دیوان عالی کشور طرف با خانواده های قربانیان حمله به سفارت فرانسه در سودان دعوی

بستگان شکایت سودان در دادگاه های ایالات متحده به دنبال رقم 4.3 میلیارد دلار خسارت تنبیهی.

دیوان عالی ایالات متحده روز دوشنبه طرفه با خانواده های قربانیان از سال 1998 سفارت بمب گذاری در کنیا و تانزانیا, پاکسازی راه را برای شکایت علیه دولت سودان بیش از آن اتهام حمایت از القاعده و همدستی در حملات.

این دو انفجار کشته و بیش از 220 نفر در دولت ایالات متحده امکانات. بستگان قربانیان شکایت سودان در دادگاه های ایالات متحده به دنبال رقم 4.3 میلیارد دلار خسارت تنبیهی.

قضات رای دادند 8-0 به عقب پایین تر تصمیم دادگاه است که تا به حال به این نتیجه رسیدند سودان بود ایمنی بدن از دادخواهی تحت خارجی مستقل مصونیت عمل می کنند. عدالت برت Kavanaugh recused خود را از این مورد است.

در قلب این مورد تجدید نظر به قانون تصویب شده در سال 2008 که در آن کنگره مجاز یک استثنا برای این قانون خسارت ادعا می کند در تروریسم موارد است. دادگاه به این نتیجه رسید که استثنا اعمال می شود عطف به ماسبق به این مورد.

“قانون اساسی مانع عطف به ماسبق قانونگذاری در بسیاری از راه” نوشت: عدالت نیل Gorsuch در دادگاه نظر اما “به دلیل خارجی حق حاکمیت یک ژست از لطف و تعارف … آن چیزی است که ممکن است خارج عطف به ماسبق بدون خطر با توجه به روند و برابر با اصول حفاظت در برابر دیگر اشکال عقب مانده-به دنبال قانون می تواند در برخواهد داشت.”

“کنگره بود که به عنوان روشن به عنوان آن می شده است که آن را مجاز شاکیان به دنبال پیروزی خسارت تنبیهی در گذشته برای انجام,” او نوشت.

دادگاه های پایین به این نتیجه رسیدند سودان بود و در واقع ارائه پناهگاه امن و حمایت از القاعده که رسم حملات از خاک آن است. دعوی قضایی در حال حاضر تمرکز بر خسارت برای خانواده ها.

سودان یکی از چهار کشور تعیین شده یک “دولت حامی تروریسم” توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده.

در ماه فوریه دولت سودان موافقت به پرداخت 70 میلیون دلار به خانواده های 17 آمریکایی کشته شده در سال 2000 حمله به ناو یو اس اس کول در یمن. آن را متهم به حمایت از القاعده که مسئولیت این حمله اما به طور رسمی اعتراف کرد هیچ تخلف در حل و فصل.

این کشور دولت جدید به دنبال حذف از سوی ایالات متحده در فهرست کشورهای حامی تروریسم و بازسازی روابط با جامعه بین المللی است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>