عدم قطعیت به عنوان آخرین مهلت برای سودان جنوبی دولت وحدت بافندگی

رقیب رهبران جنگ زده سودان جنوبی صورت فوریه 22 مهلت به شکل یک تاخیر دولت وحدت ملی.

اما فقط چند روز قبل از نقطه عطف و امید برای دستیابی به موفقیت مرطوب پس از Riek Machar معاون رئيس جمهور سابق و رهبر گروه شورشیان ابراز نارضایتی خود را با آرامش طرح های ساخته شده توسط خود را رقیب رئیس جمهور Salva Kiir.

بیشتر:

اعلام “دردناک” سازش روسیه روز شنبه گفت: جهان جوانترین کشور را بازگشت به یک سیستم از 10 ایالت از 32, کلید مخالف تقاضا به علاوه سه “اداری مناطق” از Pibor, Ruweng و Abyei.

یک موضوع بحث انگیز است که درنگ برای چندین سال تعداد متحده یکی از اصلی چسباندن نقطه توافق صلح است که شک و تردید عمل در جبهه است.

در حالی که Machar گفت: او قدردانی روسیه تصمیم به بازگشت به 10 ایالت” او ابراز نارضایتی خود را با ایجاد سه اداری مناطق.

“این موضوع از تعداد متحده انگیز است زیرا آنها سیاسی پایگاه از سیاستمداران در جنوب سودان” جیمز Okuk یک سخنرانی از سیاست در دانشگاه جوبا در جنوب سودان سرمایه الجزیره گفت:.

در بیانیه ای خواستار, روسیه به تجدید نظر در تصمیم خود Machar گفت: ایجاد سه حوزه “باز می شود تا یکی دیگر از جعبه پاندورا” است که شکست هدف از رجعت به 10 متحده است.

“امتناع از Dr Riek Machar به قبول متصل سه اداری مناطق به 10 متحده یک مذاکره موقعیت از [خود] SPLM/A-IO (سودان مردم جنبش رهایی-در-مخالفت) – آن را نه رد از 10 متحده” Okuk گفت.

File photo shows South Sudan's rebel leader Riek Machar and South Sudan's President Salva Kiir exchanging signed peace agreement documents in Addis Ababa

سودان جنوبی هشدار رهبر Riek Machar (R) و رئیس جمهور Salva Kiir موفق به افتخار قبلی توافقات صلح [فایل: Goran Tomasevic/رویترز]

هنگامی که آن را به دست آورد استقلال از سودان در سال 2011 سودان جنوبی تا به حال 10 متحده صورت گرفته و در قانون اساسی آن.

دو سال بعد این کشور فرود به جنگ زمانی که روسیه متهم سابق خود معاون Machar از توطئه کودتا. این درگیری تا کنون کشته شدن حداقل 380,000 مردم و مجبور میلیون ها نفر از خانه های خود را با نزدیک به نیمی از کشور در فقر وخیم.

در سال 2015 شکننده صلح تحت فشار بیشتر زمانی که روسیه افزایش تعداد متحده از 10 تا 28 و بعد از آن 32 – قبل از بازگشت در روز شنبه به 10 به علاوه سه “اداری مناطق”.

از سه مناطق نفت خیز Ruweng در شمال است که تصور می شود انگیزترین و صحنه از برخی از سنگین ترین جنگ در طول جنگ.

نفت فراهم می کند و تقریبا همه دولت درآمد و آن را یکی از ترین در جهان نفت وابسته به سازمان ملل.

“در طول جنگ هر دو طرف به طور یک جانبه تشکیل کشورهای خود را با مرزهای جدید” گفت: Alan Boswell, یک تحلیلگر ارشد گروه بین المللی بحران.

“اختلاف بیش از پیکربندی متحده شد عمده بست مسدود کردن روند صلح از حرکت به سمت یک دولت وحدت,” او اضافه شده است.

“Machar خطرات بیگانه به قدرت منطقه ای کارگزاران اگر او به نظر می رسد رد سازش,” او اضافه شده است.

South Sudanese refugees

جنگ داخلی در سودان جنوبی را ترک کرده است نزدیک به 400 ، 000 نفر کشته و میلیون ها نفر آواره [فایل: آلبرت گونزالس Farran/خبرگزاری فرانسه]

تحت فشار از کشورهای منطقه و همچنین ایالات متحده و سازمان ملل متحد روسیه و Machar در سال 2018 امضا یکی دیگر از توافقنامه صلح.

بر اساس این توافق آنها توافق برای تشکیل دولت وحدت ملی در آوریل 2019 اما موفق به دیدار با مهلت در بحبوحه اختلافات بر سر قلمرو و امنیتی.

دوم مهلت از دست رفته بود در ماه نوامبر سال گذشته و به عقب رانده 100 روز سبب شد که ما را به یاد آن سفیر و اعمال تحریم ها علیه مقامات ارشد برای نقش خود را در تداوم جنگ است.

در برابر طولانی ایستاده کردن و کتک اقتصاد سودان جنوبی گفت: آنها امیدوار بودند که برای حل سریع.

“این تصمیم توسط مقامهای امنیتی روسیه به بازگشت به 10 متحده به علاوه سه اداری مناطق اطمینان می دهد که صلح نزدیک” Dhieu ویلیام, یک جوبا ساکن الجزیره گفت:.

“دو طرف باید برای نشان دادن درجه خاصی از تعهد به بازگرداندن صلح و پیروزی در قلب و ذهن سودان جنوبی” ویلیام گفت.

برای Okuk رقیب طرف “دیگر هیچ مطلوب جایگزین در دسترس به جز به سازش و تشکیل دولت جدید بدون تاخیر بیشتر و سپس حمل با وظایف در انتظار در طول دوره انتقالی”.

Boswell به توافق رسیدند.

“بازگشت به جنگ نمی تواند یک گزینه در سودان جنوبی به ویژه از دو طرف مبارزه را متوقف بیش از یک سال پیش” او گفت:.

“در نهایت, سودان جنوبی منطقه ای همسایگان نیاز به کمک کارگزار یک مسیر رو به جلو بین دو طرف برای اطمینان از صلح دارد.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>