سازمان ملل متحد سفارشات اعتراض به نقض حقوق بشر در لیبی

یک ماموریت حقیقت یاب به لیبی تاسیس شده توسط سازمان ملل متحد حقوق بالا بدن پس از, دادستان از دادگاه جنایی بین المللی گفت که گورهای دسته جمعی کشف شده ممکن است به تازگی تشکیل جنایات جنگی است.

شورای حقوق بشر سازمان ملل روز دوشنبه به تصویب رسید با اجماع قطعنامه ای را به شدت محکوم کرد تمام اعمال خشونت آمیز در لیبی و اصرار سازمان ملل متحد حقوق رئیس میشل باشله به اعزام یک ماموریت حقیقت یاب به شمال کشور آفریقایی است.

لیبی عمده تولید کننده نفت شده است فرو رفته در بحران از سال 2011 زمانی که دیرین حاکم معمر قذافی سرنگون شد در یک قیام ناتو مورد حمایت.

پس 2015, مبارزه قدرت به سازمان ملل بازمی گردد-به رسمیت شناخته شده دولت در طرابلس در برابر شرقی بر اساس تبادل نظر فرمانده نظامی خلیفه Haftar با هر دو طرف حمایت رقیب قدرت های خارجی.

این قطعنامه با ابراز نگرانی از گزارش ها از “شکنجه جنسی و خشونت مبتنی بر جنسیت و شرایط سخت در زندان ها و بازداشتگاه.”

این ماموریت حقیقت یاب کارشناسان را “سند اتهام نقض و سوء استفاده از قوانین بین المللی حقوق بشر و قوانین بین المللی بشردوستانه توسط همه طرف ها در لیبی پس از آغاز سال 2016” متن گفت.

تمیم Baiou لیبی سفیر ایران در سازمان ملل متحد در ژنو گفت: این شورا در مدت کوتاهی قبل از این قطعنامه با اجماع به تصویب رسید که او امیدوار است آن را علامت گذاری به عنوان “یک نقطه عطف برای آینده ای بهتر برای لیبی”.

این قطعنامه قرار داده و رو به جلو در مارس توسط یک گروه از کشورهای آفریقایی اما ژنو مبتنی بر بدن مجبور شد به حالت تعلیق اصلی آن جلسه سالانه برای سه ماه با توجه به کروناویروس همه گیر تعویق انداختن رای توسط 47-عضو شورای اسلامی تا روز دوشنبه.

شورای 43 جلسه از سر گرفته و هفته گذشته پس از سوئیس آرام این اقدامات اعمال شده برای توقف گسترش COVID-19 و به این نتیجه رسیدند دوشنبه با لیبی قطعنامه.

‘دیر’

“ما خوش آمدید استقرار ماموریت حقیقت یاب به عنوان یک مهم است و دیر گام به سوی پایان دادن به شایع مصونیت از مجازات است که برای سال سوخت توسط وحشتناک جنایات در لیبی” هبا Morayef رئیس عفو بین الملل در خاورمیانه و شمال آفریقا عملیات در بیانیه ای گفت.

صدها نفر کشته شده اند و برخی از 200,000 نفر آواره شدند در لیبی پس از آخرین تشدید آغاز شد که در ماه آوریل 2019 زمانی که Haftar را خودخوانده لیبی ارتش ملی (LNA) با حمایت امارات متحده عربی و مصر راه اندازی یک حمله در برابر طرابلس صندلی بین المللی به رسمیت شناخته شده و دولت توافق ملی (GNA).

در ماه های اخیر ترکیه به شدت به حمایت خود از روند GNA و آن نیروهای متفقین که راه اندازی یک ضد حمله در برابر Haftar است که اصلاح همه از شمال غربی لیبی است.

epaselect epa08467426 Fighters loyal to the United Nations-recognized Libyan Government of National Accord (GNA) pose for a picture after the area was taken over by GNA-aligned forces following clashe

جنگجویان وفادار به سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده دولت بطوریکه شهر Tarhouna از Haftar نیروهای در ماه ژوئن [فایل: سازمان حفاظت محیط زیست]

“ایجاد یک ماموریت حقیقت یاب به موارد نقض حقوق بشر در لیبی است که یک شوکی به جنگ سالاران و گروه های مسلح که آنها را می تواند پاسخگو جدی جنایات خود رتبه و فایل” دیده بان حقوق بشر را اریک گلدشتاین گفت.

خروج از Haftar نیروهای از مکان در شمال غربی لیبی مجاز برای کشف هشت مظنون به گورهای دسته جمعی باعث گروههای حقوق به اصرار که آنها قابل بررسی جنایات جنگی است.

پاکسازی هشدار

رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی در روز سه شنبه متهم ترکیه از یک “بازی خطرناک” در لیبی و از رفتن در برابر همه چیز آن را به حال به توافق در مذاکرات بین المللی.

“من در حال حاضر این فرصت را به می گویند بسیار به وضوح به رئیس جمهور [رجب طیب] اردوغان که من در نظر بگیرید که ترکیه در حال پخش است یک بازی خطرناک در لیبی امروز و contravenes همه تعهدات خود در برلین در کنفرانس” پاکسازی گفت: با اشاره به نشست صلح در اوایل این سال است.

برای او بخشی از دیوان کیفری بین المللی دادستان فاتو آغاز گفت: در بیانیه ای که روز شنبه او را “دریغ” به بزرگنمایی او تحقیقات پس از کشف گورهای دسته جمعی که او گفت: “ممکن است تشکیل شواهدی از جنایات جنگی یا جنایت علیه بشریت”.

نماینده Baiou اصرار داشت که GNA بود showen که “مصونیت از مجازات دیگر نمی خواهد تحمل” در لیبی است.

طرابلس امیدوار است او گفت که این قطعنامه نشان داد “جامعه بین المللی دارای همان آستانه برای آن دسته از کشورهایی که کمک به این وضعیت در لیبی است.”

منبع: الجزیره و خبرگزاری ها

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>