این ‘unapologetically مالزی’ صدای wooing جوان بالغ خوانندگان

کوالالامپور مالزی – Turning 30 بود کاتالیزور برای هانا Alkaf برای نوشتن یک رمان است.

او تا به حال مشغول به کار به عنوان یک روزنامه نگار مستقل در کوالالامپور و نوشته بود چند داستان کوتاه اما ایده ایجاد چیزی بیشتر قابل توجهی در حال کمین در پشت ذهن خود را.

“من می خواستم خودم را به چالش برای دیدن اگر من می تواند یک داستان را از ابتدا تا اتمام; 60 یا 70,000 عبارت” هانا گفت: Al Jazeera.

نتیجه این شد که وزن ما, آسمان, رمان برای بزرگسالان جوان منتشر شده در سال 2019 تحت سلام بار خوانده شده یک اثر از نیویورک انتشارات سیمون و شوستر.

داستان 16 ساله ملتی احمد این است که در یکی از مهمترین و پر سر و صدا در دوره های مالزی تاریخچه – مسابقه شورش است که تکان داد کوالالامپور در مارس 1969. خشونت یک لحظه در تاریخ است که حتی 50 سال بعد مورد بحث قرار گرفته است تنها در سکوت تن.

از دست دادن ‘داستان’

رسما حدود 200 نفر کشته شدند و بسیاری از آنها را قومی چینی اما مقامات ایالات متحده که در مالزی در آن زمان باید گفت عنوان بسیاری از 1500 می تواند از دست داده اند و زندگی خود را در ناآرامی آغاز شد که پس از احزاب مخالف را بهتر از انتظار می رود در انتخابات عمومی.

Malaysia 1969

یک سرباز می ایستد نگهبان به عنوان تیپ آتش جنگ شعله در یک منطقه کوالالامپور و در تاریخ 17 مه سال 1969. نژادی و خشونت لرزاند که مالزی سرمایه که سال است که به ندرت مورد بحث [فایل: AP Photo]

در حالی که بسیاری از مالزی جمعیت قومی مالایی, این کشور دارای اقلیت قابل ملاحظه ای از مردم بومی و همچنین مردم از چینی و هندی تبار.

هانا می گوید او و همسالان خود آموخته در مورد شورش “فقط به عنوان آنها در مورد به ترک مدرسه و در دو یا سه پاراگراف در اکثر بالینی راه”. آن را به سمت چپ او پرسیدن سوال و با سوزاندن تمایل به دانستن بیشتر در.

“یکی از ترس من این است که ما در حال از دست دادن داستان از بزرگان ما از آنجا که ما در حال عبور آنها را به نسل جوان” او گفت:. “من می خواستم برای حفظ آن در یک روایت برای افراد جوان در یک فرم آنها می تواند مربوط به. من فکر نمی کنم شما می توانید دست کم گرفتن راه مردم احساس زمانی که آنها خود را در یک اثر داستانی است.”

هانا مشورت پرونده سخن گفت و به برخی از کسانی که تجربه این تحول برای اطمینان از او کتاب – در حالی که داستان واقعی باقی مانده به حوادث.

وحشت و ترس از بار جهش وضوح از صفحه به عنوان ملتی جستجوها برای مادر خود را در هرج و مرج از یک شهر با خود در جنگ است; baying اراذل و اوباش که حمله یک مرد در یک ماشین به عنوان ملتی پنهان در یک طوفان تخلیه این باند مسلح که تا نوبت در سینما به تقسیم مالایی از غیر مالایی اجساد شناور رو به پایین در امتداد رودخانه عکس که حلقه را از او و وینس – نوجوان چینی, او دوست – سعی کنید به فرار بر روی یک موتور سیکلت.

معاصر رزونانس

ملتی تلاش برای مادرش یک پرستار در بیمارستان محلی – پیچیده است نه تنها خطر در خیابان ها اما با OCD. نوجوان عذاب است توسط djinn و به طور مداوم مجبور به تعداد برای دلجویی از روح کینه توز.

Malaysia supernatural

Zailan Che Moh (سمت چپ) در حالت بیهوشی انجام یک اصلی puteri’ درمان در بیمار Che Esa در شمال شرقی ایالت کلانتان دیده می شود به عنوان قلب مالایی فرهنگ است. هانا می گوید که در حال رشد در مالزی, ارواح پذیرفته شده و به عنوان بخشی از جهان زندگی می کنند و نیز با توجه به ایده های او را برای داستان [فایل: Manan Vatsyayana/خبرگزاری فرانسه]

“آن را مانند یک افسانه باز: ‘زمان مدرسه به پایان می رسد در روز سه شنبه, مادر من مرده است هفده بار’,” گفت ملاکی ادوین Vethamani یک استاد زبان انگلیسی در دانشگاه ناتینگهام در مالزی و متخصص در مالزی ادبیات در انگلیسی. “این یک کار بسیار جالب است.”

متولد در حومه کوالالامپور جایی که او هنوز هم زندگی با شوهر او و دو فرزند هانا شیفته کلمات و زبان و شد خود را برای پذیرش یک خواننده حریص. Enid Blyton, Louisa May Alcott رولد دال و کودکان کلاسیک ساخته شده تا بخش عمده ای از دوران کودکی خود را خواندن. به عنوان یک بزرگسال Terry Pratchett تبدیل به یک مورد علاقه.

“من یاد گرفتم که برای پیدا کردن قطعه از خودم در شخصیت اما من تو را دیدم هرگز کامل انعکاس یک تصویر کامل” او گفت:.

در سال های اخیر, جنوب شرق آسیا, نویسندگان, نوشتن در زبان انگلیسی تبدیل شده اند بیشتر برجسته بین المللی با آثار مالزیایی از جمله تاش خوبه و قهوهای مایل به زرد Twan Eng برنده اصلی جوایز ادبی و دیوانه غنی آسیایی توسط سنگاپور متولد نویسنده کوین کوان در حال تبدیل به یک فیلم پرفروش.

“راه معمولا آن را با این نسخهها کار است که مالزی می شود به رسمیت شناخته شده در خارج از کشور و سپس مالزی محلی صحنه ادعای آنها” Vethamani گفت. “تمجید از این واقعیت است. موفقیت به اتفاق می افتد در جایی دیگر.”

وزن از آسمان ما برنده ما مبتنی بر فریمن کتاب جایزه برای جنوب شرق آسیا ادبیات در سال 2019.

Book cover composite

وزن ما آسمان منتشر شد در سال 2019. دختر و شبح می آید در ماه اوت است.

گوئن جانسون یک معلم تاریخ با تمرکز بر مطالعات آسیایی بود که در میان قضات گفت: این رمان صحبت می کند در سراسر فرهنگ ها با شخصیت های است که می تواند ارتباط با جوانان امروز با وجود اینکه مجموعه 50 سال پیش است.

“بنابراین بسیاری از تم ها و احساسات است که این دو کلید شخصیت های اصلی مقابله با جریان دارد در زندگی نوجوانان امروز” جانسون گفت: در یک ایمیل از خانه اش در نیویورک است.

“(Alkaf) به ارمغان می آورد احساسات خام و مخاطره اندازد نگرش است که باید پختند زیر سطح بیش از تفاوت در دین ، قومیت ، شیوه های فرهنگی و همچنین پرداختن به نگرش نسبت به کسانی که با معلولیت و بررسی چرا این تفاوت ها جدا کردن مردم و اغلب تحریک خشونت و جنگ است.”

ایمان, فرهنگ, فوقالعاده

برای جانسون کتاب “فوق العاده” برای استفاده از کلاس و یک مثال از اینکه چگونه داستان های تاریخی می تواند کمک در درک یکی دیگر از تاریخ و فرهنگ است. برنده فریمن جایزه به معنی کتاب است که به احتمال زیاد اضافه شده به کتابخانه های مدارس و خواندن لیست.

در مالزی, کتاب شده است به خوبی دریافت و ترجمه شده است به مالایی. هانا می گوید: او خوشحال به دریافت ایمیل از مالایی, نوجوانان, جوان با افراد مبتلا به بیماری های روانی و دیگران که احساس ارتباط با شخصیت ها و داستان.

“آنها احساس کاملا احساسی به دیدن آنها زبان و فرهنگ و آداب و رسوم بازی کردن در یک کتاب است که تا به حال منتشر شده است در صحنه جهانی,” او گفت:. “همه آنها قادر به پیدا کردن بیت ها و قطعه از خود را در کتاب.”

ماه گذشته هانا انتشار یک داستان کوتاه برای 8-12 ساله – نوشته شده در آیه و بخشی از گلچین جشن مسلمان جشنواره عید و دومین رمان منتشر خواهد شد در ماه اوت است.

Malaysia 1969

یک خیابان در کوالالامپور پس از لغو حکومت نظامی در پایتخت مالزی در طول شورش های ماه مه 1969 [فایل: AP Photo]

مانند سلف خود دختر و شبح است که در مورد دوستی, خانواده و از دست دادن.

نوشته شده برای کودکان تا سن 14 سالگی آن را ویژگی های یک دختر و یک روح – pelesit – یک شبح مانند همراه است که یک هدیه از مادر بزرگ او. در مالایی فرهنگ عامه که در آن روح جهان گسترده است و اغلب وحشتناک این pelesit نیازهای یک انسان میزبان به منظور زنده ماندن.

اثبات در حال حاضر با ناشر و در حالی که coronavirus مستند تبدیل شده هانا نوشتن روال وارونه او در حال حاضر نقل مکان کرد و به او کتاب بعدی. برای هانا که توصیف کار خود را به عنوان “unapologetically مالزی” – این است همه چیز در مورد آوردن غنا و پیچیدگی از میهن به زندگی است.

“هنگامی که شما رشد می کنند تا در مالزی شما رشد می کنند تا با این ایده از ارواح به عنوان بخشی از جهان زندگی می کنند. شما رشد می کنند تا در یک جهان که در آن normal; راه جهان است. این عجیب و غریب تقاطع ایمان فوقالعاده فرهنگ و زندگی مدرن است. وجود دارد بسیاری از داستان که در تقاطع.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>