ترکیه: Osman کاوالا دوباره دستگیر ساعت پس از تبرئه

ترکی تاجر Osman کاوالا شده است بازداشت شده توسط پلیس به اتهام ارتباط با یک سال 2016 کودتای شکست خورده با توجه به رسانه های دولتی ساعت پس از او برای تبرئه خود از اتهام نقش در اعتراضات پارک گزی در سال 2013 است.

ترکیه را دولت اجرا شود خبرگزاری آناتولی گفت: اواخر روز سه شنبه دادستان را متهم کرده بود که کاوالا از “تلاش برای تضعیف نظم مبتنی بر قانون اساسی” در رابطه با کودتا متهم توسط آنکارا فتح الله گولن رهبر مذهبی که زندگی در تبعید در ایالات متحده و گروه خود را. گولن را انکار اتهامات عنوان شده علیه.

بیشتر:

تازه بازداشت درخواست دادستان استانبول آمد که تعداد زیادی از مردم از جمله نمایندگان مجلس دیگر متهمان و هواداران منتظر بودند کاوالا می شود منتشر شده در رستوران های کنار جاده ای در نزدیکی زندان سیلیوری پیچیده که در آن او برگزار شد.

در دادگاه قبلی در روز سه شنبه تشویق فوران و برخی از مردم گریه در ناباوری زمانی که تبرئه اعلام شد.

حکم گناه تا به حال شده است به طور گسترده ای انتظار می رود در این مورد اما کاوالا همچنین برجسته نیکوکار دستور داده شد به مجموعه ای رایگان بعد از بیش از دو سال در زندان است. دادگاه اروپایی حقوق بشر در ماه دسامبر خود خواستار آزادی فوری و گفت: وجود عدم سوء ظن معقول است که او مرتکب جرم و جنایت است.

در سال 2013 صدها هزار نفر در راهپیمایی در استانبول و جاهای دیگر در ترکیه در برابر برنامه های تایید شده توسط رجب طیب اردوغان نخست وزیر وقت و رئیس جمهور کنونی برای ساخت یک ماکت سربازخانه عثمانی در این شهر پارک گزی ،

هشت جوان معترض و یک افسر پلیس کشته و 5000 نفر مجروح شدند در ناآرامی های مطرح شده یک چالش عمده برای اردوغان است.

پس جمعه را تبرئه صنعت, وزیر مصطفی Varank را محکوم کرد تظاهرات پارک گزی به عنوان یک “خیانت” بود که آسیب دیده کشور دموکراتیک و اقتصادی است.

کاوالا و دو متهم دیگر شده بود رو به حبس ابد بدون آزادی مشروط در حالی که دیگر شش متهمان متهم به کمک به آنها را در تلاش برای سرنگونی دولت با سازماندهی تظاهرات. همه را رد اتهامات. تنها کاوالا نگه داشته شده است در حالی که در بازداشت دادگاه اقدام است.

در یک نقطه در روز سه شنبه جلسه دادگاه پلیس scuffled با دفاع وکلا که در تلاش برای جلوگیری از آنها را به زور از بین بردن یک وکیل که تا به حال بارها و بارها درخواست اجازه به صحبت می کنند.

ترکی قضائیه انتقاد

موارد هفت بیشتر متهمان که در خارج از کشور شدند و در حال محاکمه غیابی از هم جدا شدند اما حکم بازداشت برای آنها برداشته شد. یک وکیل دادگستری گفت: آنها همچنین انتظار می رود تبرئه شد.

منتقدان اردوغان دولت را مورد سوال استقلال دادگاه ترکیه به خصوص پس از یک جارو امنیتی سرکوب های پس از سال 2016 کودتا. اردوغان و عدالت و توسعه (AK) حزب می گویند قوه قضائیه باعث می شود تصمیم گیری مستقل.

200218123047968

در دفاع کاوالا با اشاره به دادگاه حقوق بشر اروپا تصمیم خود خواستار آزادی فوری و تا به حال به عنوان یک “توطئه گر داستان” این ایده که این تظاهرات به تلاش برای سرنگونی دولت است.

یک دادگاه قبلا تبرئه مردم محاکمه بیش 2013 تظاهرات با یک قاضی حکم 2015 در آنها اعمال حق آزادی اجتماعات. اما در سال 2017 کاوالا دستگیر شد و سال بعد پلیس گرد تا دیگر 15 متهم از جمله جامعه مدنی و ارقام نویسندگان و بازیگران.

به تعقیب بودند بخشی از سرکوب است که مقامات ترکیه گفت: لازم بود در زمینه امنیت. آن را درگیر گسترده پاکسازی از نیروهای مسلح وزارت امور خارجه و سازمان ها.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>