تمرین مذهب یا زبان خود را زبان.

در حالی که چین را رد کرده است این حساب آن حاضر اجازه می دهد تا مستقل بازرسی.

پس از نسخه قبلی این قانون به تصویب رسید در ماه دسامبر وزارت خارجه چین را متهم کرد که ما از نفاق خود را “مبارزه با تروریسم” تلاش.

“این لایحه به عمد اسمیر به وضعیت حقوق بشر در سین کیانگ slanders چین تلاش در د-افراط گرایی و مبارزه با تروریسم و حملات وحشیانه دولت چین را به دست داشتن سیاست” گفت: وزارت امور خارجه سخنگوی Hua Chunying اصرار آمریکا برای متوقف کردن این قانون است.

منبع: الجزیره و خبرگزاری ها

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>