ترکیه اردوغان را تایید ارسال سوریه و مبارزان لیبی

Pro-ترکیه در سوریه در حال جنگ در لیبی در کنار آموزش نظامی اعزام می شوند, آنکارا, ترکیه, ریاست جمهوری رجب طیب اردوغان بستری برای اولین بار در روز جمعه.

ترکیه با پشتیبانی سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده و دولت توافق ملی (GNA) مستقر در طرابلس و ارسال ده ها تن از آموزش نظامی به پرسنل پس از این دو کشور به امضا رسید یک سری از معاملات سال گذشته است.

بیشتر:

“ترکیه وجود دارد با آموزش نیروی. نیز وجود دارد که مردم از ارتش ملی سوریه” اردوغان به خبرنگاران در استانبول با اشاره به این گروه از شورشیان مبارزه با رئیس جمهور سوریه بشار اسد را دولت.

این GNA شده است تحت پایدار برای حمله ماه از شرق مبتنی بر تبادل نظر فرمانده نظامی خلیفه Haftar که حامیان اصلی عبارتند از: امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) و مصر است.

ماه گذشته طرف متخاصم به توافق آتش بس و اگر چه نقض شده اند وجود دارد, آنها برگزار شد دو دور مذاکرات در ژنو.

Haftar در عین حال گفت: به یک توافق دائمی آتش بس اگر سوریه “مزدوران” چپ لیبی و ترکیه به پایان رسید حمایت خود را از GNA با توجه به ریا news agency.

“آتش بس [خواهد] بود که در نتیجه یک تعداد از شرایط حال انجام … خروج از سوریه و ترکیه, مزدوران پایان دادن به ترکیه تامین سلاح به طرابلس و انحلال گروه های تروریستی” Haftar بیان شد که در روز جمعه.

اما Haftar هشدار داد که او نمی خواهد درنگ به استفاده از زور اگر شرایط برآورده نشد.

جدید مذاکرات انتظار

این GNA در طرابلس توافق برای از سرگیری مذاکرات در روز پنج شنبه پس از تعلیق مذاکرات با Haftar را ارتش ملی لیبی (LNA) پس از حملات در پایتخت استراتژیک بندر در روز سه شنبه.

چندین دور از مذاکرات متمرکز بر مسائل اقتصادی از جمله توزیع عادلانه تر از لیبی نفت ثروت نیز صورت گرفته در مصر و تونس در حالی که مذاکرات با هدف یک راه حل سیاسی در حال برنامه ریزی برای شروع در ژنو در مارس 26.

آتش بس بین ارتش لیبی در طرف متخاصم در حال رفتن در “مسیر درست” در حالی که هدف قرار دادن موانع بیش نقض ظریف و آتش بس اعلام شده در ماه گذشته فرستاده سازمان ملل برای لیبی غسان Salame گفت: خبرگزاری رویترز روز جمعه.

Salame در مصاحبه ای در طول یک استراحت در مذاکرات ژنو گفت که او انتظار می رود سیاسی-سطح مذاکرات برای تشکیل در شهرستان سوئیس در فوریه 26 بود اما در حال حاضر کار بر روی اعتماد به نفس-ساختمان اقدامات است.

“در موازات ما در حال تلاش برای سفر هوایی کمی امن تر در لیبی به ویژه از Mitiga و همچنین مصراته. ما نیز در تلاش برای بازگشایی این بندر به یک بندر امن,” Salame گفت. “و ما نیز در تلاش … به کمک در تبادل زندانیان بین طرفین است.”

تصادفی بمب گذاری

لیبی شده است در آشفتگی پس از یک سال 2011 قیام ناتو مورد حمایت کشته دیرین معمر قذافی رهبر با رقیب مسلح جناح هنوز رقابت برای قدرت.

در آخرین شیوع مبارزه Haftar راه اندازی یک حمله در طرابلس در ماه آوریل گذشته. اما پس از پیشرفت سریع خود نیروهای متوقف شده در لبه ها از سرمایه است.

جنگ به کشته شدن بیش از 1000 نفر و آواره برخی از 140,000, با توجه به سازمان ملل متحد.

در محله al-Jaraba در مرکز طرابلس ساکنان الجزیره گفت: آنها هنوز در برابر حملات با وجود آتش بس.

“بمباران تصادفی است ما زنده بر روی اعصاب ما” گفت: عبدالله حسین (ع) یک مهندس.

“هر لحظه یک بمب یا موشک می تواند ضربه. آن را به خصوص در شب ما هم از ترس به خواب. ما باید آماده برای اجرا بلافاصله. مردم در حال حاضر حتی آشنایی با انواع بمب با تلفن های موبایل خود و قرار است به یک آتش بس.”

منبع: الجزیره و خبرگزاری ها

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>