Coronavirus ممکن است بسیاری از آمریکایی ها به کار از خانه — اما تنها کسری در واقع می توانید انجام دهید که


گتی ایماژ/iStockphoto

حدود 36 میلیون نفر از کارگران را حداقل بخشی از کار خود را در خانه — اما آیا این تغییر اگر coronavirus شیوع تشدید?

به عنوان coronavirus گسترش شرکت ها به طور فزاینده ای با وزن اگر آنها باید یا می تواند حتی باید کارگران انجام شغل خود را از خانه.

در اوایل این هفته در سان فرانسیسکو-بر اساس توییتر TWTR, +0.04% گفت: کارکنان خود را برای کار از خانه به سرعت coronavirus’ گسترش انعکاس در مقیاس بزرگ کار از خانه تلاش است که در حال حاضر اتفاق می افتد در تحت تاثیر کشورهایی مانند چین و ژاپن است.

حتی در یک زمان از ایمیل های داخلی پیام سیستم مانند شل کار +1.30% و ویدئو کنفرانس مانند زوم ZM, -1.60%, اطلاعات فدرال نشان می دهد این امر می تواند دشوار است اگر نه غیر ممکن است برای بسیاری از مردم به کار از خانه در یک مقیاس گسترده — و این است که حتی اگر آنها یک میز کار.

نزدیک به 29 درصد از کارگران آمریکایی گفت: آنها می توانند کار از خانه در 2017-18 و کمی کوچکتر سهم نزدیک به 25 درصد گفت: آنها در واقع با توجه به اداره آمار نیروی کار ، این BLS نگاه همه کارگران سن 15 سالگی و بالاتر بودند که نه خود اشتغالی.

این کارگران تمایل به آموزش و پرورش بیشتر شود و در اداری نقش. نیمی از کارگران در مدیریت کسب و کار و عملیات مالی گفت: آنها حداقل برخی از کار در خانه و 38 درصد از کارگران در “حرفه ای مرتبط با:” شغل می تواند انجام دهد بنابراین با توجه به این آژانس را حساب کند. در مقایسه با تنها 5 درصد از کارگران در بخش خدمات و 7.4 درصد در نگهداری و تعمیرات گفت: آنها می توانند در خانه کار می کنند.

بالاتر بگیران نیز بسیار بیشتر احتمال دارد که فرصت برای کار از راه دور با توجه به آژانس. هشت درصد از مردم ساخت تا $630 هفتگی مشغول به کار از خانه در هر روز داده شده اما 35 درصد از کارگران حداقل $1,531 دفاع کرد گرفته شد از خانه کار می کرد.

این BLS شماره با تمرکز بر کارگران اختصاص داده شده است که برخی از زمان به کار در خانه, اما سرشماری ایالات متحده اعداد می گویند سهم افرادی که به طور انحصاری کار در خانه است بسیار کوچکتر — حدود 5.2 درصد از تمام کارگران در سال 2017.

متفاوت عواقب ؟

چشم انداز coronavirus ناشی از کار از راه دور یکی دیگر از مثال از اینکه چگونه این ویروس ممکن است پیامدهای مختلف به صورت های مختلف کارگران است. برای مثال دستمزد پایین و فرفره کارگران ممکن است مجبور به ترک خانه خود و احتمالا خود قرار داده و در راه آسیب است چرا که بیشتر آنها بدون پرداخت مرخصی استعلاجی.

وجود دارد 92,303 COVID-19 نفر در سطح جهان که از شنبه, از جمله 106 موارد تایید شده در امریکا است.

Yana راجرز یک اقتصاددان و دانشگاه راتگرز در خدمت به عنوان هیات علمی مدیر مدرسه در مرکز امور زنان و کار با اشاره به این که زنان بیشتر در بخش خدمات بهداشت و درمان و آموزش و پرورش. “این شامل تماس مستقیم با مردم است که نمی تواند در خانه انجام می شود,” او گفت:.

راجرز اشاره کرد زنان بیشتر احتمال دارد به انجام کار بدون مزد برای مراقبت از خانواده در اطراف خانه. (BLS اعداد پشت او را تا نشان دادن زنان به طور معمول صرف دو برابر مقدار از زمان هر روز برای مراقبت از اعضای خانواده نسبت به مردان است.)

“اگر وجود دارد یک پوشش نقره ای در این … آن می تواند ما این شوک به سیستم که در آن آن را می شود کمی بیشتر از نرمال برای مردان به کمک بیشتر به همان اندازه به مراقبت های پرداخت نشده کار از آنها قبل از” راجرز گفت.

آن را بسیار ساده می گویند که مردم با میز شغل خواهد یکنواخت کرایه بهتر است اگر coronavirus شیوع اسپرز بیشتر از راه دور کار می کنند.

Ian James یک Pittsburgh, Pa.-بر اساس فرآیند کسب و کار, مشاور, با این نسخهها کار میکند بر اساس دفتر شرکت در پردازش اطلاعات بخش حمل و نقل وظایف مانند درخواست وام مسکن و صدور صورت حساب های پزشکی. این در درجه اول میز کار — و حتی هنوز هم جیمز برآورد کمتر از نیمی از کارمندان شرکت می تواند کار خود را انجام دهد اگر آنها تا به حال به طور ناگهانی مجبور به ماندن در خانه در طول هر گونه گسترش بیشتر coronavirus.

فروش مستقیم در صورت نیاز به زمان و مدیریت نیاز به یک فرد لمسی, جیمز اشاره کرد. وجود دارد همچنین می توان آن را به چالش در ایجاد یک امن از راه دور شبکه محاسبات او اضافه شده است.

تمام مشتریان خود را در حال وزن در سطوح مختلف از جدیت آیا برای استفاده از کار از خانه سیاست, او گفت:. “آنها در حال ساخت برنامه های داخلی برای نحوه مقابله اما بسیار وجود دارد عدم قطعیت چقدر سخت این است که به اعتصاب. در حال حاضر بسیاری از شرکت ها در حال تلاش برای رسیدن به درک مسائل بر اساس اطلاعات بسیار کمی” جیمز گفت.

چالش های کار از راه دور

بسیاری از شرکت ها می تواند به جای پاره وقت کار از راه دور به طور موقت اما هر دراز مدت ترتیبات خواهد شد به مراتب سخت تر است گفت: نیکلاس بلوم استاد در دانشگاه استنفورد فارغ التحصیل دانشکده کسب و کار. شکوفه مطالعه یک آژانس مسافرتی را در سال 2010 آزمایش اجازه دادن به برخی از کارکنان کار از خانه چهار از پنج روز. که منجر به 13 درصد افزایش عملکرد برای کنترل از راه دور کارگران تحقیقات خود را در بر داشت.

اما این مطالعه تحت شرایط مختلف بدون coronavirus بلندی. اگر کارگران نیاز به انجام تمام کار خود را از خانه برای مقدار طولانی از زمان شکوفه گفت: “دراز مدت تاثیر خواهد بود بزرگ — به طور معمول انگیزه و خلاقیت و ایده های جدید می آیند از گروه بودیم.” یک دوره طولانی بیش از یک یا دو هفته از کار از خانه می تواند مخرب برای رشد اقتصادی است.

کارگران مسن تر و کسانی که با خانواده بودند معمولا مبارک برای کار از خانه با توجه به بلوم تحقیق, اما آن را سخت تر تجربه های جوان و تک کارگران است. “تمام وقت کار از خانه است بسیار منزوی بنابراین ما به طور بالقوه می تواند دیدن یک افزایش از مسائل مربوط به سلامت روان در اطراف افسردگی اگر تعداد زیادی از کارکنان مجبور به کار از خانه برای مدت طولانی به خصوص تک و کارکنان جوان,” او گفت:.

انزوا می تواند یک مشکل برای بعضی از کارگران, توافق راج Choudhury یک دانشکده کسب و کار هاروارد استاد با تمرکز بر افزایش “جغرافیای کار” و ظهور از راه دور محل کار. اما آن را می توان با برخی از برنامه ریزی و هماهنگی با مربیان خواهد شد که در بررسی او گفت:.

Coronavirus می تواند وادار طبیعی آزمایش در سراسر جهان در کنترل از راه دور کار Choudhury گفت. او قبلا مورد مطالعه در ایالات متحده ثبت اختراع و علائم تجاری دفتر تصمیم به اجازه ثبت اختراع بازرسان کار از هر نقطه در ایالات متحده به جای آن از اسکندریه ، دفتر. این به طور گسترده ای پراکنده محققین تا به حال 4.4 درصد افزایش در خروجی Choudhury کشف شده است.

Choudhury می بیند تمایل برای کار از راه دور در جای دیگر. وی با اشاره به ماه فوریه نظرسنجی از شرکت مشاوره Deloitte که 82 درصد از کارگر یقه سفید با استفاده از کار انعطاف پذیر گزینه های. که شامل 41 درصد کسانی که تصمیم گرفتند برای کار از خانه.

“با توجه به تقاضا نهفته” توانایی به کار از خانه Choudhury گفت: کار از راه دور ناشی از کوروناویروس “ممکن است یک تعویض بازی. …. بسیاری از شرکت ها خواهد بود مجبور به انجام این کار خواهد شد و کشف مزایای این هر دو برای شرکت و کارگر.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>