تلفات از مغولستان را محکوم عشق وعاشقی با زغال سنگ

تمام اتاق در سه طبقه Songinokhairkhan بیمارستان در غرب اولانباتور مغولستان شهرستان پایتخت هستند. آنها بیشتر اشغال شده توسط بچه های کوچک که برای درمان مشکلات تنفسی با توجه به مشغول پرستاران در اینجا.

علت سنگین آلودگی عمدتا از کشور در دهه های طولانی بیش از اتکا به زغال سنگ است.

بیمارستان های کودکان در منطقه سبب شیوع و پزشکان اطفال در حال تنها می تواند در درمان علائم و نشانه از مشکلات سلامتی ناشی از آلودگی هوا هستند قادر به حذف شود.

یک مادر جوان Ganchimeg منتظر این تب به شما اجازه در یک سال دختر لرزش بدن. آنها شده اند در اینجا در تمام طول روز. “او شده است سرفه های زیادی می گوید:” خسته مادر. “هنگامی که ما در اینجا آنها به من گفت که احتمالا ذات الریه.” دختر او لبخند می زند و پس از آن سرفه.

یونیسف اعلام کرد مغولستان مشکل آلودگی هوا یک “بهداشت کودک بحران” در سال 2018 گزارش که اظهار داشت: “در 10 سال گذشته ، بروز بیماری های تنفسی در اولانباتور نگران کننده افزایش یافته است از جمله 2.7 برابر افزایش عفونت های تنفسی در هر 10000 نفر جمعيت.

“ذات الریه در حال حاضر دومين علت زير پنج مرگ و میر کودکان در کشور است. کودکان زندگی در یک بسیار آلوده منطقه مرکزی Ulaanbaatar داشت به 40 درصد کاهش عملکرد ریه از کودکان زندگی در یک منطقه روستایی.”

Mongolia coal/Klas Lundstrom

Ganchimeg و دختر او را که دچار تب و نمی خواهد متوقف کردن لرزش در Songinokhairkhan بیمارستان غربی Ulaanbaatar [Fredrik Lerneryd/الجزیره]

Ariunsanaa و Oyun (مغولستانی تمایل تنها به استفاده از یک نام)یک زن و شوهر جوان و زندگی در اولانباتور غربی ger منطقه. ژر در حال سنتی مغولی خیمه – کوچک سازه های چوبی که در آن کل خانواده زندگی می کنند.

هر دو فرزندان خود – چهار-ماه-پیر پسر و یک دختر ساله – شده اند در بیمارستان بستری این زمستان با تب و سرفه و در نهایت ذات الریه. “همان داستان قدیمی هر زمستان می گوید:” Ariunsanaa آماده suutei tsai و بیسکویت داخل خود ger در حالی که تلویزیون را نشان می دهد مثل نور سوسو تصاویری از درگیری دور.

“این همان فشار از آنفولانزا که بازده هر بهار و هر سال در آن طول می کشد عوارض خود را بر روی بچه ها خیلی بدتر از قبلی زمستان.

“داروها و آنتی بیوتیک ها رایگان نیست, شما می دانید,” او اضافه می کند.

پشت پرده آویزان Ariunsanaa را شمن کت. علاقه مغولی جادو گری افزایش یافته است در میان جوان پس از ممنوع بودن طول حکومت کمونیستی. مردم محلی به دنبال Ariunsanaa مشاور در امور از روابط به سلامت.

Mongolia coal / Klas Lundstrom

در داخل سر می برند Songinokhairkhan بیمارستان در اولانباتور. تمام اتاق از سه طبقه بیمارستان اشغال شده عمدتا توسط کودکان با مشکلات تنفسی [Fredrik Lerneryd/الجزیره]

قیمت موفقیت

این همه که در اینجا تغییر کرده است پس از سقوط کمونیسم.

دموکراسی ورود در مغولستان در سال 1990 در کنار رونق اقتصادی از این کشور غنی از منابع زغال سنگ به هنگام تولد به یک بازار-اقتصاد سیستم کلاس تعریف شده توسط خیره کننده نابرابری درآمد.

“با وجود قوی به طور کلی رشد و ایجاد شغل و کاهش فقر همچنان یک چالش مهم” است چگونه صندوق بین المللی پول خلاصه وضعیت در آن 2019 عضو-کشور گزارش.

من نمی خواهم به دوباره باردار, من خیلی می ترسم. هنگامی که باردار دو بار در طول زمستان من دائما در ترس است که آلودگی هوا می تواند منجر به نقص تولد

Oyun

بنابراین در حالی که پزشکان توصیه می کنند که مردم – به ویژه کسانی که با بچه های کوچک – ترک Ulaanbaatar برای هوای تازه این یک لوکس است که چند می توانید استطاعت.

“من نمی خواهم به دوباره باردار من هم از ترس می گوید:” Oyun. “هنگامی که باردار دو بار در طول زمستان من دائما در ترس است که آلودگی هوا می تواند منجر به نقص تولد.”

Mongolia coal / Klas Lundstrom

Ariunsanaa و Oyun خانه در یک طبقه کارگر محله غربی Ulaanbaatar [Fredrik Lerneryd/الجزیره]

در اواسط 2010s, مغولستان سوار شدن بر موج آن معدن رونق بود مورد ستایش قرار داد به عنوان “جهان سریع ترین رشد اقتصادی” توسط بانک جهانی. اما بحران مالی جهانی و متعاقب آن رونق و رکود در قیمت کالاها و ضربه شدید به مغولستان سوخت و پرکن-فقر و بیکاری و ناامیدی است.

A $5.5 میلیارد دلار کمک مالی از صندوق بین المللی پول کمک جلو و مغولستان اقتصاد را از زانو.

در سال 2018 در این کشور تولید می شود 34.4 میلیون تن معادل نفت (پا) از زغال سنگ – یک رکورد است. به طور کلی دفتر آمار ملی (سازمان خدمات ملی) از مغولستان می گوید: صنعت و معدن نشان دهنده نزدیک به 22 درصد از ملت درآمد برای 2019.

با وجود این, زغال سنگ سحر و جادو گلوله برای مغولستان که بسیاری اعتقاد بر این بود; آن را نیز مسموم جام. اثبات آن به یک “نفرین منابع” به موجب آن یک کشور را بیش از اتکا به یک یا تعداد محدودی از منابع طبیعی – در مغولستان در مورد زغال سنگ و مس می تواند منجر به عدم سرمایه گذاری در بخش های دیگر و همچنین به عنوان یک خطر بالاتر از فساد است.

در آن 2019 گزارش خانه آزادی آمریکا دولتی NGO برجسته افزایش سطح فساد در بخش معدن در مغولستان وجود – یا شاید به دلیل – “مبهم نوشته شده و به ندرت اجرا” قوانین ضد فساد.

اما بیشتر از همه زغال سنگ کثیف است و بیش از آن استفاده شده است باعث سلامت و محیط زیست بحران در اولانباتور و همچنین بیشتر در صحرا.

Mongolia coal / Klas Lundstrom

این دیدگاه از Ariunsanaa و Oyun در یکی از Ulaanbaatar را ger مناطق [Fredrik Lerneryd/الجزیره]

‘وجود دارد بسیاری از مردم بیمار’

در استپ مغولستان به ظاهر دور از مرکز مرحله از صنعت زغال سنگ در اثر این بیش از اتکا زغال سنگ در حال حاضر هدف قرار دادن این کشور جمعیت عشایری سخت است.

این Batbold خانواده ger پنهان شده توسط, برف, نشسته, احاطه شده توسط دره خارج قراقروم باستانی مغول سرمایه تاسیس شده توسط چنگیز کان.

دیگر وجود دارد ژر در داخل راه رفتن فاصله نقطه چین بین محوطه برای حیوانات و انبوهی از چوب برای گرما این ابتدایی خانه. دیگر از آن, این خانواده به تنهایی زندگی می کنند – به عنوان مغولی عشایر انجام داده اند برای قرن ها.

آن است که یک راه زندگی است. اما مغولستان عشایر متکی به دام و عمدتا کمک به ترمه صنعت در حال حاضر خیره عواقب ناشی از تغییر آب و هوا در سمت راست چشم مجسم توسط انسان ساخته شده فاجعه آنها تماس بگیرید “dzud” یک اصطلاح برای زمستان شدید مشخص شده توسط گرسنگی و سرما و مشکلات مالی که آنها در حال حاضر تحمل هر سال است.

Mongolia coal / Klas Lundstrom

Chantsaldulam و Banzragch Batbold آماده کردن شام برای هفت فرزند خود را در داخل خانواده ger در استپ های مغولستان. زندگی در حال تبدیل شدن سخت برای خانواده در این صورت به طور فزاینده ای سخت زمستان [Fredrik Lerneryd/الجزیره]

میلیون ها نفر از دام فوت کرده اند با توجه به خشک تابستان به دنبال شدید زمستان در طول دهه گذشته در مغولستان با توجه به یک سال 2018 گزارش مجله پژوهش های طبیعت است.

آن می گوید: “کاهش اثرات تغییر آب و هوا در هردر جوامع از طریق تقویت تطبیقی ظرفیت کاهش خطر استراتژی از جمله کاهش هردر آسیب پذیری برای آینده خطرات و انعطاف پذیری در تخریب محیط خواهد بود یک چالش مهم.”

این پدیده آب و معضل از هر nomad را در زندگی روزانه. “اینجا زمستان شروع می شود در تابستان” می گوید Chantsaldulam Batbold.

اینجا زمستان شروع می شود در تابستان

Chantsaldulam Batbold

او پرداخت “ادای احترام” به آسمان کوه و خاک خارج از خانواده ger با پرتاب قاشق تازه شیر گاو به هوا در یک نوع از ارائه. “ما فکر تابستان خوب خواهد بود; آن نبود. وجود علف برای حیوانات و زمستان سخت تر و سخت.”

هر روز خانواده طول می کشد دام – 100 گاو و بز و اسب و گوسفند – در جستجوی مناسب مراتع. “ما نمی توانیم یونجه به اندازه کافی به آنها را با توجه به قیمت های بالاتر و حتی اگر ما تا به حال آن را به اندازه کافی مغذی می گوید:” Banzragch Batbold به عنوان او را از زین اسب خود را. Chantsaldulam دست او یک فلاسک گرم suutei tsai سنتی مغولی آشامیدنی متشکل از شیر و نمک و برگ چای و آب.

نزدیک رودخانه یخ پوشیده شده و برف ذوب شده به عنوان آب آشامیدنی. تمام هفت Batbold کودکانی که در محدوده سن از نه ماه تا 10 سال به دیدن پدر خود را خاموش و خارج از بازی تا زمانی که مادر خود را hauls آنها را در داخل. سه نفر از آنها که حضور در مدرسه شبانه روزی در اولانباتور بازگشت از مدرسه با آنفولانزا درست قبل از کریسمس – اثر دیگری از آلودگی Chantsaldulam مظنون است.

“وجود دارد بسیاری از مردم بیمار در مدرسه به عنوان است که معمولا مورد این زمان از سال است,” او می گوید.

Mongolia coal / Klas Lundstrom

مغولستان جوامع عشایری باید نبرد زمستان سخت برای پیدا کردن چراگاه برای دام [Fredrik Lerneryd/الجزیره]

همانطور که در داخل هر نمونه مغولی ger زندگی تقسیم شده است بخش: آشپزخانه منطقه; تخت; یک نیمکت برای بازدید کنندگان; حرم برای اشیاء با ارزش, خانواده, پرتره, لباس و تلویزیون. قلب ger است اجاق گاز فراهم می کند که حرارت در طول زمستان سخت شود.

درجه حرارت می تواند رسیدن به 30°C داخل ger در حالی که خارج از آن می شود به عنوان سرد به عنوان منهای 20°C.

تغییر آب و هوا بوده است به ویژه شدید در مغولستان که در آن درجه حرارت به طور متوسط افزایش یافته 2.2°C پس از 1940 – در مقایسه با 0.85°C برای این سیاره به طور کلی باعث ویران کردن با الگوهای آب و هوایی.

با توجه به یک 2019 گزارش تازه موسسه مطالعات آسیایی مغولستان به بخش معدن است به سرزنش برای این کار و در نتیجه به خطر بیافتد تنوع زیستی و بدتر شدن سلامت عمومی است. در این گزارش آمده است: “فعالیت های استخراج از معادن و استخراج از معادن مربوط به پروژه های زیربنایی را در واقع کمک به افزایش تولید گازهای گلخانه ای CO2 در کشور گسترده فرسایش زمین مرتع و جنگل زدایی.”

انتخاب برای کسانی که زندگی بر روی زمین ؟ قرار داده تا با آن ،

“در استپ های شما را در خود” ابراز تاسف Chantsaldulam. بسیاری از آنها تصمیم گرفتند برای دومی رفتن به Ulaanbaatar را ger مناطق که در آن هزاران نفر از سابق عشایر-تبدیل-شهرستان-ساکنان اقامت در یک اجتماعی و اقتصادی به موازات جامعه است.

در سال 2001 Ulaanbaatar کل جمعیت بود 630,000; در سال 2014 رسیده بود بیش از یک میلیون نفر است. آن است که در حال حاضر 1.6 میلیون نفر است. یک در چهار نفر از Ulaanbaatar زندگی در چه صندوق بین المللی پول به عنوان توصیف “shanty شهرهای” – ger مناطق و 28.4 درصد از جمعیت زیر خط فقر با توجه به مغولستان ملی آماری ،

Chantsaldulam و Banzragch می دانم هر دو جهان اما علاقه داشتن نه; تغییر آب و هوا تغییر کرده همه چیز همه جا.

“هنگامی که شما راه رفتن در کنار حیوانات خود را در روز و روز را برای سال های بسیاری از شما متوجه چه چیزی در خطر است می گوید:” Banzragch. “چرخ زندگی است و تغییر در محور آن است.”

Mongolia coal / Klas Lundstrom

کودکان در مهد کودک 68 در اولانباتور. این مدرسه با استفاده از تصفیه کننده هوا و پنکه و هرگز باز ویندوز در یک پیشنهاد برای نگه داشتن دانش آموزان ایمن از آلودگی [Fredrik Lerneryd/الجزیره]

اقدامات شدید

Ulaanbaatar نامیده می شد Urga (“قصر”) تا سال 1924 هنگامی که به عنوان پایتخت جدید مغولی, مردم ایران با تصویب آن اتحاد جماهیر شوروی به سبک نام که به معنی “قرمز قهرمان”.

کوه فلات شهرستان را احاطه کرده است که عمل به عنوان یک بودایی جلسه نقطه در 1700s. بادها آمده از سیبری در شمال تبدیل زمستان به مدت طولانی و سرد دوره وجود تحت حجاب از دود. در 1.6 میلیون جمعیت این شهرستان دارای سه برابر از سال 1989 است. Ulaanbaatar توسعه نیافته حومه باید دارای عقاید مانند بالن و این ger مناطق فاقد پایدار دسترسی به برق و آب تمیز ساخت ذغال سنگ – در حال حاضر دولت صادر قالبها – تنها گزینه برای پخت و پز و گرمایش.

به عنوان یک نتیجه از مقامات سرزنش Ulaanbaatar را ger مناطق برای 80 درصد از سال های اخیر خطرناک آلودگی هوا که در حال بدست گرفتن عوارض خود را بر ساکنان. کودکان و افراد مسن و زنان باردار خاص طعمه برای عفونت ویروس ها و بیماری ها که به راحتی گسترش در تهویه ضعیف امکانات.

پیش دبستانی نام “63” در Gachuurt شرق Ulaanbaatar, گرفته, اقدامات شدید برای محافظت از کودکان خود را.

“ما نصب تصفیه کننده هوا, به روز شده در هواکش و نگه داشتن تمام پنجره های بسته شده در همه زمان ها به ما تضمین 150 دانش آموزان دسترسی به هوای تازه و تمیز غذا می گوید:” اصلی Nyamsuren Enkhtsetseg.

مشاهده از طریق پنجره در طبقه دوم این نشان می دهد مهد کودک همسایه است که یک گیاه گرم. زغال خام تولید گازهای گلخانه ای از آن رفت و برگشت بیش از یک بخشی از Ulaanbaatar که در آن ممنوعیت خام زغال سنگ هنوز به اجرا وادار همه کودکان به پوشیدن ماسک محافظ هر زمان که آنها در خارج از بازی است. “ما خواهش کرد که مقامات به آن را حذف اما هیچ چیز اتفاق افتاده است,” آه Enkhtsetseg.

Mongolia coal / Klas Lundstrom

یک زن بدون خاک زغال قالبی-کوپن تلاش می کند برای خرید یک کیسه در یکی از نقاط توزیع در اولانباتور. او را به دور دست خالی و قادر به گرم خانه اش [Fredrik Lerneryd/الجزیره]

در دسامبر 2018, مغولی دولت ممنوع استفاده از فرآوری نشده خام زغال سنگ داخلی برای پخت و پز و گرمایش یک بخشنامه که اجرا شده در شش Ulaanbaatar نه düüregs (مناطق) تا کنون است. این ممنوعیت خواهد اثر را در مانده در 2021.

دولت صادر ذغال سنگ نارس برقتس که “پاک کن” از زغال سنگ خام اما هنوز هم جیره بندی ارائه یک جایگزین و کمک کرده اند به حدود نصف این شهر آلودگی هوا. این برقتس ساخته شده از پودر زغال سنگ و زغال سنگ ذغال کک سازی از جنوب گبی منطقه تولید شده در یک تازه ساخته شده گیاه در اولانباتور و فروش در گواهی “خاک زغال قالبی ایستگاه” در سراسر پایتخت.

ساکنان که نیاز به گرمایش زغال سنگ باید نشان دهد سهمیه کوپن به خرید آنها را برای $1 کیسه – بدون کوپن هیچ قالبها.

در یکی از سایت های توزیع یک زن بدون خاک زغال قالبی کوپن است که در تلاش برای خرید یک کیسه به هر حال. این تراشه فروشندگان لرزش سر خود را; هیچ چیز وجود دارد آنها می توانند انجام دهند. اگر آنها به فروش غیر مجاز و مشتریان آنها در معرض خطر 30 درصد از حقوق و دستمزد کسر.

“چه هستم من قرار است برای گرم خانه ما امشب ؟” زن می پرسد و سپس نوبت و برگ ایستگاه دو فرزند او در تلاش برای نگه دارید تا با او.

جای تردید است که سهمیه بندی خواهد بود و مورد احترام همه است. مردم همیشه پیدا کردن یک راه در اطراف آن – به خصوص زمانی که سرد و نیش. “مردم با استفاده از قالبها درست مثل زغال خام و سوزاندن آنها همان راه” Byambajargal Losol یک فیزیکدان در مغولی آکادمی علوم و گفته در ماه نوامبر سال گذشته است. “این قالبها ضخیم و جمع و جور به طوری که آنها نیاز به دو برابر مقدار اکسیژن برای سوزاندن در مقایسه با زغال سنگ خام.”

هشت ساکنان Ulaanbaatar باید خفه به مرگ در خواب خود را به علت مسمومیت با مونوکسید کربن پس از سوزاندن زغال قالبی و 1000 نفر شده اند در بیمارستان بستری و با علائم تهوع و مشکلات تنفسی از اکتبر سال گذشته

یونیسف

اما زغال خام بان سیگنال مسئولیت های سیاسی اعلام Gabymbyme Haldai رئیس Ulaanbaatar را آلودگی هوا کاهش بخش. “این تراشه انتقال نصف شده است و ما آلودگی هوا فقط در یک زمستان است. در حال حاضر ظرفیت تولید در خاک زغال قالبی گیاه باید افزایش یابد و این ممنوعیت اجرا در مناطق گسترده تر.”

Haldai می بیند هیچ مشکلی با مغولستان وابستگی به زغال سنگ است. “زغال سنگ باعث می شود مغولستان انرژی مستقل,” او می گوید.

سوال در مورد انرژی پایدار سرمایه گذاری به نظر می رسد او را آزار می دهند. “من نمی دانم که در آن شما می آیند یا از چه منابع انرژی استفاده می کنید. در اینجا ما تجربه شرایط آب و هوایی” Haldai می گوید.

ممنوعیت خام زغال سنگ با این حال “را تنها مغولستان تا کنون” می گوید: الکس Heikens یونیسف نماینده مغولستان. “آن قابل رویت نتایج مثبت ممکن است در نهایت معکوس. تنها 90 درصد در کاهش آلودگی هوا خواهد شد هر گونه تفاوت واقعی به آب و هوا و سلامت مردم است.”

هشت ساکنان Ulaanbaatar باید خفه به مرگ در خواب خود را به علت مسمومیت با مونوکسید کربن پس از سوزاندن زغال قالبی و 1000 نفر شده اند در بیمارستان بستری و با علائم تهوع و مشکلات تنفسی پس از اکتبر سال گذشته است.

Mongolia coal / Klas Lundstrom

معدن حمل زغالسنگ خام از نیمه غیر قانونی معدن در Nalaikh مغولستان. تولید و تقاضا از معادن محلی در Nalaikh را کاهش 80 درصد پس از ممنوعیت خام زغال سنگ [Fredrik Lerneryd/الجزیره]

‘زمان هرگز خیلی سخت’

تلاش دولت برای مهار آلودگی – مهمترین ممنوع کردن استفاده از زغال سنگ خام در برخی از مناطق – آورده اند جدید سختی برای کسانی که متکی به صنعت و معدن برای زندگی.

تاریکی می افتد در سراسر صنعتی بقایای Nalaikh در حال حاضر بسته و رها باز گودال معدن زغال سنگ 40km شرق مغولستان پایتخت Ulaanbaatar. یک بار دولتی معدن تعطیل به دلیل کاهش تقاضا برای زغال سنگ خام اما ذخایر زغال سنگ هنوز هم وجود دارد. آنها در حال حاضر بريدن از باریک در مقیاس کوچک شفت اجرا در نیمه غیر قانونی مد ارائه واسطه با خام زغال سنگ برای فروش در بازار سیاه است.

یک جاده خاکی به پایان می رسد در یک 120m-شفت عمیق در اینجا. پنج معدن نوشیدن کوکا کولا و دود سیگار در داخل یک ger که مطرح شده بعدی به شفت. “من یک معدنچی از آنجایی که من بچه بودم می گوید:” Khurelshagai لبخند بر لب در کلیپ از دختران خود را بر روی تلفن خود را. “اما زمان هرگز به عنوان سخت به عنوان امروز است.”

از 1950s Nalaikh زغال سنگ بود و عمده کار محلی ارائه دهنده و مهم ارائه دهنده انرژی به Ulaanbaatar. اما آن را نیز عامل اصلی از دی اکسید کربن تولید گازهای گلخانه ای و سطح بالا خطرناک جوی ذرات به نام ذرات PM2.5. این ذرات میکروسکوپی وارد ریه و جریان خون و مسئول تبدیل مغولستان پایتخت به یکی از آلوده ترین شهرها آمده است.

این استفاده می شود به جای غرور و افتخار است. در حال حاضر به نظر می رسد مانند یک warzone

Tserengund ذغال سنگ خیش

“واقعا وجود دارد هیچ مقرون به صرفه جایگزین [برای زغال سنگ] از نظر سوخت پاک” گفت: Delgermaa وانیا, بهداشت و محیط زیست مسئول در سازمان بهداشت جهانی در سال 2019 گزارش. “به عنوان یک نتیجه در ماه های زمستان بیش از 600 ، 000 تن زغال خام سوخته برای گرم کردن در شهر در حدود 200,000 ژر حسابداری برای حدود 80 درصد از Ulaanbaatar زمستان آلودگی است.”

ممنوعیت خام زغال سنگ کمک کرده مغولستان زیست محیطی و مالی آب و هوا – اما آن را نیز بازنویسی زندگی در Nalaikh که در آن مردم محلی صحبت از خرد کسب و کار و از دست رفته و آینده است. صنعتی در مقیاس تولید زغال سنگ است که چیزی از گذشته وجود دارد, اگر چه مقدار کمی از خام زغال سنگ هنوز هم هک شده و scavenged از نیمه غیر قانونی چمباتمه شفت به فروش می رسد و یا به Ulaanbaatar باقی مانده خام و زغال سنگ گیاهان گرم و یا در بازار سیاه است.

Mongolia coal /Klas Lundstrom

کارگران در یک تراشه ایستگاه در اولانباتور. هر کیسه هزینه $1 [Fredrik Lerneryd/الجزیره]

مغولی دموکراسی است که در درجه اول به عنوان تجسم مالی از آزادسازی صنایع بزرگ می گوید: Tserengund یکی از کارگران معدن. او است که با داشتن یک دود در دامنه مشرف به 120m-عمیق و باریک شفت. او سرفه حفر و خمیده راه خود را از طریق باریک شفت برای 20 سال به ارائه برای همسر و فرزند خود را. تنها پاداش خواهد بود شکسته بدن. “رئیس نمی تواند به من پرداخت; من فقط روزانه زغال سنگ جیره برای گرمایش و پخت و پز. اما من هیچ انتخاب دیگری نمی خواهیم یخ به مرگ است.”

شب سقوط درجه حرارت نزدیک به منهای 30°C. Nalaikh گذشته کارگران معدن زغال سنگ گرفتن نفس خود را بر شیب; آنها درجه نگهبان از دست داده و صنعتی پادشاهی. Tserengund به نظر می رسد در اطراف دیدن بیش از انبوهی از شن باقی مانده و سکوت صنعتی سرزمین بدون مرد.

“این استفاده می شود به جای غرور و افتخار” او با ابراز تاسف. “هر دو پدربزرگ و مادربزرگ و پدر و مادر مشغول به کار در اینجا. در تابستان گاو pastured در تپه های اطراف. بازگشت به محل سبز بود.”

“در حال حاضر” او آه “به نظر می رسد مانند یک منطقه جنگی.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>