تایوان اهداف حقیقت نه عدالت به عنوان آن بررسی تیره تر بار

تایپه, تایوان – در سال 1981 بدن چن ون-چن افزایش-ستاره از ریاضیات در یک دیدار خانگی از ایالات متحده پیدا شد در محوطه دانشگاه ملی تایوان روز پس از او تا به حال بازگشت از یک شب بازجویی در مرکز پلیس.

تنها در این ماه به خانواده اش دریافت کلمه رسمی که چن تا به حال احتمالا کشته شده توسط پلیس مخفی. مرگ و میر مشکوک مانند چن که صورت گرفت در تایوان در طول این جزیره نزدیک به 40 سال از حکومت نظامی شده اند پروری به زباله دانی تاریخ – اما نه برای یک تحقیق بدن وظیفه ومعلول کردن حقایق است.

بیشتر:

مدل پس از کمیسیون حقیقت و آشتی در آفریقا و آمریکای جنوبی تیاو عدالت انتقالی کمیسیون تاسیس شد و در سال 2018 به جبران نقض حقوق بشر و دیگر جنایات قبل از تایوان شد یک دموکراسی است.

کمیسیون پروب را پوشش می دهد فوریه 28 حادثه – 1947 خونین سرکوب قیام بومی تایوانی و سفید ترور رزمی قانون-عصر طول Kuomintang (KMT) رژیم از Chiang Kai-shek و پسرش چیانگ Ching-kuo.

یک پیروزی انتخاباتی در سال 2016 به بعد-مخالفت حزب دموکراتیک مترقی (DPP) کنترل از هر دو شاخه مجریه و مقننه برای اولین بار پس از تعلیق رزمی قانون در سال 1987 اجازه می دهد آنها را به عضلات از طریق قوانین برای توانمند سازی این کمیسیون و تنزل رتبه دادن سیاسی-اسناد حساس.

هنوز کار کمیسیون بوده و از همه بیشتر به چالش کشیدن این واقعیت است که KMT باقی مانده در تثبیت ساختار قدرت و دارای نوسان به عنوان دومین حزب در قوه مقننه است.

Taiwan Chiang Kai-shek

Chiang Kai-shek مصاحبه اعضای هیئت علمی فنگ شان آکادمی نظامی در سپتامبر 1952. تایوان عدالت انتقالی کمیسیون بررسی موارد نقض حقوق بشر متعهد در طول حکومت نظامی [فایل: AP Photo]

“این نشان می دهد هر دو اثر و معضل یک حقیقت کمیسیون گفت:” جیمی Rowen قانونی محقق که متخصص در عدالت انتقالی در دانشگاه ماساچوست در ایالات متحده است.

وجود خواهد داشت خواستار پاسخگویی جنایی, اما آن را تنها [کمیسیون] حتی بیشتر سیاسی.”

Rowen فکر می کند یک “تجارت کردن است به احتمال زیاد” با تمرکز بر حقیقت و نه از عدالت.

حقیقت بیش از عدالت

برخی از تایوان اولین و سرسخت ترین حامیان عدالت انتقالی هشدار داد پیش از این خطر بالقوه. دانشمند علوم سیاسی وو Naiteh از دانشگاه Sinica نوشت: در یک سال 2005 مجله مقاله که “وجود دارد در حال 10,000 قربانیان اما نه تنها مجرم” نام شده بود.

اما از آن است که اندک آسایش برای کسانی که سالها وقت صرف تقاضاهای مصرانه برای هر دو حقیقت و عدالت است.

“در حال حاضر که دولت تعیین کرده است که این احتمال وجود دارد یک ترور, اما هنوز هم هیچ کسی نیست که پاسخگو” Longson چانگ از دکتر چن ون-چن بنیاد یادبود به الجزیره. “ما آن را دریافت کنید. این یک مورد. برای خانواده این ارائه کرده است هیچ بسته شدن.”

تا کنون حدود 6000 قربانیان شده اند تبرئه – اما به نام تنها.

سوابق جنایی خود باقی می ماند به دلیل گذشت زمان ساخته شده است retrials غیر عملی. تمام گفته ها بین 3000 4000 نفر اعدام شدند و 140,000 زندانی در طول حکومت نظامی.

در آوریل 22, کمیسیون تمدید شد دیگر احتمالا نهایی سال, اما Rowen معتقد است حقیقت به دنبال انجام خواهد شد در یک فرم و یا دیگری: “این کمیسیون آغاز یک فرایند بسیار طولانی به عنوان آن باید باشد.”

با وجود این موانع ، KMT نقشی در این جزیره عمل حساب.

در سال 1995 رئیس جمهور لی Teng-hui از KMT مجاز سیاسی قربانیان ترور سفید به پایه دولتی و دریافت حقوق بازنشستگی یک بار دیگر.

دو سال به دوره اول رئیس جمهور Ma Ying-jeou عذر خواهی کرد برای آن نقش در فوریه 28 حادثه است. کارشناسی ارشد همچنین دستور داد که مرگ اشاره می کند که به خاک سپرده شده بود و در آرشیو ملی به بازگشت به خانواده های قربانیان و حفظ سابق بازداشت و اجرایی سایت به خانه حقوق بشر موزه و بنای یادبود.

اما یک کمیته جداگانه به اتهام مصادره بد بدست دستاوردهای KMT یکی از ثروتمندترین احزاب سیاسی به منظور جبران قربانیان آن فرو رفته در دادگاه به چالش های پس از آن مسدود است بخش قابل توجهی از دارایی.

‘زخم از تاریخ’

در حالی که کشورهای دیگر شده اند و مشتاق به چشم پوشی و یا سانسور قبلی جنایات در سرزمین اصلی چین است که ادعای تایوان را به عنوان خود را در سال 1989 قتل عام میدان تیان آن من است و پاک شده – کمیسیون مجموعه تایوان از هم جدا در رو به گوشه تیره تر از آن گذشته است.

Taiwan white terror

خانواده نگه پرتره به مناسبت مرده در یک مراسم یادبود برای قربانیان تایوان سابق رژیم استبدادی در سال 1997. در حال حاضر تنها افرادی هستند که پیدا کردن حقیقت در مورد آنچه اتفاق افتاده در طول ‘شب’ تحت رئیس جمهور سابق چیانگ کای-شک [فایل: AP Photo]

چین یک منتقد از عدالت انتقالی قانون این ادعا تحقیقات به چیانگ قانون شد و یک راه برای کاهش این جزیره روابط با سرزمین اصلی و به دنبال استقلال تایوان.

ادامه متقابل تنگه تنش ارائه شده است محتوای برخی از تازه محرمانه پرونده بیش از حد حساس سیاسی به افشای به خصوص با توجه به برخی از فایل های حاوی نام زیرزمینی کمونیست عوامل است.

Tsai Kuan-یو 86 معتقد است که برخی از آنها مسئول فریم او.

در سال 1962 Tsai شد و به اتهام توطئه برای سرنگونی دولت در flimsiest شواهد – دست نوشته لغزش که او گفت کاشته شده توسط همکارش.

دقت فرار از حکم اعدام, اما داشتن قفل شده برای بیش از 10 سال Tsai متقاعد شده است که تنها حقیقت می تواند او را – و این جزیره با او تماس صفحه اصلی – رایگان.

“برخی از مردم گفته اند که اجازه دهید را انتخاب کنید در زخم تاریخ” گفت: Tsai.

“ما چگونه جبران اشتباهات مرتکب شده توسط ما گذشته رهبران بسیار مهم است به تایوان ادامه داد میبخشد.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>