تایوان Tsai و نشستند ون می گوید هیچ به ” یک کشور و دو سیستم

تایوان می خواهد گفت و گو با چین اما نمی تواند قبول پیشنهاد خود را برای “یک کشور دو سیستم” رئیس Tsai و نشستند ون روز چهارشنبه گفت: فراخوانی برای هر دو طرف برای پیدا کردن یک راه برای همزیستی اما نقشه کشی سریع محکومیت از چین است.

در یک سخنرانی پس از ادای سوگند برای دومین دوره در دفتر Tsai و گفت: روابط بین تایوان و چین رسیده بود تاریخی نقطه عطف است.

بیشتر:

“هر دو طرف باید یک وظیفه برای پیدا کردن یک راه برای همزیستی دراز مدت و جلوگیری از تشدید تضاد و تفاوت” او گفت:.

خانه مدرن و دموکراتیک مترقی حزب برنده در ماه ژانویه ریاست جمهوری و انتخابات پارلمانی با یک لغزش گفت: آنها می ایستاد به چین که ادعای تایوان را به عنوان خود را و رد استفاده از زور برای رسیدن به آن هدف.

“در اینجا من می خواهم به تکرار عبارت” صلح و برابری و دموکراسی و گفت و گو’. ما نمی خواهد قبول پکن مقامات’ استفاده از “یک کشور دو سیستم” به جمع و جور کردن تایوان و تضعیف متقابل تنگه وضعیت موجود. ما ایستاده سریع با این اصل” Tsai گفت.

چین با استفاده از “یک کشور دو سیستم” سیاست که قرار است برای تضمین یک درجه بالایی از خودمختاری در این مستعمره سابق بریتانیا از هنگ کنگ بود که بازگشت به قانون در سال 1997. آن را ارائه کرده است همان چارچوب به تایوان اما تمام شرکت تایوانی احزاب باید آن را رد کرد.

Tsai و می گوید تایوان یک دولت مستقل به نام جمهوری چین, نام رسمی خود را و نمی خواهید به بخشی از جمهوری خلق چین است.

در پاسخ چین تایوان دفتر امور گفت: چین خواهد چوب به “یک کشور دو سیستم” و “نه ترک هر گونه فضا برای تایوان استقلال طلبان فعالیت”. آن اضافه شده است که الحاق شد “ناگزیری تاریخی”.

جهانی بار تلخیص و در عین حال به نقل از یک سخنگو گفت که Tsai حزب “باندهای با قدرت های خارجی به مانع صلح از تنگه تایوان و استفاده از (این) همه گیر برای رسیدن به اهداف تجزیه طلبان.”

تایوان بود “به شدت مخرب” صلح و ثبات منطقه آن اضافه شده است.

باز به گفت و گو

چین به شدت آن نظامیان در نزدیکی تایوان پس از Tsai دوباره انتخابات جت های جنگنده پرواز به جزیره هوا فضا و دریانوردی کشتی های جنگی در اطراف تایوان.

Tsai و گفت: در تایوان ساخته شده است که بزرگترین تلاش برای حفظ صلح و ثبات در محدود تنگه تایوان که جدا دموکراتیک جزیره از چین است.

“ما همچنان تلاش ها و ما مایل به شرکت در گفت و گو با چین و بتن بیشتر کمک به امنیت منطقه ای” او افزود: صحبت کردن در باغ سابق ژاپنی ” را در تایپه در مقابل اجتماعی فاصله مخاطب از مقامات و دیپلمات.

Tsai و گفت که تایوان همچنان به مبارزه خود برای شرکت در سازمان های بین المللی و تقویت روابط با ایالات متحده و ژاپن و اروپا و همفکر دیگر کشورها”.

تایوان متهم کرده است چین از اعمال فشار برای حفظ تایوان از سازمان بهداشت جهانی (WHO). چین می گوید تایوان است که تنها یک چینی استان با حق ندارد به مظاهر یک دولت است.

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت به شدت مورد حمایت تایوان حتی اگر ایالات متحده به رسمیت می شناسد و تنها چین دولت تبدیل شدن به یک منبع تنش بین واشنگتن و پکن است.

وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo ارسال تبریک خود را به خانه مدرن در شنبه ستایش شجاعت و چشم انداز پیشرو در تایوان پر جنب و جوش دموکراسی” در یک اتفاق نادر در سطح بالا پیام از واشنگتن مستقیم به تایوان در دولت است.

جو بایدن که به چالش کشیدن برگ برنده برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر نیز با ارسال یک پیام در توییتر.

“تایوان پر رونق دموکراسی و پاسخ به COVID-19 هستند به عنوان مثال برای جهان است,” او نوشت. “آمریکا برای حمایت از تایوان باید قوی باقی می ماند اصولی و آینده.”

Taiwan Tsai

رئیس جمهور Tsai و نشستند ون و معاون رئیس جمهور ویلیام لای (مرکز-چپ عقب) می رسند برای افتتاح در تایپه [تایوان دفتر ریاست جمهوری جزوه از طریق سازمان حفاظت محیط زیست]

چین قطع رسمی مذاکرات مکانیزم با تایوان در سال 2016 پس از Tsai او برنده دوره اول. چین views Tsai به عنوان یک تجزیه طلب خم رسمی استقلال تایوان.

هیچ واکنش فوری از پکن به Tsai و سخنرانی.

منبع: الجزیره و خبرگزاری ها

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>