برای رفع رسانه های اجتماعی ما نیاز به معرفی دیجیتال سوسیالیسم

در چند سال گذشته روشنفکران در سراسر طیف کاهش یافته است از عشق با تکنولوژی. این “هراسان پنج” – گوگل, آمازون, Facebook اپل و مایکروسافت – خوب بکار بردن قدرت بسیار زیادی را با خود همراه ثروت بیش از $5 تریلیون. پس از سالها تثبیت بازار و استثماری شیوه های منتقدان در ایالات متحده در حال هل دادن به شکستن بزرگ با تکنولوژی انحصارات با قانون ضد تراست.

رسانه های اجتماعی شبکه های یک centrepiece در این گفتگو: آنها نقض حریم خصوصی تقویت محتوای احساسی و عاطفی و “خبر جعلی” و دستکاری کاربران را به نگه داشتن توجه خود را.

شکستن بزرگ رسانه های اجتماعی برای تلفن های موبایل بزرگ اما چگونه این نگاه در عمل ؟ تعدادی از دانشمندان حقوقی و سیاستمداران باید پیشنهاد اصلاح شبکه های اجتماعی با استفاده از آنتی تراست قانون و مقررات برای ایجاد یک بازار رقابتی است. ترک این وظیفه به نیروهای بازار است یک ایده بد است که نمی خواهد حل مرکزی مشکل: اختصاصی کنترل شبکه و بهره برداری از توجه کاربر برای سود.

یک راه حل مبتنی بر دیجیتال سوسیالیسم مورد نیاز است برای تبدیل رسانه های اجتماعی به جهانی دموکراتیک عوام. این امر ریشه کن کردن بزرگ رسانه های اجتماعی با قرار دادن مالکیت و کنترل به طور مستقیم به دست مردم است.

این آنتی تراست پیشنهاد

محققان مختلف را مطرح کرده اند دو ایده اصلی برای شکستن بزرگ رسانه های اجتماعی نه از آن می توانید به اندازه کافی انجام رساندن اهداف خود.

یکی از اولین به دنبال از بین بردن گذشته ترکیب و ادغام. Facebook برای مثال خریداری Instagram و واتساپ سال پیش است و در حال حاضر به دنبال ادغام تمام سه سیستم عامل به یک بدون درز ارتباطات شبکه.

دانشمندان مانند Tim Wu, سارا میلر و مت Stoller را پیشنهاد شکستن Facebook, Instagram, و WhatsApp به سه شرکت های جداگانه. آنها امیدوارند که این شرکت ها پس از آن رقابت برای مشتریان که آنها را وادار به درمان کاربران با احترام.

هنوز هیچ دلیل خوبی برای باور این امر بسیار برای حفظ حریم خصوصی و رقابت خود را لزوما محدود مضر رفتار. حتی اگر این شرکت ها شکسته با توجه به اینکه مدل کسب و کار خود است که بر اساس خدمت تبلیغات و بهره برداری از داده های کاربر آنها را بدون هیچ انگیزه جدی برای تغییر رفتار خود را.

این شرکت قادر به monetise نظارت, چرا که داده های در حال اجرا را از طریق سیستم عامل خود را و آنها به زور مردم را به بخشی از شبکه خود را به منظور ارتباط برقرار کردن با دوستان و خانواده خود را. برای مثال یک کاربر که نیست مثل Facebook را شیوه های حفظ حریم خصوصی می توانید ترک یک شبکه دیگر اما سپس آنها را برای متقاعد کردن دوستان خود را به پیوستن به آنها را.

ایده دوم پیشنهاد یک راه حل برای این مشکل: ایجاد شبکه های اجتماعی interoperate. سیستم عامل رسانه های اجتماعی خواهد بود مجبور به اجازه می دهد اعضای یک شبکه به تعامل با اعضای دیگر. برای مثال یک Facebook کاربر قادر خواهد بود برای ارسال یک نظر در زیر یک ویدیو یوتیوب در حالی که وارد Facebook و بالعکس. اطلاعات کاربران نیز خواهد بود “قابل حمل” به طوری که آنها می تواند حرکت پروفایل خود را برای پلت فرم های مختلف.

همکاری وجود دارد در دیگر سرویس های ارتباطی مانند شبکه های تلفن و ایمیل.

اما “رقابت از طریق همکاری” ضد تراست پیشنهاد عمیقا ناقص.

دلیل بزرگ رسانه های اجتماعی شرکت ها قادر به حمله به همه داده ها و بد رفتاری کاربران این است که آنها متمرکز مبتنی بر واسطه. اگر من می خواهم برای به اشتراک گذاشتن یک عکس با شما من برای اولین بار ها آن را به می گویند, Facebook سرور و سپس شما آن را دانلود کنید از Facebook سرور. تجربه کاربر است و سپس تعیین Facebook شبکه نرم افزار.

این شکل از ابر مبتنی بر تمرکز می دهد شرکت های برق در طول پلت فرم ها و داده ها. اختصاصی شبکه مالکیت فراهم می کند شرکت های بزرگ با قدرت اجباری به monetise داده های کاربر و نیروی تبلیغات در کاربران. ساخت اختصاصی شبکه های سازگار تغییر نمی کند این قدرت پویا. این شرکت به سادگی خواهد شد رقابت برای جمع آوری داده های بیشتر و بیشتر در خدمت تبلیغات به طوری که آنها می تواند سود تولید کند.

برخی از آنتی تراست دانشمندان همچنین پیشنهاد کرد شبکه های رسانه های اجتماعی می تواند به حل این مشکل با شارژ کردن مردم به استفاده از شبکه خود را. کاربرانی که دوست ندارند جاسوسی و تبلیغات می توانید پرداخت از جیب برای شبکه های اجتماعی به جای.

یک مبتنی بر اشتراک شبکه های اجتماعی ممکن است صدای بزرگ برای طبقه متوسط و طبقات بالا اما از آن است که غیر راه حل برای میلیاردها در فقر زندگی می کنند. کسانی که با درآمد کم و یا هیچ در حال رفتن به “پرداخت هزینه برای حفظ حریم خصوصی” و یا هر گونه دیگر “بهره برداری-رایگان” مزایای مانند آگهی رایگان دسترسی داشته باشید.

این همان معمای آفت موبایل برنامه اکوسیستم که در آن 70 درصد از برنامه های جاسوسی بر روی کاربران از طریق پنهان انتقالها. اختصاصی کنترل از برنامه های جلوگیری از سلب این انتقالها و رقابت در میان میلیون ها نفر از برنامه هیچ کاری نمی کند برای جلوگیری از برنامه ناشران از mistreating کاربران است.

ساختمان شبکه های اجتماعی عوام

جدید ضد تراست طرح با شکست مواجه خواهد شد به درمان های رسانه های اجتماعی مشکلات به دلیل آن است که وفادار ماندهاند به رقابت در یک سیستم سرمایه داری. یک راه حل واقعی باید از بین بردن این انگیزه سود و مردم را کنترل مستقیم بر استفاده از محاسبات.

برای رفع رسانه های اجتماعی, فعالان و نمایندگان مجلس نیاز به فشار دیجیتال سوسیالیسم – یک عوام راه حل مبتنی بر تجسم آزادیخواه اصول سوسیالیستی خود حکومت تمرکز زدایی و فدراسیون. رسانه های اجتماعی خواهد بود از تبدیل سود به دنبال سرمایه گذاری به جهانی دموکراتیک عوام. فن آوری پایه در حال حاضر ایجاد شده (که من جزئیات در زیر).

برای دیدن این طریق ما نیاز به تصویب قوانین اعمال غیر متمرکز رایگان و منبع باز راه حل های فن آوری در رسانه های اجتماعی اکوسیستم. بزرگ شرکت های فن آوری خواهد بود مجبور به ترک داده های کاربر و شبکه های اجتماعی زیرساخت خواهد بود مالکیت و کنترل شده توسط کاربران. پلت فرم نرم افزار خواهد بود منبع باز به طوری که مردم می تواند بازرسی کد و سفارشی کردن تجربه کاربر.

برای اطمینان از زیرساخت های شبکه خواهد شد به خوبی توسعه یافته و حفظ دولت خواهد شروطي منافع عمومی فن آوری است. فن می تواند پرداخت به توسعه نرم افزار در دانشگاه های دولتی و غیر انتفاعی است. توسعه دهندگان در سراسر جهان خواهد همکاری و قرض گرفتن کد از هر یک از دیگر در حالی که افراد و جوامع خواهد پیوستن به شبکه و یا فرم های جدید را به عنوان آنها را مشاهده کنید مناسب.

دولت همچنین می تواند شروطي اجرای از پهنای باند اینترنت و رایانش ابری زیرساخت. ارزان FreedomBox دستگاه می تواند ارائه شده به خانواده های کم درآمد و سرور مزارع می تواند توسط جوامع محلی.

شرکت ها ممکن است شرکت در برخی از فرم اما قوانین جدید و تکنولوژی موثر خواهد قطع توانایی خود را به privatise کنترل تولید سود بزرگ فشار تبلیغات و یا جاسوسی بر روی کاربران است.

بودجه برای اجرای شبکه های اجتماعی را می توان مطرح مالیات ثروتمندان و شرکت فنی. منابع برای زیرساخت ها و توسعه باید توسعه یافته به مردم در جنوب جهانی به عنوان جبران خسارت برای استعمار از جمله اخیر درآمد حاصل از استخراج از طریق دیجیتال استعمار.

رسانه های اجتماعی تمرکز زدایی

پایه و اساس یک عوام مبتنی بر رسانه های اجتماعی سیستم گذاشته شد در ایجاد Fediverse – مجموعه ای از سازگار در شبکه های اجتماعی مبتنی بر رایگان و منبع باز نرم افزار. Fediverse سیستم عامل عبارتند از: Mastodon (شبیه به توییتر) PeerTube (شبیه به یوتیوب) و PixelFed (شبیه به Instagram).

این Mastodon شبکه اجتماعیکه بیش از چهار میلیون کاربر ثبت شده است جلا مثال به تاریخ. آن مجموعه ای از ویژگی های شبیه توییتر: شما می توانید ارسال به دیوار خود را “مثل” و “به اشتراک گذاری” پست های دیگر دنبال حساب های کاربری ،

وجود دارد چند تفاوت مهم.

برای یک, هیچ سرور مرکزی یا مدیر که از طریق آن تمام فعالیت های کاربر داده و عضویت در جریان است. به جای آن شما پیوستن به یکی از بسیاری از سرور به نام “نمونه” که میزبان و انتقال داده های کاربر. هر نمونه مجموعه خود را با شرایط و ضوابط: ممکن است ممنوعیت سخنرانی نفرت و پورنوگرافی و یا تمرکز بر روی یک سرگرمی یا علاقه.

برای باز کردن یک حساب کاربری شما به سادگی ثبت نام با یک مثال. اجازه دهید ما می گویند شما در انتخاب نام کاربری آلیس در یک نمونه به نام instance123.اجتماعی. رسانه های اجتماعی خود را رسیدگی خواهد بود: @[email protected] متناوبا, شما می توانید پرداخت به میزبان خود نمونه و مجموعه ای از اصول اخلاقی را به میل خود.

این Fediverse به اشتراک گذاشته شده با استفاده از پروتکل های ارتباطی مانند ActivityPub به طوری که کاربران می توانند در سراسر سیستم عامل. برای مثال یک کاربر از Mastodon می توانید با ارسال نظر و یا به دنبال یک کاربر از PeerTube شبکه های اجتماعی تا کنون که بدون ترک Mastodon. این شبیه به ایمیل که در آن شما می توانید پیام ها از یک اکانت جیمیل به اکانت یاهو.

با توییتر شما باید یک جدول زمانی است که نمایش پست ها و فعالیت ها از دیگر کاربران. با Mastodon شما می توانید انتخاب کنید از سه جدول زمانی. این اولین بار است که خانه خود را زمانی که برای نمایش محتوا (مانند دیوار نوشته ها و یا فیلم ها به اشتراک گذاشته شده) توسط مردم شما را دنبال کنید. دومین محلی است زمانی که نمایش محتوا از اعضای خود را به عنوان مثال. سوم خود را يکپارچه زمانی که نمایش محتوا از موارد دیگر. هر زمانی فراهم می کند راه های مختلف به تعامل و کشف محتوا.

برای اطمینان از تجربه امن و لذت بخش, Mastodon ایجاد شده در انواع مختلف از محتوا اعتدال سیاست. کاربران می توانید فیلتر کردن دیگر کاربران و مواردی که آنها نمی خواهید برای دیدن و یا ارتباط برقرار کردن با. به عنوان مثال مدیران همچنین می توانید فیلتر کردن دیگر کاربران و یا موارد. برای مثال اگر مثال دیگری است که لود شده با supremacists سپس شما و یا خود را به عنوان مثال مدیر می تواند بلوک است که به عنوان مثال.

توانایی برای افراد به خود را ایجاد کنید موارد تعامل در سراسر شبکه خود را تنظیم کنید کد رفتاری موجب تضعیف مالکیت متمرکز و مدل کنترل از رسانه های اجتماعی. و از آنجا که نرم افزار سرور تأمین Mastodon می افتد تحت یک قوی رایگان نرم افزار مجوزعمومی می توانید آن را تغییر دهید آن را به کار به عنوان آنها آرزو.

برای مثال برخی از توسعه دهندگان ایجاد شده قطعییک نسخه اصلاح شده از Mastodon که خود مجموعه ای از ویژگی های ساخته شده در. در, قطعی, شما می توانید پست های خود را به عنوان محلی-تنها به طوری که آنها نمی خواهد نشان می دهد تا در خارج از موارد.

باز منبع یابی شبکه نرم افزار همچنین ایجاد مستقیم پاسخگویی به مردم است. اگر Mastodon توسعه دهندگان سعی کردم به گفتن محل تبلیغات بنر در داخل پلت فرم خود خارج توسعه دهنده می تواند کد های از تبلیغات و انتشار آگهی نسخه رایگان به جامعه است.

فعلی Fediverse مدل عمدتا غیر متمرکز وجود دارد اتاق را برای بهبود. مدیران سرور هنوز هم دارای قدرت برای نظارت کاربران و تحمیل محتوای اعتدال تصمیم گیری در مثال اعضای. این بدان معنی است که کاربران باید اعتماد به مدیران سرور آنها ارتباط برقرار کردن با. به آدرس این ویژگی رایگان نرم افزار توسعه دهندگان ایجاد نظیر به نظیر فن آوری است که به طور کامل توزیع قدرت و حفظ حریم خصوصی را به کاربران نهایی است.

این LibreSocial شبکه ارائه می دهد یک نگاه اجمالی از چگونگی این کار می کنند. وجود دارد بدون نیاز به اعتماد مدیران سرور به دلیل peer-to-peer معماری حذف آنها را در دسترس نباشد. به جای این شبکه اجتماعی است که توسط جامعه کاربران نهایی از طریق LibreSocial نرم افزار. شبکه رایگان و منبع باز و آسان برای استفاده و اجازه می دهد تا برای سفارشی سازی تجربه کاربر – مانند این که چگونه به تجسم یک کاربر دیوار و یا بازی های اجتماعی – از طریق استفاده از پلاگین ها که هر کسی می تواند ایجاد و یا دانلود کنید.

در حالی که LibreSocial هنوز در مرحله تست (که به زودی به روی عموم باز) توسعه دهندگان ساخته شده اند قابل توجه مدل به طور کامل غیر متمرکز شبکه های اجتماعی است.

جایگزینی دیجیتال داری با سوسیالیسم دیجیتال

نبوغ رایگان نرم افزار جامعه است مرکزی به مبارزه برای tech حقوق و برابری. راه حل های مانند Fediverse و LibreSocial ثابت کند که یک جهان که در آن کاربران در حال بهره برداری نمی ممکن است. اما آنها به تنهایی نمی تواند جلو دور میلیاردها کاربران داخل گیر بزرگ رسانه های اجتماعی.

در نهایت فعالان را به فشار برای فن آوری های جدید, قوانین و مقررات است که از بین بردن بزرگ رسانه های اجتماعی و انتقال جهان به رسانه های اجتماعی عوام.

متاسفانه زمان طرح قانونی توسط ما دانشمندان حقوقی و کنگره ترویج یک مدل سرمایه داری که در آن “بسیاری از Facebooks و Twitters” رقابت برای گرفتن اطلاعات و توجه کاربر. این نمی خواهد حل مشکلات ما است.

فقط به عنوان ما نمی توانیم رفع بحران آب و هوا را با “پاک” زغال سنگ “از بالا” راه حل های انرژی و یا کلاه-و-بازار تجارت مبتنی بر اصلاحات ما نمی توانیم رفع رسانه های اجتماعی با شرکت صاحبان فناوری اختصاصی متمرکز ابرها و رقابت در بازار. کارشناسی ارشد ابزار هرگز از بین بردن خانه استاد.

یک راه حل واقعی نیاز به دیجیتال سوسیالیسم: یک غیر متمرکز رسانه های اجتماعی عوام بر اساس رایگان و منبع باز تکنولوژی های پشتیبانی شده توسط قوانین و کیف پول. این بنیاد در حال حاضر اما یک جنبش مردمی است و نیاز به آن را از طریق.

نظرات بیان شده در این مقاله هستند که خود نویسنده است و لزوما منعکس کننده Al Jazeera سرمقاله موضع.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>