در ایسل آاف ایگگ و امکانات ساختمان جدید اقتصاد

در سال 1997 ساکنان کوچک Hebridean ایسل آاف ایگگ در نهایت موفق به گرفتن کنترل جمعی از جزیره خود را. تنش بوده است در حال اجرا برای سال: همه چیز از جزایر’ خانه به شغل خود را به برق وابسته به هوی و هوس تاجر ثروتمند که متعلق به آن است. بیمار از قرار دادن تا با فرو ریختن ساختمان ها در حالی که او در زمان غنی دوستان برای پیک نیک و jaunts در رولز رویس آنها راه اندازی آنچه که امروز می تواند به نام یک zia word و در نهایت به افزایش پول کافی برای خرید ،

امروز ایگگ پر رونق است. یک جامعه مسکن انجمن مرمت نشینان ” خانه و اجاره مقرون به صرفه تر. این جزیره است که 95 درصد طراحی شده توسط جامعه متعلق به انرژیهای تجدید پذیر دادن نشینان 24 ساعته برق برای اولین بار. چشم انداز قبلا زخم خورده توسط آسیب رساندن به درخت صنوبر مزارع بازسازی شده است. حتی وجود دارد یک جامعه متعلق به شبکه های پهن باند. تصمیم گیری در مورد این جزیره در آینده ساخته می شوند دموکراتیک توسط اعتماد است که صاحب آن از طرف همه کسانی که زندگی می کنند وجود دارد.

داستان ایگگ می دهد و من امیدوارم که نه فقط به این دلیل آن را نشان می دهد که تغییر امکان پذیر است – اما به دلیل آن است عمیق حقایق به ما یاد می دهد در مورد چه چیزی اشتباه است با اقتصاد ما و چگونه ما می توانیم آن را به سمت راست. قدرت های جهانی 1 درصد است که اولین و مهمترین قدرت صاحبخانه.

امروز نخبگان اقتصادی نیست و به طور کلی کسب ثروت خود را با تولید چیزهای مفید: آنها gatekeepers که استخراج ثروت از دیگران با کنترل منابع آنها تکیه می کنند فقط به عنوان صاحبخانه عصاره اجاره با کنترل زمین و ملک. شرکت های انرژی جهانی کنترل منابع طبیعی است. بانک ها کنترل عرضه پول است. تکنولوژی غول های کنترل داده های ما و همچنین به عنوان سیستم عامل که در آن ما به اشتراک گذاری آن.

این به این معنی است که مانند جزایر آاف ایگگ ما می توانید آدرس بسیاری از بحران های ما با در نظر گرفتن کنترل این دارایی ها با هم به صورت مشترک خوب است. ما می توانید کنترل خانه های ما از طریق مسکن و زمین جامعه تراست پیشگام در ایالات متحده و در حال حاضر در شهرستانها بریتانیا از لندن به لیورپول. ما می توانید کنترل انرژی ما از طریق شهرستان تامین انرژی شرکت و جامعه باد و انرژی خورشیدی با الهام از آلمان و دانمارک انقلاب تجدید پذیر. ما می توانید کنترل را به ما عرضه پول از طریق عمومی و تعاونی بانک است که حمایت از جوامع محلی با اعتبار مقرون به صرفه – یک مدل است که با این نسخهها کار در سراسر جهان از هند به فرانسه. ما می توانیم تقاضای مشترک مالکیت داده های ما به جای توزیع آن به شرکت های بارسلونا به عنوان پیشگام شهرستان دولت انجام شده.

چرا که همه از این مدل ها را ثروت استخراج از معادله آنها می تواند ما را به بیشتر مقرون به صرفه دسترسی به ضروریات زندگی: گرم خانه, انرژی پاک, وام برای دیدن ما را از طریق بار سخت است.

اما آنها نیز به ما چیزی عمیق تر: یک حس کنترل بیشتر بر زندگی ما توانایی شرکت در تصمیم گیری است که ما را تحت تاثیر قرار. این مسائل در یک جهان که در آن احساس از خود بیگانگی و disempowerment در حال دامن زدن به افزایش نژاد پرستی راست.

یک چشم انداز جدید اقتصادی تابعیت باید مستقیما مخالف این سیاست تعریف شده توسط خود را متعلق به جامعه و کشور تولد خود را. و نه به دنبال به دست آوردن مجدد کنترل ساختمان و دیوار کوبیدن بسته مرزهای ما باید در ساخت اشکال جدیدی از همبستگی جهانی که گسترش فضای دموکراسی – مثلا با بستن مالیات-اجتناب شبکه و نظری جریان سرمایه که خراب کردن اقتصاد ملی.

گرفتن کنترل جمعی از اقتصاد ما همچنین بدان معنی است که ما می تواند تغییر جهت آن به سمت چیزهایی که ما در واقع در مورد مراقبت از: زندگی و معیشت نه فقط تولید ناخالص داخلی و سود.

همه گیر انداخته است این مسائل به استارک امداد. ما در حال حاضر می توانید ببینید که واقعی “کارگران ضروری” هستند: پرستاران bin مردان و فروشگاه دستیاران و نه مدیران صندوق و مدیران تبلیغات. در کشورهایی مانند معدن که در آن امنیت اجتماعی شبکه شده اند به شدت تخریب است که افراد بیمار نمی توانیم به ماندن در خانه ما در حال کشف است که حفاظت از منافع همگان همه ما است. ذهن ما در حال تمرکز بر روابط این موضوع: دوستان و خانواده ما از هم جدا و مهربانی همسایه که در حال کمک به یکدیگر از طریق.

نظرسنجی نشان می دهد که هشت نفر از 10 انگلیسی ها می خواهند دولت را به اولویت انسان تندرستی بیش از رشد اقتصادی است. در عین حال به عنوان من نوشتن این, انگلستان, کاهش, مستند تنها برای فعالیت های که در آن پول دست به دست می. شما می توانید در حال حاضر دعوت از یک تمیز کننده به خانه خود را, اما نه مادر خود را.

در برخی از راه این است که تعجب آور است. در حال حاضر ما سیستم اقتصادی است که کمی مانند یک دوچرخه: آن را به نگه داشتن در حال حرکت و یا آن را سقوط بیش از. اما اثرات مستند باید یک هشدار: محیط زیست اضطراری بدان معنی است که ما به سادگی نمی تواند همچنان به تکیه بر همیشه در حال گسترش اقتصاد را به همه ما یک زندگی خوب است. به جای پیدا کردن راه های جدید برای ارائه برای نیازهای ما در مجموع ما می تواند به کاهش وابستگی ما به این استخراجی و مخرب پول-گردش ماشین.

این تیره روز. اما در این زمان ما نیاز به یک چشم انداز برای آینده ای بهتر به عنوان یک نور برای هدایت ما. فقط به عنوان یک جامعه بهتر ساخته شده بود از ویرانه های جنگ جهانی دوم, پس ما باید درس از این بحران جهانی و ساختن چیزی بهتر در پی آن است.

نظرات بیان شده در این مقاله هستند که خود نویسنده است و لزوما منعکس کننده Al Jazeera سرمقاله موضع.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>