طوفان گرمسیری آماندا جان 20 در کشورهای آمریکای مرکزی

طوفان گرمسیری آماندا کشته شدن حداقل 20 نفر در آمریکای مرکزی بسیاری از آنها در ال سالوادور آن را به عنوان جاروب در سراسر کشورهای مختلف باعث سیل و رانش زمین.

در ال سالوادور در انتخابات گفت: برخی از 7000 نفر پناه گرفته اند در 154 به عنوان پناهگاه باران های سیل آسا و بادهای قوی تخریب صدها خانه و جاده های آسیب دیده.

بیشتر:

“ما 15 نفر کشته و هفت از دست رفته” ال سالوادور وزیر کشور ماریو Duran به خبرنگاران گفت: روز دوشنبه افزود که تلاش های نجات می شد.

کارولینای Recinos یک دستیار ارشد رئیس جمهور نایب Bukele گفت: طوفان تا به حال ریخته معادل “تقریبا 10 درصد” از بارش سالانه در کشور در یک مدت نسبتا کوتاه از زمان.

Bukele اعلام کرد: 15 روز وضعیت اضطراری برای مقابله با اثرات آماندا که او تخمین زده می شود که ناشی از $200 متر در آسیب.

200531091844325

روز یکشنبه مقامات گفت: طوفان تا به حال نابود شده حداقل 900 خانه.

“ما هرگز تجربه این” ماریا تورس که خانه آسیب دیده بود گفت: آسوشیتد پرس اعلام کرد. “باران بسیار قوی بود و ناگهان آب وارد خانه های ما فقط تو را دیدم که چگونه آنها کاهش یافت.”

طوفان آمد و به عنوان کشور برخی از 6.6 میلیون نفر است دست و پنجه نرم کردن با تاثیر از coronavirus بیماری همه گیر. به تاریخ السالوادور گزارش کرده است 2,582 تایید عفونت و 46 مربوط به مرگ و میر.

“ما در حال تجربه یک وضعیت بی سابقه ای: یک سطح بالا اضطراری در بالای دیگر جدی است” گفت: سان سالوادور شهردار ارنستو Muyshondt.

مجلس قانونگذاری به تصویب دولت استفاده از $389m وام از صندوق بین المللی پول برای مقابله با این بیماری همه گیر و از طوفان تاثیر است.

“طوفان آمده است نشان می دهد که چگونه آسیب پذیر این کشور است و همچنین عدم سرمایه گذاری در زیرساخت ها” Duran گفت.

در کشور همسایه گواتمالا مقامات گزارش مرگ دو نفر به علت طوفان از جمله یک پسر بچه نه.

باران نیز به کشته شدن حداقل سه نفر در هندوراس از جمله یک خواهر و برادر را به جاروب یک رودخانه در یک ماشین به گفته مقامات محلی که گزارش landslides و جاری شدن سیل در نقاط مختلف کشور است.

منبع: الجزیره و خبرگزاری ها

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>