سبز بخوانید: چگونه coronavirus می تواند به ما کمک کند صرفه جویی در سیاره ما

من تا به حال یک متن از برادر من یک یا دو هفته پیش به من گفتن به خارج رفتن و نگاه کردن. و وجود دارد در آسمان شب خیره کننده بود جفت شدن هلال ماه و زهره که درخشان ترین سیاره فروزان 25 میلیون مایل (بیش از 40 میلیون کیلومتر) به دور است.

حتی از یک شهر غرق در خیابان چراغ آن چشم های دیدنی و جذاب, مکان آرام لحظه ای از تعجب در این نگران کننده بار.

من فکر کردم که نقل قول از معروف اواخر ستاره شناس آمریکایی کارل ساگان. او به نوشتن در مورد یک عکس گرفته شده توسط ویجر 1 در سال 1990 آن را به عنوان رهبری برای بیرونی حاشیه منظومه شمسی است. وجود دارد به سختی قابل تشخیص در گسترده می رسد فضای یک نقطه آبی رنگ تنها ذره. آن سیاره زمین است.

“نگاه دوباره در آن نقطه است. که در اینجا. که صفحه اصلی. که ما” ساگان نوشت. “در آن همه شما را دوست دارم همه شما می دانید همه شما تا کنون شنیده ام از هر انسان هایی که تا حالا زندگی کردن زندگی خود را.”

ساگان کلمات کوتاه و قدرتمند رساله در ما یک شانس در یکی از این سیاره است. با مرده از COVID-19 بودن خاک سپرده شد و هزاران تن از آن است که هیچ وقت برای سخنرانی در مورد چگونه ما باید زندگی می کنند. اما وجود خواهد داشت یک فرصت به زودی به اندازه کافی به عمل در درس های آموخته شده از این بحران است.

“زمین تنها جهان شناخته شده تا کنون به بندرگاه زندگی” ساگان نوشت. “وجود دارد هیچ جای دیگری … که گونه های ما می تواند مهاجرت … آن را دوست دارم یا نه, برای لحظه ای زمین جایی است که ما ایستاده است.”

و در حال حاضر که ایستاده است در برابر یک ویروس از خود ما ساخت, یک بحران است اما متوقف جهان انسان چرخش حول محور خود. این یک ترسناک و به ندرت معتبر زمان است که در آن به زندگی می کنند.

این فکر که COVID-19 سرچشمه در بازار حیوانات در چین است. این موسسات هستند fetid کاسه مخلوط برای بیماری های عرضه شده به عنوان آنها توسط غیر قانونی حیات وحش تجارت است. در مصاحبه با نگهبان سازمان ملل متحد محیط زیست رئیس Inger اندرسن گفت: “پیش از این هرگز فرصت های بسیاری وجود عوامل بیماری زا به عبور از حیوانات وحشی و داخلی به مردم است.”

چین در حال حاضر ممنوع زندگی حیوانی بازار. اما این مهم است که این ممنوعیت نگهداری می شود و همچنین گسترش در سراسر جهان است.

فرصت های از فاجعه

این می تواند یک نقطه عطف در بسیاری از سطوح.

  • در حال حاضر غیر عمدی اما روشن مقیاس بزرگ آزمایش است که در راه جهانی تولید گازهای گلخانه ای. این بیماری همه گیر است و تعطیل فعالیت های صنعتی و خطوط هوایی, پرواز, حداقل رسانده گازهای اگزوز و کاهش آلودگی هوا در شهرهای ما. آن است که این آلودگی که ایجاد کرده است یک معضل بیماری های تنفسی در طول زمان و که در حال حاضر ساخته شده است میلیون ها نفر بیشتر مستعد ابتلا به بدترین اثرات coronavirus.
  • اما ناگهان هوایی که تنفس می کنیم پاک است از آن شده است در دهه. در چین کاهش آلاینده های هوابرد بیش از دو ماه است که تخمین زده می شود به نجات زندگی از 4000 کودکان زیر پنج و 73,000 بزرگسالان بالای 70 با توجه به دانشگاه استنفورد پژوهش.
The green read: NASA infographic
  • انتشار گاز CO2 را فرو برد – صنعتی چین خروجی به تنهایی کاهش 13.5 درصد در ماه ژانویه-فوریه از مدت مشابه سال قبل است. که ضعیف ترین مطالب خواندنی از ژانویه سال 1990 زمانی که خبرگزاری رویترز پرونده آغاز شده است.
The green read: China Output infographic

اما به محض این که این بیماری همه گیر است که بیش از اقتصاد نیاز به بازسازی. به طور معمول پس از یک رکود مانند سقوط مالی سال 2008 است وجود دارد افزایش در تولید گازهای گلخانه ای به سازمان ملل خم کردن اقتصاد خود است. این تقریبا به طور قطع اتفاق می افتد در این زمان بیش از حد.

اما شیوع نشان داده است که دولت می تواند رادیکال و اقدام فوری برای مقابله با روشن و در حال حاضر خطر است. مشکل این است که خطرات ارائه شده توسط آب و هوا بحران به نظر می رسد بیش از حد دور به ماده, به ترین, به خصوص سیاستمداران است. اما اگر ما فکر می کنم COVID-19 بد است ما کجاش را دیده اید: اثرات آب و هوا اضطراری خواهد بود به مراتب بدتر پایین خط.

میان تراژدی ما تا به حال یک خر خر کردن از یک تمیز و امن تر آینده است. هنگامی که این بیماری همه گیر است هرگز وجود داشته باشد بهتر است لحظه ای برای قرار دادن ما شانه به انرژی های تجدید پذیر چرخ و فن آوری چالش بزرگ مقیاس ذخیره سازی انرژی برای زمانی که باد همیشه نمی وزد و آفتاب نمی درخشید. و یا ما را در خواب راه رفتن به یکی دیگر از بحران جهانی بیشتر بدخواه تا کنون از coronavirus.

محیط زیست خود را دور تا

1. بزرگترین کنفرانس در 10 سال بر روی تنوع زیستی ممکن است به تعویق افتاد به دلیل COVID-19. اما متوقف شده است که سازمان ملل متحد تنوع زیستی رئیس خواستار ممنوعیت حیات وحش ایران ،

2. زمین آنلاین. افراد جوان در حال حاضر بسیج آنلاین تحت هشتگهای #ClimateStrikeOnline و #DigitalStrike ارسال تصاویر خود را به آب و هوا اعتصاب در حالی که روی زمین افتاده. روزهای جمعه برای آینده نیز راه اندازی شد مذاکرات برای آینده هفتگی آموزشی با دانشمندان و روزنامه نگاران و فعالان است.

3. یک داستان از archives – یکی از دیدنی ترین مکان از راه دور جزایر Lofoten نروژ و سالانه cod مهاجرت در معرض خطر تغییر آب و هوا.

4. و نشاط داستان رام کردن رابین.

حرف آخر

ما خود نمایی ما تصور خود اهمیت این توهم است که ما باید برخی از موقعیت ممتاز در جهان به چالش کشیده شده توسط این نقطه رنگ پریده نور است. سیاره ما این است که تنها ذره در احاطه کیهانی تاریک است. ما در ابهام, در تمام این وسعت وجود دارد هیچ اشاره ای است که به کمک خواهد آمد از جای دیگری برای نجات ما از خودمان است.

کارل ساگان

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>