دیوان عالی کشور به رئیس جمهور کنترل بیشتر بر مصرف کننده حمایت مالی اداره

قاضی جان رابرتز معاملات یک ضربه به قطعه کلیدی از اوباما میراث.

دیوان عالی کشور روز دوشنبه ضربه به مصرف کننده حمایت مالی اداره به عنوان درک توسط رئیس جمهور باراک اوباما و سناتور. الیزابت وارن ساخت آن را آسان تر برای آژانس رهبر به برداشته شود به هر دلیلی.

در 5-4 نظر نوشته شده توسط قاضی جان رابرتز دادگاه زده کردن بخشی از قانون است که تاسیس یک CFPB مدیر که تنها می تواند از اخراج برای “ناکارآمدی غفلت از وظیفه و یا تخلفات در دفتر.”

مدافعان ارائه گفت: قوانین تضمین استقلال watchdog آژانس نگه داشتن آن را عایق از سیاست با یک رهبر به طور مستقیم پاسخگو به کاخ سفید و تنها قابل شود.

اما رابرتز می نویسد مدیر آژانس “باید قابل حمل توسط رئیس جمهور در خواهد شد.”

“این CFPB مدیر هیچ رئیس اشراف و یا رای دهندگان به گزارش. در عین حال مدیر برخوردار گسترده rulemaking و اجرای و adjudicatory اقتدار بیش از یک بخش قابل توجهی از اقتصاد ما,” او می گوید.

“مانند یک سازمان فاقد پایه و اساس تاریخی تمرین و درگیری با قانون اساسی ساختار تمرکز قدرت در یک طرفه بازیگر عایق از ریاست جمهوری کنترل” رابرتز به این نتیجه رسیدند.

یک تعداد انگشت شماری از دیگر آژانس های فدرال از جمله اداره امنیت اجتماعی باید رهبرانی که تنها می تواند حذف شود.

رابرتز ملحق شد توسط دادگاه چهار نفر دیگر محافظه کاران در, قابل توجه, قوانین, اما دادگاه بیشتر بود شکسته در مورد اینکه آیا به این معنی کل آژانس است. قضات ساموئل Alito و برت Kavanaugh پیوست رابرتز و لیبرال قضات در نتیجه گیری محدودیت های مربوط به مدیر می تواند قطع.

در حالی که تصمیم گیری می کند تاثیر زمان CFPB مدیر منصوب شده توسط رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در سال 2018 را تقویت رئیس جمهور توانایی اعمال کنترل بر سازمان است.

“امروز تصمیم دستمال مرطوب از یک ویژگی است که آژانس سازندگان آن فکر اساسی برای ماموریت آن — اندازه گیری استقلال از فشار سیاسی است. من با احترام مخالفت” نوشت عدالت النا کاگان که پیوست توسط قضات Sonia Sotomayor روت Bader Ginsburg و استفان Breyer.

این CFPB ایجاد شده توسط کنگره پس از بحران مالی 2008 و به منظور تقویت نظارت و محافظت از مصرف کنندگان است. همه آمریکایی که کارت های اعتباری صفحه اصلی وام مسکن و یا سرمایه گذاری با عمده ایالات متحده موسسات مالی سهام در CFPB و مقررات آن از وال استریت.

“این یک مورد که در کنگره از دست می دهد برخی از قدرت رئیس جمهور نمرات یک نقطه در تفکیک قوا بازی. اما این بازی است که به طور کامل بیش از” گفت: Cary Coglianese یک قانون اساسی استاد در دانشگاه پنسیلوانیا است.

“دادگاه ممکن است در یک مسیر برای از بین بردن استقلال از عمده سازمان های فدرال مانند فدرال رزرو کمیسیون ارتباطات فدرال و سازمان های دیگر به رهبری اعضای متعدد و یا کمیسیون که در حال محافظت از در-را حذف توسط رئیس جمهور” Coglianese اضافه شده است.

طرفداران مصرف کننده هشدار داد این تصمیم را به طور موثر تضعیف استقلال watchdog که ایجاد شد در پی بحران مالی 2008.

“به حکم دادگاه حذف دفتر, استقلال از طریق ایجاد یک در را مدیر بیشتر تشدید نفوذ سیاسی که در حال حاضر گرفتار این اداره گفت:” مصرف کننده بانکداران انجمن های رئیس جمهور و مدیر عامل شرکت ریچارد شکار. “این نتیجه افراد مصرف کنندگان و صنعت خدمات مالی به طور بالقوه رادیکال نظارتی شیفت با هر دولت است.”

این CFPB یک امضا دستاورد اوباما و وارن سابق 2020 نامزد حزب دموکرات برای ریاست جمهوری. هر دو عاشقانه استدلال در دفاع از آن.

“اجازه دهید از دست دادن بینایی از تصویر بزرگتر” وارن توییتی از این تصمیم. “پس از سال ها از صنعت حملات و مذاکره یک محافظه کار دیوان عالی کشور به رسمیت شناخته شده چه همه ما می دانستیم که: این CFPB خود و قانون است که آن را ایجاد کرده است که قانون اساسی. این CFPB در اینجا به ماندن است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>