تایوان سیاستمداران زن forge مسیر به برابری

تایپه, تایوان – در شلوار جین لاغر و سرد فلفل قرمز کفش تطبیق رژ لب Kao Chia-yu استقبال شد مانند یک ستاره فیلم توسط او به شمار می رود.

فریاد “تبریک!” تکرار را از طریق خیابان های باریک و طرفداران تعقیب خود را برای عکس های سلفی و امضا. Instinctually darting بین Putonghua و تایوانی Kao, 39, بود در آخرین تشکر از رای دهندگان victory lap در سال جدید قمری ،

بیا چهار شنبه, فوریه 1st, سه اصطلاح محلی عضو شورا خواهد بود سوگند به عنوان یک قانونگذار. Kao و زنان دیگر قانونگذاران را تا 42 درصد از کرسی ها در تایوان قانونی یوان ساخت آن را عادلانه در آسیا است.

بیشتر:

Kao برنده در ماه گذشته در انتخابات پارلمانی که در آن نشسته و اولین زن رئیس جمهور Tsai و نشستند ون به ثمر رساند دوره دوم در یک تاریخی بالا رای از 57 درصد است.

در حال حاضر با داشتن دو بار در انتخاب رئیس و یک معاون رئیس جمهور به عنوان اوایل به عنوان در سال 2000 تایوان به نظر می رسد که وارد به عنوان یک دموکراسی که در آن زنان تا حد یک نمایشگاه عکاسی به عنوان مردان در هر دفتر سیاسی.

چه هموار کرده است راه را برای حصول اطمینان از این است که یک سابقه طولانی از سهمیه بندی جنسیتی برای بسیاری از نژادها به جز تک صندلی مسابقات مانند ریاست جمهوری و شهرداری نژادها.

آیا ما چوب با تایوان است ؟ من در داخل داستان

بیشتر tellingly در چینی سهمیه هستند به نام “زن خالص ایمنی” نیاز است که زنان حداقل نیمی از “در بزرگ” کرسی در مجلس و یک نفر از هر چهار کرسی در انتخابات شورای محلی.

و زنان در جمهوری چین به تایوان است که به طور رسمی شناخته شده اند مبارزه برای یک صندلی در پشت میز برای نزدیک به یک قرن است.

به عنوان اوایل به عنوان در 1920s آنها مبارزه برای ارسال یک هیئت به نوپای جمهوری مجلس ملی.

مدون سهمیه بندی جنسیتی

تازه آزاد از پا-اتصال سلسله چینگ زنان چینی در بار بود که تحت تاثیر suffragette جنبش ما و جنبش فمینیستی در سراسر جهان است.

در نهایت سهمیه بندی جنسیتی شد مدون البته مشخص نیست در سال 1946 اساسی است.

زمانی که ملی گرایان از دست داد جنگ داخلی به کمونیست ها در سال 1949 آنها انتقال پایتخت به تایپه و تعلیق بخش هایی از قانون اساسی در حکومت نظامی (1949-1987).

Taiwan - China

مخرج مشترک میان تایوان بالا سیاستمداران زن این است که هیچ کدام را تحسین کرد از حکم خانواده عنوان شده است در مورد تقریبا تمام رهبران زن در دیگر کشورهای آسیایی [فایل: سام یه/خبرگزاری فرانسه]

اما سهمیه دستور بود نه تنها مشاهده شده اما به تدریج تقویت شود با تشکر برای حمایت از حقوق زنان گروه هایی مانند بیداری بنیاد که در سال 1982 تاسیس شد.

توسط 2000, قانون اساسی اصلاح شد به منظور بالا بردن تعداد كرسي ها در قانون گذاری یوان به یک چهارم.

“سیستم سهمیه بندی انگیزه احزاب سیاسی به دنبال کاندیداهای زن – از زیبایی تا حرفه ای گفت:” چو-یوان Tseng, بنیاد محقق ارشد.

بسیار واجد شرایط نامزدها

سهمیه بندی دیده نمی شود خیلی واکنش آن را به عنوان هرگز استناد به نصب یک زن در اتاق توسط supplanting یک مرد که رای بیشتر به دست آورد. چرا که احزاب باید این انگیزه به میدان قوی کاندیداهای زن برای قبضه کردن که فقط نتیجه است.

زنان در تایوان upper echelon گذشته و حال, اجرا حیطه.

آنت دریاچه ارومیه از سال 2000 معاون رئیس جمهور هاروارد تحصیل کرده و فعال سیاسی در حالی که Tsai یک استاد تبدیل سیاستمدار.

تایوان در مقابل فشار ‘red رسانه ای | گوش دادن پست (ویژگی)

مخرج مشترک این زنان این است که هیچ کدام را تحسین کرد از حکم خانواده عنوان شده است در مورد تقریبا تمام رهبران زن در دیگر کشورهای آسیایی به ویژه آنگ سان سو چی در میانمار ایندیرا گاندی در هند و کورازون آکینو و گلوریا آرویو در فیلیپین.

دانشمند علوم سیاسی ناتان Batto در دانشگاه Sinica مشاهده شده است که سهمیه های نصب شده در پایین پله های قدرت شده است به خصوص منجر به نظافت کاندیداهای زن.

“این مهم است که قدرت توزیع در سراسر سیستم تر و منصفانه” Batto به الجزیره.

“به ناچار شما ببینید بیشتر زنان بالا رفتن سطح فارغ التحصیلی به سطوح بالاتر و استفاده از آنها به رشد قدرت خود را پایه.

بقایای تبعیض جنسی

این رنگ درست به Kao را تجربه می کنند. سابق تلویزیون میزبان اولین ها شنود گذاشته شده توسط پس از آن-مخالفت حزب دموکراتیک مترقی به یک نامزد برای مجلس قانونگذاری در سال 2008 تنها جایگزین می شود توسط یک مرد. او سپس جعلی خود مسیر سیاسی از زمین تا.

“برای کار در سطح مردمی دهه گذشته بود و یک تجربه فوق العاده ای. من قادر به ساخت یک پایه محکم به خصوص از وجود همپوشانی قابل توجهی بین حوزه” گفت: Kao.

تحقیقات اخیر همچنین نشان می دهد که زنانی که برنده این سایت متعلق به صندلی مطابقت با همتایان مرد خود در تجربه سیاسی و آموزش و پرورش موفقیت و حتی در برخی موارد آنها را ضرب و شتم.

Taiwan - election

تحقیقات اخیر نشان می دهد که زنانی که برنده این سایت متعلق به صندلی در تایوان مطابقت با همتایان مرد خود در تجربه سیاسی و آموزش و پرورش موفقیت و حتی در برخی موارد آنها را ضرب و شتم [فایل: اولیویا هریس/رویترز]

“زنان در این روز انجام بهتر نسبت به مردان و در حال گرفتن به رسمیت شناختن” Kao اضافه شده است. “زمان تغییر کرده است. من فکر می کنم سهمیه خدمت کردن مفید بودن آن تشویق زنان به اجرا. آن مورد نیاز نیست دیگر هیچ.”

برای بسیاری از زنان این سد در حال اجرا در حال حاضر بیشتر در یورش تبعیض جنسی برابر, برای اولین بار نامزد. در طول دوره اول حتی Tsai مواجه put-down: “کسانی که پوشیدن دامن نمی تواند فرمانده.”

هنگامی که شری چو 29 یک فمینیست که استخدام شد برای اجرا در سال 2016 به صورت قانونی صندلی او تحت فشار قرار دادند برای decriminalisation از امور خارج از ازدواج. او Facebook صفحه دیدم نظر گفت: او می خواست به کسی ،

چو معتقد است مدارس نیاز به انجام یک کار بهتر آموزش برابری جنسیتی. تا آن زمان او امیدوار است که هر کس می تواند یادگیری از نمونه های واقعی زندگی در بالای نردبان.

“دختران کوچک در تایوان می توانید ببینید آنها می توانند رشد کنند و نه فقط به شاهزاده خانم در انتظار white knight اما پس از آن آنها نیز می تواند ملکه” چو گفت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>