دیوان عالی کشور افزایش مدارس دینی به دنبال کمک

محافظه کاران را تشویق می کردند این حکم; اتحادیه های معلمان آن را به نام “لرزه ای شوک است.”

دیوان عالی ایالات متحده روز سه شنبه تحویل یک پیروزی برای طرفداران مدرسه انتخاب قابل توجه پایین مونتانا محرومیت از مدارس مذهبی از بورس تحصیلی دولت برنامه بودجه, اعتبار مالیاتی.

باریک 5-4 تصمیم نوشته شده توسط قاضی جان رابرتز گفت: “بدون کمک های اولیه ارائه” در مونتانا قانون اساسی را نقض متمم اول قانون اساسی. سی و هشت ایالت دیگر مشابه اصلاحات. حاکم می تواند آن را آسان تر برای مدارس مذهبی در سراسر کشور برای به دست آوردن بودجه عمومی است.

“مونتانا قانون اساسی تبعیض بر اساس وضعیت مذهبی,'” رابرتز نوشت. “مونتانا بدون کمک های اولیه ارائه میله های مذهبی مدارس از منافع عمومی صرفا به دلیل شخصیت های مذهبی از مدارس.”

“دولت باید یارانه نیست خصوصی آموزش و پرورش,” او گفت: “اما هنگامی که دولت تصمیم به انجام آن نمی تواند به رد صلاحیت برخی از مدارس خصوصی تنها دلیل آنها مذهبی است.”

مذهبی و حقوقی محافظه کاران جشن حاکم است.

“این تصمیم به نابودی یک لکه بزرگ در تاریخ ما می دهد و کم درآمد امروز دانش آموزان فرصتی برای حضور در مدارس مذهبی از انتخاب خود را با استفاده از دولت حمایت مدرسه خصوصی بورس سرمایه” گفت: Andrea Picciotti-بایر حقوقی, مشاور کاتولیک انجمن.

“تصمیم دادگاه نشان دهنده یک پیروزی مهم برای آزادی مذهبی و دینی برابری در ایالات متحده آمریکا” ایالات متحده دادستان کل لایحه Barr در بیانیه ای گفت.

عمومی, مدرسه, طرفداران هشدار داد این تصمیم را پاک می کند و راه را برای بیشتر بودجه دولت منتقل می شود به سمت خصوصی مدارس مذهبی.

فدراسیون معلمان آمریکا رئیس جمهور Randi واینگارتن آن را به نام “لرزه ای شوک را تهدید می کند که هر دو آموزش و پرورش عمومی و آزادی مذهبی.”

ملی انجمن آموزش و پرورش پیشرو عمومی اتحادیه معلمان گفت: تصمیم گیری به ضرر دانش آموزان است. “در زمانی که مدارس دولتی در سراسر کشور در حال حاضر در حال دست و پنجه نرم کردن با حفاظت و ارائه دانش آموزان با وجود یک بیماری همه گیر و نصب کمبود بودجه دادگاه ساخته شده است که همه چیز حتی بدتر از باز کردن درب برای حملات بیشتر در تصمیمات دولت به صندوق های مذهبی در مدارس گفت: NEA جمهور لیلی Eskelsen گارسیا.

در سال 2015 مونتانا مقننه تصویب دلار برای دلار دولتی اعتبار مالیاتی تا 150 دلار در هر سال برای کمک به صندوق کمک هزینه تحصیلی برای کودکان کم درآمد به دنبال حضور در مدارس خصوصی خود را انتخاب.

مادران Kendra اسپینوزا, Jeri اندرسون و جیمی شافر همه شاکیان در این مورد می گویند که آنها نمی تواند استطاعت پرداخت شهریه به فرستادن کودکان خود به Stillwater مدرسه مسیحی در کلسپل بدون کمک های مالی.

مونتانا گروه درآمد مسدود شده استفاده از مالیات-اعتباری حمایت کمک هزینه تحصیلی برای مذهبی-وابسته به آموزش و پرورش به نقل از وزارت امور خارجه قانون اساسی که به صراحت ممنوعیت استفاده از بودجه عمومی – به طور مستقیم یا غیر مستقیم. پس از طولانی مبارزه قانونی دادگاه عالی ایالت زده برنامه بورس تحصیلی در تمامیت آن.

“آن قضاوت قرار دادن تمام مدرسه خصوصی پدر و مادر در همان قایق” نوشته عدالت اموزش Bader Ginsburg در یک نظر مخالف. او و دادگاه سه لیبرالها استدلال کرد که حذف این برنامه در دسترس نباشد مانع هر گونه تبعیض بر اساس دین است.

“اگر برای 250 سال ما کشیده شده یک خط در مالیات دهندگان به پرداخت حقوق کسانی که آموزش و ایمان خود را از منبر, من نمی بینم که چگونه ما می توانیم امروز نیاز به مونتانا به اتخاذ دیدگاه های مختلف احترام کسانی که آموزش آن در کلاس درس” نوشته عدالت Stephen Breyer در مخالفت.

اما رابرتز پیوست توسط قضات کلارنس توماس ساموئل Alito نیل Gorsuch و برت Kavanaugh — تمام مطرح شده در کلیسای کاتولیک — به این نتیجه رسیدند که دولت پتو ممنوعیت کمک به مدارس مذهبی در حالی که نهادهای دیگر باقی مانده واجد شرایط به مقدار خلاف قانون اساسی تبعیض است.

“مونتانا مقننه ایجاد برنامه بورس تحصیلی; قوه مقننه هرگز تصمیم به پایان دادن به آن” رابرتز نوشت. تصمیم دادگاه گفت: “به صراحت تبعیض بر اساس وضعیت مذهبی.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>