‘آنها درس بگیریم’: زنان هندی را متهم به پلیس دهلی سوء استفاده

دهلی نو – Swati سینگ توضیح می دهد که چگونه هیجان زده او برای حضور در اولین کالج, جشنواره در پایتخت هند دهلی نو.

در فوریه 6, آخرین روز از این سه روز جشنواره به دانش آموزان آماده شدن برای یک کنسرت صدها نفر از مردان barged به دانشگاه و جنسی مورد آزار و اذیت و آزار دانش آموزان.

بیشتر:

سینگ می گوید او نمی تواند فراموش وحشت او را از طریق رفت در Gargi, کالج, همه زنان کالج وابسته به دانشگاه دهلی.

“من به دنبال به جلو به جشنواره. آن را به معنای زیادی به زنان مثل من که از شهرهای کوچکتر و هرگز دیده می شود از جمله کنسرت بزرگ می گوید:” 18 سال, پیر سینگ که شد از مرکزی هند در شهر ایندور.

دانش آموزان را متهم به پلیس و نیروهای امنیتی از انجام کمی به عنوان مردان مورد تعرض زنان در کالج است که در واقع در مرفه جنوب دهلی نو منطقه سیری فورت.

“آنها مست مردانی که اتوبوس ما باریکش ما در جمعیت است. یکی از آنها حتی انداخت پول دوست من در یک تحقیرآمیز راه است. ما حتی نمی تواند حرکت” به یاد می آورد Samra احمد یکی دیگر از دانشجویان.

پلیس ایستاده بود و تماشا

دانش آموزان نمی تواند برقراری تماس برای کمک به jammers تلفن نصب شده در نزدیکی سیری فورت سالن.

“من تو را دیدم برخی از, مست, در کونی, در حالی که به دنبال من” Tanushree یک دانشجوی سال دوم می گوید الجزیره.

سینگ می گوید زمانی که او با نزدیک شدن یک پلیس و پاسبان خارج کالج, دروازه, او گفت:, “آیا شما را به این جشنواره برای دیدار با پسران؟”

“پلیس فکر می کنم زنان حضور در یک کنسرت موسیقی برای این کار ؟” شگفتی های او.

چند فیلم از جشنواره ظاهر شده اند که به نظر می رسد برای نشان دادن پلیس ایستاده و تماشای مردان پوسته پوسته شدن دیوار برای ورود به دانشگاه.

Samvedna یکی دیگر از دانشجویان می گوید: stalker به دنبال او به ایستگاه مترو در راه خانه خود را بعد از جشنواره. هنگامی که او به پلیس شکایت او می گوید: او گفت: “نگاهی به لباس شما پوشیدن. این است چگونه دختران هندی باید ، من باید تماس بگیرید تا پدر و مادر خود را?”

سینگ می گوید او نا امید شده بود با واکنش Promila کومار, کالج ، “او به ما گفت که اگر شما احساس می کنید نا امن در یک کالج, جشنواره, don’t شرکت کنند. حتی یک زن است امن نیست برای ما؟”

دانش آموزان صحنه سه روز اعتصاب خواستار کومار استعفا و رسیدگی به این حادثه.

الجزیره رسیده به Kumar اما او کاهش یافته است به نظر در مورد این مسئله.

سینگ می گوید پدر و مادر او که تا به حال تنها با اکراه موافقت کرد به او اجازه دهد به حرکت به دهلی نو به دنبال آموزش عالی در حال حاضر اصرار دارد او را برمی گرداند به ایندور بلافاصله. “آنها می گویند من می توانید پیوستن به یک کالج در ایندور. این یک مجازات برای پلیس انجام کار خود را؟”

پلیس بازداشت 10 نفر در ارتباط با این حادثه اما همه آنها به قید وثیقه آزاد شد و در همان روز.

200216053500418

پلیس باید به جای پیدا گسل با مقامات. “این دانشکده بود که در گسل برای ساخت مناسب ترتیبات” Atul Thakur معاون کمیسر پلیس جنوب دهلی نو گفت: Al Jazeera.

وقتی پرسیده شد که چرا پلیس نمی مطبوعاتی اتهامات عنوان شده علیه این متهم Thakur گفت: “ما در حال بررسی. ما هنوز هیچ مدرکی برای حمله یا تعرض.”

چشم پوشی

دست زدن به آن از Gargi کالج حادثه بوده است نه تنها انتقاد از پلیس دهلی به تازگی.

روز یکشنبه فیلم – گفت: به خود گرفته اند و در تاریخ 15 دسامبر سال گذشته – منتشر شد که به نظر می رسد برای نشان دادن پلیس ضرب و شتم دانشجویان در داخل کتابخانه جامع Millia اسلامی (JMI) دانشگاه نیز واقع شده در New Delhi.

در اوایل ماه ژانویه پلیس متهم به چشم پوشی حمله به دانشجویان معترض در برابر هزینه های بهره توسط مردان نقاب دار وابسته به حزب حاکم در داخل دانشگاه جواهر لعل نهرو (JNU) در دهلی نو. بیش از یک ماه پس از این حادثه بازداشت شده اند ساخته شده است.

Studesnts of Delhi Universitys Gargi College protest against mass molestation that took place during their annual fest, on February 10, 2020 in New Delhi, India. (Photo by Biplov Bhuyan/ Hindustan Tim

Gargi کالج students اعتراض به جرم تعرض قرار گرفت که در طول جشنواره سالانه در فوریه 10 [Biplov Bhuyan/ Hindustan Times طریق گتی ایماژ]

چهار روز پس از Gargi کالج حادثه پرسنل پلیس باتوم به اتهام صدها نفر از دانش آموزان از JMI که در تلاش بودند تا مارس از پردیس دانشگاه به مجلس در اعتراض به جدید قانون تابعیت.

منتقدان می گویند که تابعیت متمم قانون (CAA) – گذشت در ماه دسامبر گذشته و برنامه ریزی ملی ثبت نام از شهروندان (NRC) بخشی از هندو-اولین دستور کار نخست وزیر نارندرا دولت است.

در دو ماه گذشته ویدئوها از زنان جوان braving پلیس حمله برای نجات مرد معترضان را مترادف با ضد کا تظاهرات.

200212090454115

بسیاری از دانش آموزان در JMI را متهم کردند که پلیس با استفاده از نیروی بیش از حد در برابر آنها در فوریه 10 مارس.

Raziya یک JMI دانشجومی گوید: او مورد ضرب و شتم در بخش خصوصی خود را با یک فلش rod. “گفتند: این زنان سپر تروریست ها خود را با برقع. آنها را در گوشه و آموزش آنها را درس’,” گفت: Raziya که تحت درمان یک شکستگی دنده.

“چرا آنها هدف ما حجاب. چه چیزی اشتباه است با آن ؟ ” او گفت: Al Jazeera.

Iqra, 18 ساله دانشجو در JMI می گوید او نیز مورد ضرب و شتم توسط یک مرد پاسبان با چوب در بخش خصوصی و پاهای او. “این یک پیش تعیین شده حمله به طور خاص هدف قرار دادن زنان جوان که فعال در این اعتراضات” او گفت:.

Chanda Yadav, یکی دیگر از جامع دانشجو گفت: او متلک پلیس: “شما محافظت از مردان از آنجا که شما فکر می کنید ما نمی خواهد به شما رسید؟” او می گوید یک مرد پلیس ضربه او با یک فلش راد در ران او.

اما پلیس رد این اتهامات گفت: “هیچ نیروی مورد استفاده قرار گرفت توسط پلیس است.”

“همه اتهامات علیه ما نادرست است.کل اعتراض شده است تصویری رسم ما” RP, مینا جنوب شرق معاون کمیسر پلیس الجزیره گفت:.

“در واقع, برخی از ما مردان بودند manhandled و آنها را دریافت صدمات در طول درگیری.”

به حوادث اخیر مطرح کرده اند سوال در مورد امنیت زنان در فضاهای عمومی به ویژه در دهلی نو است که دیده می شود تعداد زیادی از تجاوزات جنسی علیه زنان است.

200211180756698

“ایده های ایمنی است که به هر حال محدود” گفت: شیلپا Phadke یک جامعه شناس و همکاری نویسنده چرا با تنبلی حرکت کردن یک کتاب در نگرش نسبت به زنان در فضاهای عمومی.

“در اینجا ایمنی برای زنان نیز مشروط زنان ‘احترام’ و تیک تاک جعبه سمت راست. حضور در یک اعتراض و یا کالج و متحرک هر دو مناسب نیست به هر جعبه,” او گفت: Al Jazeera.

فعالان و فمینیست به مدت طولانی برجسته عدم حساسیت جنسیتی میان هند پلیس به عنوان ارزش های پدرسالارانه هنوز هم تسلط بر جامعه هند.

ربکا جان یک وکیل در دادگاه عالی هند می گوید: پلیس رفتار در Gargi کالج تکرار چگونه آنها معمولا رفتار با قربانیان خشونت جنسی.

“آنها نمی بینم هر چیزی اشتباه است با حمله و اتوبوس. آنها اخراج قربانیان از جمله آنها تماس بگیرید دروغگو. آنها سعی می کنند به دور است. آن است که همان روایت در اینجا” جان به الجزیره.

ریحانه ادیب یک فعال حقوق زنان گفت: دولت ترس از زنان و دختران جوان مصرف منجر شود.

“زنان جوان به نمایندگی از همه تقاطع ها از جامعه – Dalit مسلمانان قبایل همه. این است متزلزل دولت است. به همین دلیل است که پلیس دستور داده شده است به شکستن عزم خود را تضعیف آنها و ارسال آنها را به خانه نشان می دهد محل خود را در یک مردسالار جهان است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>