ترامپ منصوب مایکل کاپوتو طول می کشد مرخصی از HHS پس از رانت آنلاین

مایکل کاپوتو، یکی از مقامات ارشد ارتباطات دولت ترامپ که در یک ویدئو خصوصی رسانه های اجتماعی آنلاین دانشمندان دولتی را به «توطئه» متهم کرده و از هواداران رئیس جمهور خواسته است پیش از انتخابات خود را مسلح کنند، روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که مرخصی پزشکی موقت را از وزارت بهداشت و خدمات انسانی می گیرد.

همچنین ترک HHS مشاور ارشد کاپوتو، دکتر پل الکساندر است. HHS خروج ها را در بیانیه ای جداگانه تأیید کرد و اشاره کرد که مرخصی کاپوتو ۶۰ روز به طول خواهد انجامید.

کاپوتو به ای بی سی نیوز می گوید او به جمع آوری چک حقوق و بیمه درمانی از HHS خود در حالی که در مرخصی ادامه خواهد داد.

خروج کارکنان به دنبال گزارش های رسانه ها مبنی بر تحت فشار قرار دادن کاپوتو و الکساندر بر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها برای تغییر گزارش های علمی صورت می گیرد.

روز یکشنبه، در یک ویدئو خصوصی فیس بوک لایو، کاپوتو – یک بار در سال ۲۰۱۶ دستیار کمپین ترامپ که هیچ تجربه قبلی در بهداشت عمومی ندارد – دانشمندان دولتی را متهم کرد که به یک «واحد مقاومت» در CDC پناه داده اند و پیش بینی کرده اند که در روز تحلیف تیراندازی هایی صورت خواهد گرفت. وی ادامه داد: در محاصره رسانه ها قرار دارد و افزود: سلامت جسمی او مورد نظر بود و «سلامت روانی او قطعا شکست خورده است.»

کاپوتو در بیانیه ای که روز چهارشنبه به مطبوعات منتشر شد نوشت: «پس از مشورت با رئیس جمهور ترامپ و آذر، تصمیم گرفته ام مرخصی موقت پزشکی بگيرم تا غربالگری های لازم را برای يک مسئله لنفاوی که هفته گذشته کشف شد، دنبال کنم.»

کاپوتو کارشناسان بهداشتی را ستود که به رئیس جمهور دونالد ترامپ توصیه می کردند، از جمله دکتر آنتونی فاوچی، کارشناس ارشد بیماری های عفونی این کشور که به گفته او با پزشک شخصی اش در مورد مسائل بهداشتی اش محصور شده بود.

کاپوتو نوشت: «گاهی مخالفیم، اما در وحدت کار می کنیم تا ویروس را شکست بدهیم و از یکدیگر مراقبت می کنیم.»

بر اساس بیانیه HHS، رایان مورفی، دستیار دیرینه الکسی آذر، وزیر بهداشت و معاون اصلی دستیار دبیر امور عمومی، برای رهبری عملیات روز به روز گام بر خواهد داشت.

دکتر رابرت ردفيلد، رئيس CDC، روز چهارشنبه در برابر يک هيات سنا شهادت داد که برای خواندن آنچه به گفته او اتهامات بی اساس است ، «به شدت غمگين» است.

در جلسه کمیته تخصیص بودجه سنا، ردفیلد که در شهادت خود به کاپوتو با نام اشاره نکرد، گفت که هیچ حقیقتی برای این ادعاها وجود ندارد.

ردیفیلد، منصوب ترامپ به سن پتی موری، دی واش گفت: «من می خواهم اظهار نظری کنم که نه تنها درست نیست، وقتی آن نظرات را خواندم به شدت مرا غمگین می کند.»

“همانطور که من در بیانیه من گفتم، CDC از هزاران زن و مرد اختصاص داده شده ساخته شده است، بسیار صالح این آژانس بهداشت عمومی برتر در جهان است، اختصاص داده شده 24-7 به استفاده از مهارت های خود را برای حفاظت از مردم آمریکا و جهان است. و به شدت مرا غمگین کرد که آن اتهامات دروغین (در مورد) گروهی از افراد حرفه ای واقعا باورنکردنی که به این ملت خدمت می کنند، مطرح شده است.»

موری گفت که به شدت نگران این اتهامات است و همچنین گزارش های اخیر رسانه ها مبنی بر اینکه منصوبان سیاسی برای تغییر یافته های علمی به CDC تکیه کرده اند.

ردفیلد تکذیب کرد که CDC تا به حال اجازه داده است یافته های ش تحت تأثیر سیاست قرار گیرد.

Adm. Brett Gioir, an HHS official appointed by Trump to coordinate testing efforts, also defended the CDC.

هنگامی که توسط موری پرسیده شد که آیا ژیرویر رد “نظریه توطئه مضر بی اساس” که CDC تا به “انگیزه های اولتری دولت عمیق،” Giroir پاسخ داد: “من چیزی خارج از CDC ندیده ام … هر یک از آژانس هایی که من با آن کار کرده ام چیزی جز افرادی است که به نفع مردم آمریکا عمل می کنند. من در حال حاضر چیزی ندیده ام که شما آن را توصیف کرده اید.»

در یک نقطه موری همچنین از ردفیلد پرسید که آیا تا به حال به ترامپ توصیه کرده است که بحران را پایین آورد یا نه. ترامپ در کتابی که به تازگی منتشر شده توسط باب وودوارد از واشینگتن به نام «خشم» منتشر شده است، می گوید می دانست که این ویروس بسیار کشنده تر از آنفولانزا است با اینکه آن یافته ها را در علنی رد کرده است. رئیس جمهور از آن زمان گفته است که نمی خواهد وحشت ایجاد کند.

ردفیلد روز چهارشنبه گفت: هیچ به رئیس جمهور توصیه نکرد که این بحران را پایین آورد.

هنگامی که از آذر پرسیده شد که آیا آذر به کاپوتو اعتماد دارد، یک سخنگوی HHS اوایل هفته جاری در بیانیه ای به ای بی سی نیوز گفت: «آقای کاپوتو بخشی حیاتی و جدایی ناپذیر از پاسخ کروناویروس رئیس جمهور است که منجر به پیام رسانی عمومی می شود چرا که آمریکایی ها برای شکست همه گیر COVID-19 به اطلاعات بهداشت عمومی نیاز دارند.»

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آهنگ پیشواز همراه اول