پشتیبانی از راست AfD می افتد پس از هاناو حمله در آلمان

راست جایگزین برای آلمان حزب دهکدهای از دست داد حمایت در پی یک حمله به افراد خارجی تبار در هاناو. یک نظرسنجی جدید نشان می دهد که بسیاری از آلمانی ها فکر می کنم حزب است تا حدی مسئول این حمله است.

اکثریت آلمانی ها بر این باورند که راست جایگزین برای آلمان (AfD) که تا حدی مسئول برای جناح راست افراطی و خشونت در کشور یک بررسی صورت گرفته در این روز پس از یک حمله مرگبار در دو قلیان میله در هاناو نشان داد.

با توجه به تحقیقات انجام شده توسط موسسه Kantar منتشر شده در بیلد am Sonntag روز یکشنبه 60 درصد از پاسخ دهندگان توافق کردند که AfD است تا حدی مسئول برای نمونه از جناح راست افراطی و خشونت مانند صورت گرفت در این شهرستان در نزدیکی فرانکفورت در هفته گذشته.

اواخر شنبه شب یک مرد 43 ساله آلمانی در هاناو کشته شدن نه نفر از خارجی تبار به ظاهر با بیگانه ارتباط دارد. او بعدا مرده را در آپارتمان خود را همراه با مادر خود را.

تنها 26 درصد از این بررسی پاسخ دهندگان فکر نمی کنم که راست است که به نمایندگی در پارلمان آلمان پس از سال 2017 تا حدی مسئول چنین اعمال خشونت. یکی دیگر از 14 درصد مردد بودند.

49 درصد نیز بر این باور است که جناح راست افراط گرایی بزرگترین تهدید تروریستی در آلمان است. تنها 27 درصد در نظر گرفته بنیادگرایان مسلمان به بزرگترین تهدید در حالی که 6 درصد گفت: در جناح چپ ترور شد بزرگترین تهدید.

ادامه مطلب: نظر: همه ما متعلق به آلمان — اما نژاد پرستی نیست

46 درصد از پاسخ دهندگان نیز فکر می کردند که مقامات امنیتی آلمان به اندازه کافی پرداخت نمی توجه به خطرات ناشی از جناح راست افراطی گری.

در مجموع 502 نفر مورد مصاحبه قرار گرفتند برای این نظر سنجی که انجام شد روز بعد از این حمله در هاناو.

AfD می افتد در پای صندوق های رای

بر اساس یک نظرسنجی منتشر شده شنبه Forsa موسسه حمایت از AfD کاهش یافته است دو درصد پس از حمله روز چهارشنبه از 11 درصد به 9 درصد.

در سطح ملی AfD آلمان است که سومین حزب بزرگ و پیشرو حزب مخالف.

AfD رهبر دولت در تورینگن Björn Höcke مطرح اعتراض در توییتر در روز پنج شنبه با یک توییت نوشت محکوم کردن حمله.

“جنون به نظر می رسد پخش از طریق این کشور بیشتر و بیشتر,” او نوشت به پایان بیانیه خود را.

صدای جیر جیر به دست آورد حدود یک هزار و نظرات — بیشتر عصبانی آنهایی که متهم Höcke و AfD از شکست به خود به نقش حزب بازی های برگزار شده است در تحریک احساسات نژادپرستانه در آلمان است.

روز شنبه پلیس در اشتوتگارت اعلام کرد که دو پنجره شده بود به ضرب گلوله از یک ساختمان پیچیده که در آن قلیان نوار واقع شده بود. یک کارمند از نوار کشف آسیب دیده ویندوز و هشدار پلیس.

انگیزه برای جرم و جنایت در حال حاضر شناخته شده است. دولت محققان گرفته اند بررسی است.

kp/mm (AFP dpa)

هر شب DW می فرستد یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>