هزاران نفر از فلسطینی ها رشته در خارج از کشور اصرار برای بازگشت

دیا Hasheem 23 ساله فلسطینی تحصیل در قبرس می گوید او احساس می کند از دست داد.

از اوایل ماه مارس زمانی که جدید کروناویروس تشدید گسترش سریع آن در سراسر جهان و کشور شروع به بازگرداندن شهروندان خود او شده است به دنبال کمک دولت برای بازگشت به خانه در اشغال بیت المقدس – فایده ای نداشت.

بیشتر:

Hasheem که مطالعات بین المللی تجارت گفت: او اولین تماس سفارت فلسطین برای بازگشت اما هیچ اقدام در بخشی خود را.

به عنوان یک غیر شهروند اسرائیلی Hasheem دارای گذرنامه اردن بنابراین او سپس تماس اردن سفارت اما گفته شد موارد دیگر در اولویت.

“من احساس می کنم از دست رفته” Hasheem به الجزیره.

“من نه اولویت هر کشور و این است که چگونه است وقتی که می آید به عنوان یک Jerusalemite,” او گفت:.

‘ما را از بازگشت به خانه’

Hasheem تنها نیست. هزاران نفر از فلسطینی های رشته شده اند در خارج از کشور قادر به بازگشت به خانه در طول همه گیر که هیچ مقام دولتی قادر بوده است به آنها کمک کند.

مانند Hasheem بسیاری از آنها در شرایط دشوار – در حال اجرا پایین در پول و قادر به پرداخت هزینه برای مواد غذایی و محل اقامت.

برخی از شده اند جلب توجه به خود را نگران وضعیت با ارسال داستان های خود را آنلاین و گسترش اطلاعات در Facebook صفحه مانند راج’ouna یک Byoutna (ما را از بازگشت به خانه) است که بیش از 3500 پیروان.

برای فلسطینی ها از کرانه سفر از طریق اردن تنها راه به خانه اما پروازها به این کشور را تعطیل و غیر شهروندان است.

به طور مشابه مصر نیز بسته کردن مرزهای خود به غیر از اتباع که مانع از فلسطینی ها از نوار غزه به ورود به کشور و عبور به محاصره محاصره از طریق مرز رفح عبور.

با توجه به Ahmad al-Deek سیاسی مشاور رام الله-بر اساس خودگردان فلسطینی (PA) وزارت امور خارجه وجود دارد حدود 6000 فلسطینی ها گیر کرده خارج از کشور است.

Al-Deek الجزیره گفت: در روز سه شنبه که بازگرداندن فلسطینیان به “آسان نیست” از بهبهان که اداره روز به روز فلسطینی امور در بخش هایی از کرانه ندارد کنترل مرزهای خود و به منظور هماهنگی با اردن و مصر است.

“ما با ارسال نامه های رسمی به مصر و اردن به تخلیه فلسطینی ها همراه با خود مردم است و ما نمی دریافت پاسخ و در عین حال از کشورهای همسایه به قبول مردم ما به طوری که آنها می توانند از طریق زمین های خود را,” al-Deek گفت: در اوایل این هفته.

“شاید به این خاطر که خود را اولویت است [برای بازگرداندن] خود شهروندان است. اما شده است وجود دارد هیچ پاسخ نشده است.”

اما در روز جمعه وجود دارد نشانه این انتظار طولانی ممکن است به زودی بیش از برای برخی از فلسطینی ها است.

فلسطینی وزیر امور خارجه ریاض المالکی در بیانیه ای گفت مقامات اردن موافقت کرده بود برای باز کردن فرودگاه در پایتخت عمان برای فلسطینی ها گیر کرده خارج از کشور و اعلام روش و تاریخ به زودی.

‘ما منتقل می کند’

احمد Tibi, یک عضو پارلمان اسرائیل با لیست مشترک فلسطینی-اکثریت اتحاد انتخاباتی گفت که با توجه به عدم تلاش دولت اسرائیل بوده و هماهنگی با خطوط هوایی اسرائیل و وزارت خارجه و تا کنون موفق به بازگرداندن 4,600 فلسطینی از داخل اسرائیل از جمله 150 Jerusalemites.

“با توجه به قوانین بین المللی اسرائیل [به عنوان اشغالگر] مسئول همه امور Jerusalemites [اما] دولت اسرائیل را ندارد هر گونه ابتکار عمل به تخلیه هر کسی” Tibi به الجزیره.

“در اینجا ما در زمان مسئولیت هماهنگی برای بازگشت مردم ما است.”

Aseel Bader که از الخلیل در کرانه غربی و مطالعات در شهر پراتو تماس سفارت فلسطین در آغاز ماه آوریل به عنوان کمک هزینه تحصیلی بود در مورد به پایان است و پس از انتظار برای شنیدن برای اطلاعات بیشتر.

“دولت ما تنها درب برای خروج از این بحران و تنها حزبی که می تواند به رفع این وضعیت و بازگشت ما به خانه” 26 ساله گفت.

“نگاه ما به دانش آموزان دیگر بازگشت به خانه های خود را در حالی که دولت ما می گوید هیچ چیز آنها می توانید انجام دهید اما صبر کنید برای کشورهای همسایه به ما کمک می کند با اجازه دادن به ما در عبور از سرزمین خود را.”

گزارش اضافی توسط Dareen Jubeh در اشغال بیت المقدس

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>