تایلندی دادگاه حل و مخالفان بیش از ‘غیر قانونی’ وام

دادگاه قانون اساسی تایلند حل تازه بدوران رسیده مخالفت آینده رو به جلو حزب (FFP) در روز جمعه برای نقض انتخابات-بودجه قوانین.

دادگاه نیز ممنوع 16 FFP رهبران از سیاست برای 10 سال بیش از آنچه دادگاه اعلام کرده بود که غیر قانونی وام از آن میلیاردر بنیانگذار Thanathorn Juangroongruangkit.

بیشتر:

این FFP و رهبر آن Juangroongruangkit متهم به شکستن انتخابات قانون بودجه زمانی که او بنا به گزارش ها قرض داده 191.2 میلیون بات ($6.06 m) به حزب او در طول مبارزات انتخاباتی سال گذشته است.

حزب پدید آمده است به عنوان یک دشمن به دولت نخست وزیر شورای نظامی چان-اوچا سابق رهبر نظامی که در سرنگونی یک دولت منتخب در سال 2014 کودتا.

کمیسیون انتخاباتی تایلند (EC) تا به حال ثبت یک درخواست برای انحلال FFP در ماه دسامبر سال گذشته است.

Thanathorn خودرو-قطعات میلیاردر-تبدیل-سیاستمدار بستری loaning پول برای تامین مالی فعالیت های سیاسی. اما او می گوید که این کشور قانون انتخابات اجازه می دهد تا مانند یک وام قرارداد.

پس از آن استقرار دو سال پیش و پس از خود را قوی نشان دادن در مارس 2019 انتخابات که FFP و Thanathorn آمده اند زیر آتش از دولت فعلی نخست وزیر چان-اوچا.

FFP حداقل 76 اعضای مجلس در 500 صندلی مقننه تایلند است. در مسابقه نخست وزیر در 2019, Thanathorn به چالش کشیده بود شورای نظامی سابق عمومی و رهبر 2014 کودتا.

در ماه ژانویه این حزب به دقت فرار جداگانه تلاش برای انحلال پس از تبرئه از تلاش برای سرنگونی سلطنت – اتهامات که FFP و Thanathorn را به شدت تکذیب کرد.

این حزب همچنین متهم به ضد نظامی برای حمایت از سیاست های علیه اجباری سربازی, در میان دیگر اتهامات. به تاریخ آن مواجه شده است و حداقل 28 چالش های قانونی.

Thanathorn محروم شد از او MP وضعیت در ماه نوامبر و پس از او در بر داشت به جرم نقض قانون انتخابات.

منبع: الجزیره و خبرگزاری ها

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>