کنفرانس یالتا که در آن پس از جنگ جهانی شروع

4 فوریه سال 1945. با شکست آلمان در چشم رهبران متفقین تشکیل یک اجلاس تاریخی به بحث در مورد آنچه در آینده خواهد آمد. ایجاد سازمان ملل بود بخشی از طرح کاشت جنگ سرد را دانه بود.

این تصویر رفت و در سراسر جهان از 75 سال پیش در این هفته. نخست وزیر بریتانیا وینستون چرچیل ما رئیس جمهور فرانکلین دی روزولت و شوروی جوزف استالین نشسته قاطعانه در هر یک از دیگر شانه در کریمه رفت و آمد مکرر از یالتا. Cocooned شده شده در کت خود را زره پوش خود را در برابر زمستان سرد آنها نگاه صادقانه در دوربین.

در این صحنه قرار بود برای نشان دادن وحدت بین سه قوای متفقین. و به نظر می رسید به ارائه یک نگاه اجمالی از یک صلح پایدار پس از جنگ جهانی دوم به راه انداخته توسط آلمان نازی است.

The Livadia Palace in Crimea, site of the Yalta Conference in 1945 (DW/A. Al-Khashali)

قصر Livadia در کریمه, سایت کنفرانس یالتا در سال 1945

شوروی میزبانی یک هفته کنفرانس یالتا در شبه جزیره کریمه در Livadia قصر شروع در 4 فوریه سال 1945. “سه بزرگ” ملاقات برای بحث در مرحله دوم جنگ در اروپا است. “هزار سال رایش” که آدولف هیتلر پس pompously وعده داده شده بود هفته از فراموشی.

ادامه مطلب: آشویتس و 75 سال بعد: یک مسابقه در برابر زمان

موچین بسته شدن در برلین

در فوریه ایالات متحده و بریتانیا نیروهای نزدیک شدن به رودخانه راین در غرب, در حالی که ارتش سرخ بود و هل دادن به سمت رودخانه اودر در شرق کمی بیش از 100 کیلومتر (62 مایل) از برلین. هیتلر را به سربازان خود مبارزه تا زمانی که پایتخت بود که آغشته به خون و در نهایت اقدام به خودکشی در پناهگاه خود را در 30 آوریل با آلمان رسمی کاپیتولاسیون پس به سختی یک هفته بعد.

Soviet soldiers celebrate in Berlin in 1945 (picture-alliance/RIA Nowosti)

قبل از ارتش سرخ رسیده و امن خیابان های برلین, استالین بود صحبت کردن به دیگر متحدان در مورد قلمرو آنها در حال حاضر می خواهم صرف در شرق اروپا

سه ملاقات در شوروی’ دعوت در این شهرستان رفت و آمد مکرر که در آن تزار روسیه و اشراف استفاده می شود به صرف تعطیلات خود را. آنها مذاکره خشن خطوط جدید صلح جهانی و همچنین به عنوان را بدست آورد و د nazification از آلمان است. متحد شده توسط یک دشمن مشترک در سال های اخیر سه بسیار متفاوت رهبران خواهد مقدمات لازم برای سازمان ملل متحد — اما همچنین موفق به حفظ اتحاد خود در پیروزی.

“چرچیل و روزولت مکاتبه و ملاقات به طور منظم در طول جنگ. آنها تا به حال تنها ملاقات استالین هنگامی که در این نقطه در تهران در پایان سال 1943. آنها مشغول به کار بودند تحت این تصور که همکاری ادامه خواهد داد برای سال ها یا حتی دهه ها پس از جنگ و به طوری که آنها مایل به سازش” مورخ Jost Dülffer بازنشسته استاد در دانشگاه کلن گفت: DW.

ادامه مطلب: یک, آلمانی, Battle of the Bulge بازمانده آخرین حمله در Ardennes

The negotiating table during the Yalta Conference on 1945 (Imago/Leemage)

اگر وجود دارد یک برنده در یالتا بسیاری را به نقطه میزبان استالین

استالین برگزار شد (و تا حد زیادی نگهداری می شود) خاک

آنها را به مذاکره و داد و ستد کالا برای بیش از یک هفته هر برد امتیازات خود را. چرچیل امن نقش فرانسه در تقسیم و اشغال آلمان بلافاصله پس از جنگ در کنار این سه کشور نشان داده شده در یالتا. روزولت امن اتحاد جماهیر شوروی فرصتی برای پیوستن به هر دو مستقر در نیویورک سازمان ملل متحد و جنگ علیه ژاپن پس از جنگ در اروپا به پایان رسید.

میزبان استالین در ضمن تضمین است که بخش عمده ای از قلمرو خود را در ارتش سرخ بود بازپس خواهد ماندن در شوروی سابق و حوزه نفوذ در زمان صلح. استالین نیز امن ارضی امتیازات در خاور دور در چین و ژاپن, هزینه, نه به ذکر است یک حق وتو در آینده سازمان ملل متحد برای اتحاد جماهیر شوروی.

رسما ستیز سوال از لهستان پس از جنگ در مرزهای شد ducked توسط هر سه تا زمان مانند آلمان تسلیم. اما استالین گیر شرقی و مرز جایی که نیروهای نظامی خود را متوقف کرده بود در سال 1939 زمانی که شوروی و آلمان نازی — مضطرب متحدان در این مرحله قبل از اینکه هیتلر به نوبه خود بر کمونیست ها حک شده تا خود را متقابل همسایه در راز.

مورخ Dülffer معتقد است که هر سه نفر از شرکت کنندگان به دست آورد برخی از اهداف خود است. “استالین تأکید خود را بر روی حیله و تزویر ارضی, سوال, در حالی که قدرت های غربی می تواند دانه های گیاهی برای یک چارچوب بین المللی برای صلح” او می گوید.

هر سه راضی اما هیچ صلح پایدار

در این مرحله با توجه به مورخ Wilfried Loth در دانشگاه اسن آن هنوز روشن نیست که چگونه به سرعت خواهد داد متلاشی و راه را برای جنگ سرد است.

“در پایان این کنفرانس هر سه به صراحت گفت:” بله این یک نتیجه خوب — و یکی از ما را می ساخت.’ به عبارت دیگر آنها به سمت چپ یالتا فقط به عنوان خوش بینانه به عنوان زمانی که آنها وارد” Loth می گوید. در عین حال او نیز اذعان دارد که همه طرف تا به حال به یک سری از سازش به ترک کریمه راضی است.

“در حقیقت یک صلح پایدار به هیچ وجه امن کنفرانس یالتا ،” Loth معتقد است که می افزاید که سه بزرگ نمی تواند به طور کامل صاف آب در آنها جمع آوری سوم در پوتسدام در ماه ژوئیه پس از هیتلر تسلیم. دانه بودند که کاشته برای جنگ سرد به شکستن حتی قبل از چرچیل شکست در صندوق های رای و روزولت مرگ و بعد از آن در سال 1945.

اما چه شد کنفرانس یالتا امضا دستاورد — چه تحمل? علاوه بر متقاعد کردن شوروی به عضویت سازمان ملل متحد مورخ Loth نقاط مشترک به رسمیت شناختن است که همه متحدان باید به اشتراک گذاری مسئولیت پس از جنگ در آلمان است.

“مذاکرات در پس از جنگ آینده صورت گرفت در بالاترین سطح و نشان داد که سگ قادر به پیدا کردن سازش و ایجاد اعتماد اگر آنها نشسته با یکدیگر” Loth می گوید و اضافه کرد که این طرح برگزار کرده است در طول یک سری از بحران در طول سال. “هر زمان که سطح بالا دیپلماسی با شکست مواجه شده اند وجود دارد مشکلات. شما می توانید ویژگی شعله ور شدن جنگ سرد به یک سویفت از دست دادن اعتماد شکل گرفته در بالاترین سطح به دلیل تلاش بیشتر شد قرار داده و به پرورش آن است.”

Dülffer همچنین فکر می کند که مدرن روز یالتا ممکن است رفتن بی مورد که به دنبال برگرداند 1945 را به جای پررنگ اعتقاد “است که ما واقعا می تواند در ایجاد یک صلح آمیز در جهان با هم.”

“این احساس هنوز رونق در یالتا پس از وحشت از جنگ جهانی دوم است. شاید ما نیاز به آن را دوباره امروز,” او می گوید.

ادامه مطلب: نظر: را فراموش کرده اید درس از D-روز

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>