سودان شورشیان دارفور موافقت دادستان از کسانی که می خواستند توسط ICC

سودان انتقالی مقامات و گروه های شورشی از دارفور موافقت کرده اند که کسانی که تحت تعقیب دادگاه جنایی بین المللی (ICC) برای جنایت در منطقه به نظر می رسد باید قبل از دادگاه و مقامات گفته اند.

اعلام شده در روز سه شنبه در جوبا پایتخت کشور همسایه سودان جنوبی که در آن دو طرف درگیر در مذاکرات صلح.

“ما تنها می تواند دستیابی به عدالت اگر ما التیام زخم … و ما نمی توانیم فرار از مواجهه با این … بدون ظاهر از کسانی که علیه آنها حکم بازداشت صادر شده توسط دادگاه جنایی بین المللی” محمد حسن Taishi, یک عضو از سودان مستقل شورا به خبرنگاران گفت:.

رئیس جمهور سابق Omar al-Bashir که سرنگون شد و پس از تظاهرات گسترده سال گذشته است می خواستم توسط ICC اما نام او بود نه به طور مستقیم ذکر شده در این بیانیه است.

درگیری در دارفور در سال 2003 پس از عمدتا غیر عرب شورشیان افزایش یافت تا در برابر خارطوم.

نیروهای دولتی و عمدتا عرب شبه نظامی بسیج برای سرکوب شورش متهم به جنایات گسترده. غرب دارفور شده بود تا حد زیادی آرام از سال 2010 هر چند وجود داشته است گاه به گاه درگیری بیش از سه سال گذشته است.

حدود 300,000 نفر کشته و 2.7 میلیون رانده شده از خانه های خود.

خشونت در غرب دارفور منطقه در ماه ژانویه به کشته شدن دست کم 65 نفر و زخمی شدن بیش از 50 و همچنین جابجایی هزاران نفر با توجه به بین المللی حافظ صلح ماموریت.

همراه با al-Bashir, ICC تحت تعقیب دو تن دیگر از مقامات ارشد – Abdelrahim محمد حسین (ع) بود که در داخل کشور و وزیر دفاع در بسیاری از جنگ و احمد هارون ارشد رئیس جمهور در آن زمان که ماه گذشته نام البشیر برای اجرای حکم کنگره ملی حزب است.

بیشتر به دنبال…

منبع: الجزیره و خبرگزاری ها

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>