دو خانواده شکایت علیه خلیفه Haftar در آمریکا طرح دعوی در دادگاه

قبل از اینکه فرمانده ارتش تثبیت شده در لیبی جنگ داخلی خلیفه Haftar زندگی در ایالت ویرجینیا با دو تن از پسران او خالد و مصطفی.

وکلا می گویند ارتش قدرتمند و پسرانش در حال حاضر برای پاسخ به دادگاه های آمریکا پس از دو لیبی خانواده ها در هفته گذشته واصل طرح دعوی در دادگاه مدنی متهم Haftar نیروهای از شکنجه و کشتن بستگان خود را.

این دعوی متکی به قانون تصویب شده در سال 1991 شکنجه قربانی حفاظت از قانون که اجازه می دهد تا اعضای خانواده از قربانیان شکنجه و قتل فراقضایی به شکایت کسانی که مسئول.

بیشتر:

وکلا می گویند بیشتر مناسب که قبلا در زمینه عمل شکست خورده برای به دست آوردن کشش به عنوان اکثریت کسانی که متهم به حال کم و یا هیچ دارایی در آمریکا است که قادر می سازد جبران. اما Haftar و پسرانش در حال شهروندان آمریکایی که خود را خواص 17 در ویرجینیا به ارزش کل $8m با توجه به طرح دعوی در دادگاه.

“بر خلاف سایر افرادی که درگیر در شکنجه و قتل فراقضایی نظارت ، خلیفه Haftar و پسرانش در حال شهروندان آمریکایی و خود مقادیر قابل توجهی از اموال در اینجا گفت:” کوین کارول یک وکیل است که نشان دهنده خانواده است.

“آنها خواهد شد و می تواند چهره American justice” کارول گفت: در یک کنفرانس خبری در روز دوشنبه.

طرح دعوی در دادگاه مدعی است که در ماه اکتبر سال 2014 نیروهای وفادار به Haftar راه اندازی یک عملیات تحت عنوان “عملیات کرامت” در شرق لیبی در شهر بنغازی که طی آنها با حمله به خانه ها و کشته شدن شش نفر از اعضای دو خانواده آل-Suyids و al-Krshinys.

Ibrahim al-Krshiny یکی از شاکیان “گرفته شده بود را بازداشت محروم محدود و مورد ضرب و شتم با مشت و لوله و کابل” کارول گفت:, و اضافه کرد که او پایدار جدی آسیب چشم و ضرب و شتم قرار گرفت برای بار دوم با یک جارو و شیلنگ پلاستیکی.

“او مجبور به ایستادن در آب و دردناکی برق به مدت پنج دقیقه در یک زمان هفت ساعت و نیم. سپس او تحت چه بود و اساسا ساختگی اعدام” کارول اضافه شده است.

شش برادر از خانواده زندانی و متهم بودن اعضای دولت اسلامی, کت و شلوار مدعی. دو کشته شدند. Al-Krshiny منتشر شد اما خود را از دست داد چشم.

طرح دعوی در دادگاه متهم Haftar و فرزندان خود را از استفاده از ارتش ملی لیبی به حقوق و دستمزد “بی رویه جنگ علیه لیبی مردم” و از کشتن و شکنجه صدها نفر “بدون هیچ روند قضایی ندارند”.

Libya protest

لیبی معترضان با تکان دادن پرچم ها و نشانه ها در طول یک تظاهرات در پایتخت به تقاضای پایان دادن به خلیفه Haftar را توهین آمیز علیه طرابلس [اسماعیل Zitouny/رویترز]

Haftar یک بار یک ستوان تحت سابق لیبی معمر قذافی رئیس جمهور. او پناهنده در سال 1987 و نقل مکان به ایالات متحده که در آن یک شهروند و به طور گسترده ای اعتقاد بر این کار کرده اند برای سازمان سیا. او زندگی می کردند در ویرجینیای شمالی برای بیش از دو دهه است.

در سال 2011 پس از قذافی سرنگون شد و کشته در یک قیام ناتو مورد حمایت آفریقای شمالی کشور به جنگ داخلی فرو شد. Haftar بازگشت به لیبی که در آن او شد رئیس خودخوانده LNA و پسرانش شد مقامات نظامی تحت فرمان خود را.

Haftar و متحدان خود را از راه اندازی یک دولت در بخش شرقی این کشور است که در جنگ با سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده و دولت توافق ملی (GNA) تاسیس در یک روند سیاسی در سال 2015.

در آوریل Haftar که با حمایت امارات متحده عربی مصر و روسیه نقل مکان کرد و به تصرف طرابلس لیبی را پایتخت و مقر سازمان ملل متحد مورد حمایت دولت است.

سازمان ملل متحد با حمایت آتش بس بین ارتش لیبی در طرف متخاصم از سر گرفته و هفته گذشته پس از تجدید خشونت ها در زمین تهدید به از خط خارج تلاش است که با هدف پایان دادن به جنگ. بیش از 1000 نفر کشته شده اند در طول 10 ماه از درگیری با برخی از 140,000 مجبور از خانه های خود را با توجه به آمار سازمان ملل متحد.

Pro Khalifa Haftar

یک لیبی زن حمل تصاویری از خلیفه Haftar در طول یک تظاهرات در حمایت از ارتش ملی لیبی حملات خود به طرابلس در لیبی [Esam عمران Al-Fetori/رویترز]

کارشناسان می گویند این درگیری را ترک کرده است این کشور عمیقا شکسته. Haftar حامیان باور او کمک کرده است تا برقراری امنیت در بنغازی در حال کار برای شکست دادن گروه های اسلام گرا و بازسازی پایدار لیبی در حالی که مخالفان او می گویند او یک جنایتکار جنگی و یک مستبد که می خواهد برای تحکیم قدرت بیش از لیبی.

“منتقدان بر این باورند که آنها باید فرصت یافت تا در تحت پیگرد او را در دادگاه های آمریکا با توجه به اینکه او یک شهروند آمریکایی گفت:” ابراهیم Hiba یک لیبی ملی و دستیار تدریس تطبیقی سیاست و روابط بین الملل در دانشگاه شمال تگزاس.

“بسیار بعید است که Haftar در نظر دارد در بازگشت به ایالات متحده هر زمان به زودی. این طرح دعوی در دادگاه می تواند قرار داده و فشار سیاسی بر Haftar و یک منبع سیاسی و مالی خجالت به آن میریزد نور در پسران خواص خود را و سوالات خود را قانونی.”

با توجه به طرح دعوی در دادگاه Haftar پسران خریداری خواص 17 با پول نقد بین 2014 و 2017.

وکلا می گویند Haftar است در پاسخ به این شکایت که به دنبال بیش از 75000 دلار در مجموع غرامت.

Libya fighting

جنگجویان وفادار به لیبی در سازمان ملل متحد حمایت دولت (GNA) شلیک سلاح در طی یک درگیری با نیروهای وفادار به خلیفه Haftar در حومه طرابلس [فایل: Goran Tomasevic/رویترز]

گروه های حقوق بشر می گویند گروه های مسلح و نیروهای امنیتی وفادار به GNA و LNA شده اند مسئول مرگ و میر و صدمه و جابه جایی از غیرنظامیان در لیبی پس از جنگ آغاز شد. هزاران نفر نیز بازداشت شده و گروه های حقوق بشر می گویند شکنجه و بدرفتاری در زندان ها و بازداشتگاه ها گسترده است.

“ما شده اند به شدت دفاع برای پاسخگویی و ما کار کرده اند به آمده تا با یک چارچوب است که قادر می سازد نوعی از مکانیزم به در محل قرار داده و با توجه به چالش های فعلی لیبی, نظام حقوقی” کن Mayers صندلی از شمال آفریقا هماهنگی گروه برای عفو به الجزیره.

عفو بین الملل می گوید مصونیت از مجازات در لیبی است “شایع” و خواستار ایجاد یک بین المللی بررسی مکانیسم است که “سند نقض و نقض شناسایی کسانی که مسئول آنها حفظ شواهد برای استفاده در آینده دادرسی کیفری و علنا گزارش در مورد وضعیت حقوق بشر در جمهوری عربی لیبی”.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>