توگو انتخابات: بالتیمور لغو انتظار می رود به گسترش خانواده های طولانی حکومت

رای دهندگان در توگو در حال تنظیم برای رأی گیری در روز شنبه در انتخابات ریاست جمهوری است که انتظار می رود به گسترش بیشتر این بالتیمور لغو خانواده دهه حکومت.

نظرسنجی ها نشان می دهد رئیس جمهور کنونی Faure بالتیمور لغو است به احتمال زیاد به نفع خود چهارم شد و در دفتر خود به عنوان اپوزیسیون شده است و قادر به تشکیل یک جبهه متحد.

بیشتر:

53 ساله و رهبر آن در سال 2005 پس از مرگ پدرش Eyadema بالتیمور لغو منجر شد که این کشور به 38 سال پس از تصرف قدرت در یک کودتا در سال 1967.

در میان نامزدها یک روزنامه نگار سابق و حقوق بشر مبارز Jean-Pierre Fabre که به چالش کشیده بالتیمور لغو در سال 2010 و 2015 انتخابات آینده در دوم در هر دو موارد است.

پنج نامزد دیگر نیز رقابت از جمله نخست وزیر سابق گابریل Messan Agbeyome Kodjo که نشان دهنده یک ائتلاف مخالفان و گروه های جامعه مدنی.

انتخابات می آید در پشت یک سری از عمده تظاهرات که از طریق این کشور از برخی از هشت میلیون نفر در سال 2017 و 2018 با تظاهرکنندگان خواستار آن است که بالتیمور لغو گام به کنار. با این حال تظاهرات بودند خفه کردن شدید سرکوب و شکاف میان مخالفان و بالتیمور لغو گرفتن در حال حاضر به نظر می رسد به عنوان جامد به عنوان همیشه.

رئیس جمهور تحت فشار قرار دادند از طریق تغییر قانون اساسی در مارس سال گذشته به او اجازه می دهد به ایستادن دوباره در این سال و به طور بالقوه ماندن در اتاق تا سال 2030.

قانون اساسی تغییر کلاه حکم ریاست جمهوری به دو تا پنج سال است اما نه به حساب سه نظر بالتیمور لغو در حال حاضر خدمت کرده است.

بین امید و سرخوردگی

بخش عمده ای از 3.5 میلیون رای دهنده واجد شرایط خواهد بود متشکل از عمدتا افراد جوان مانند 24 سال Fynn Egbede.

Egbede که شناخته شده فقط دو رئیس جمهور در توگو در طول عمر خود کردم اولین کارت رای دهندگان در سال 2018 است.

“من به دنبال به جلو به این تجربه است. من باید به دقت نگهداری می شود من کارت رای دهندگان و می خواهد به من رای نامزد” Egbede به الجزیره.

در حالی که نامزد مخالفان Fabre امیدوار کننده است برای بازگرداندن دموکراسی و تقویت توسعه اقتصادی حزب حاکم شده است مبارزه بر تعهد به ایجاد 500,000 شغل در سراسر کشور تا سال 2022 به سهولت سرخوردگی از تعداد زیادی از بیکاران جوان مردم.

Togolese شاهد شش انتخابات ریاست جمهوری پس از جنبش دموکراتیک از 1990s – همه برنده توسط بالتیمور لغو خانواده است.

“ما خسته از شنیدن همان چیزی که در هر زمان” گفت: گلوریا Krobo یک زن 42 ساله تاجر مستقر در پایتخت لومه. “ما در حال پیشرفت است. ما نیاز به تغییر راه ما چیز اما من فکر نمی کنم حفظ حزب حاکم خواهد هر چیزی را تغییر دهید.”

با وجود رشد اقتصادی در سال های اخیر حدود 5 درصد رانده شده توسط سرمایه گذاری در انرژی و حمل و نقل حدود نیمی از جمعیت متاثر از ناامنی غذایی در حالی که تقریبا 70 درصد خانوارهای روستايی زندگی می کنند زیر خط فقر با توجه به برنامه جهانی غذا.

خطر تقلب در انتخابات

نگرانی بیش انصاف از روند انتخابات در حال بالا در میان مخالفان که می گویند کمی تغییر کرده است از سال 2018 انتخابات پارلمانی که تحریم شد 14 احزاب که ذکر شده در بی نظمی.

با وجود این سازمان ملل متحد و منطقه ای بدن ECOWAS را استقرار ناظران انتخابات ملی کمیسیون انتخابات محروم ملی مشاوره از جامعه مدنی از کشورهای اصلی ناظر مستقل در گروه خود اعتبار آن را متهم به “آماده شدن برای انجام دخالت” در انتخابات.

این حرکت در اوایل این هفته پس از مقامات قبلا مسدود شده و کلیسای کاتولیک نظارت از رعایت و انتخابات.

Fabre گفت: برخی از تجمعات انتخاباتی مسدود شد توسط مقامات و نگرانی در مورد شفافیت انتخابات را.

اما Egbede هنوز مصمم به شرکت.

“من امیدوارم که انتخابات آزاد خواهد شد و نمایشگاه به طوری که ما می توانید انتخاب رئيس جمهور از انتخاب ما. من نمی توانستم رای در آخرین انتخابات پارلمانی به دلیل خشونت در منطقه است. من امیدوارم که این یکی مسالمت آمیز خواهد بود,” او گفت:.

مراکز رای دهی باز خواهد شد در 07:00 به وقت تهران و در ساعت 16:00 به وقت تهران با موقت به نتایج مورد انتظار شش روز بعد.

منبع: الجزیره و خبرگزاری ها

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>