طالبان هشدار مقابله با آمریکا در افغانستان در نزدیکی نقطه شکستن

طالبان گفته است که معامله با ایالات متحده با هدف آوردن صلح به افغانستان نزدیک شدن به یک نقطه شکستن متهم واشنگتن از نقض حقوق بشر که شامل حملات هواپیماهای بدون سرنشین به غیرنظامیان در حالی که همچنین تعزیر دولت افغانستان برای به تأخیر انداختن انتشار 5000 زندانیان طالبان وعده داده شده در توافق است.

طالبان گفته اند که در محدود حملات علیه نیروهای امنیتی افغان به روستایی پاسگاه بود و نه حمله نیروهای بین المللی و یا نیروهای افغان در شهرستانها و یا تاسیسات نظامی.

بیشتر:

این گروه هشدار داد خشونت بیشتر اگر آمریکا و دولت افغانستان ادامه اتهام نقض قرارداد و اضافه کرد که ادامه نقض خواهد “ایجاد فضای بی اعتمادی است که نه تنها آسیب توافق بلکه نیروی mujaheddin به پاسخ مشابه خواهد شد و افزایش سطح مبارزه”.

“ما به طور جدی درخواست آمریکایی ها به رعایت مندرجات قرارداد و به هشدار متحدان خود را به طور کامل رعایت توافقنامه” طالبان خواند.

طالبان متهم کرده است دولت افغانستان با استفاده از “غیرقابل دفاع برهان” به توضیح و تکرار تاخیر در انتشار یک وعده داده شده 5,000 طالبان زندانیان در ازای 1000 نفر پرسنل دولتی.

ارتش ایالات متحده در افغانستان با رد طالبان ادعا می کنند گفت: آن را به حال تایید نظامی شرایط توافقنامه که طالبان اظهارات بود “نادرست”.

“مابرای-یک اتحاد روشن شده است – ما را از ما دفاع امریکا (نیروهای ملی دفاعی و امنیتی) شرکای اگر حمله در انطباق با توافق” ما نیروهای افغانستان سخنگوی سرهنگ سانی لگت توییتی.

سیاسی دشمنی

در ماه فوریه مقامات آمریکایی و طالبان نمایندگان امضا توافق نامه پس از ماه ها مذاکرات در قطر با هدف پایان دادن به ایالات متحده آمریکا طولانی ترین جنگ در افغانستان از سال 2001. این توافق راه را برای خروج تدریجی نیروهای بین المللی از افغانستان است.

ماه گذشته وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo اعلام کرد یک میلیارد دلار کاهش در آمریکا کمک به افغانستان پس از شکست او برای متقاعد کردن رئیس جمهور اشرف غنی و سیاسی خود دشمن عبدالله عبدالله برای پایان دادن به دشمنی که کمک کرده است تا خطر انداختن یک رهبری آمریکا صلح تلاش کنند.

غنی و عبدالله هر دو مدعی ریاست جمهوری پس از یک مناقشه سپتامبر انتخابات خدشه دار اتهامات تقلب.

این کشور را به کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرده است غنی برنده است اما عبدالله عبدالله و انتخابات شکایت کمیسیون را متهم به بی نظمی های گسترده.

منبع: الجزیره و خبرگزاری ها

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>