رام عید فطر در هند و بنگلادش در میان coronavirus بحران

مسلمانان در هند و بنگلادش جشن یک رام عید فطر در روز دوشنبه به مناسبت پایان ماه رمضان زیر سایه coronavirus بیماری همه گیر.

سه روز تعطیلی آغاز می شود که با رویت ماه است که معمولا در یک زمان برای سفر جمع های خانوادگی و جشن روز پس از طلوع به غروب روزه.

بیشتر:

اما در این سال مسلمانان دعا در خانه خود جشن ساکت تر و لمس با نگرانی در مورد ویروس و اثر مستندات و محدودیت های دیگر در جای خود قرار داده و سعی در جلوگیری از گسترش COVID-19 بسیار مسری بیماری تنفسی ناشی از کروناویروس جدید.

خارج از دهلی جدید را یاد مغول دوران جاما بسته به عنوان بخشی از یک ممنوعیت مذهبی جماعت ماموران امنیتی گشت خیابان ها و تقریبا همه مغازه ها بسته شد محرومیت یک فروشگاه شیرینی.

India eid

یک مسلمان هندی توزیع فرنی شیرین, ظرف, به افراد بی خانمان در عید فطر در احمدآباد هند [Ajit Solanki/AP]

پلیس دور ساخته شده بر روی موتورسیکلت و یک مینی پلیس اردوگاه ایستاده بود و فقط در خارج از دروازه.

“آن بوده است که 1400 سال پس از اسلام دین تاسیس شد … حتی بزرگان ما هرگز نمی تواند تصور کنید که ما باید برای جشن عید در چنین راه” تاجر شهزاد خان گفته آسوشیتد پرس اعلام کرد.

او گفت: پول به طور معمول صرف خرید لباس های جدید برای پوشیدن برای عید فرستاده شد به فقرا که از دست داده اند معیشت با توجه به این ویروس و اقدامات انجام شده برای مهار آن است.

“است که پول ما را داده است و آنها را به طوری که آنها بیش از حد می تواند جشن عید با ما” خان گفت.

‘ما هرگز احساس این’

در بنگلادش مقامات خواسته مردم برای جلوگیری از جرم نماز در زمینه باز است که به طور معمول در قرعه کشی ده ها هزار نفر. جانبازان می تواند پیوستن به نماز در مساجد با حفظ فاصله امن.

در صبح روز دوشنبه کسانی که دعا در این کشور بیش از 300,000 مساجد ماسک عینک و بسیاری از عینک و دستکش و همچنین.

عید: پایان ماه مبارک رمضان جشن رفتن مجازی در میان coronavirus

در پایتخت داکا اصلی بیت Mokarram, مسجد, هزار پیوست نماز در مراحل به عنوان مقامات به آنها اجازه ورود در گروه و نماز برگزار شد در هر ساعت.

بسیاری از انتظار در خط برای بیش از یک ساعت به محل وارد کنید.

“این یک تجربه جدید است. ما هرگز احساس مثل این” دولت رسمی Abdul Halim گفت: AP news agency پس از حضور در نماز.

“من نمی آوردن دو پسر من برای نماز آنها را به ماندن در منزل. خانواده نمی تواند به دیدار پدر و مادر من در این زمان,” او گفت:.

در سراسر کشور و دولت و رهبران مذهبی به دادگاه تجدید نظر به عید جشن به دنبال مستند هنجارها و حفظ یک محیط امن فاصله فیزیکی.

هند صعود به میان بزرگترین شیوع کروناویروس با بیش از 138,000 موارد و 4000 مرگ و میر.

آن کاسته دقیق آن مستند در هفته های اخیر از جمله اجازه دادن به پروازهای داخلی به سر شروع دوشنبه.

نخست وزیر نارندرا تمدید تبریک خود را به مسلمانان است.

“عید مبارک!” مودی توییتی. “ممکن است این مناسبت ویژه بیشتر روح محبت و برادری و هماهنگی است. ممکن است همه سالم و مرفه است.”

موارد جدید و مرگ و میر ناشی از COVID-19 در حال افزایش در بنگلادش که تایید کرده 35,585 موارد و 501 مرگ و میر.

نخست وزیر شیخ حسینه خواستند ارائه عید تبریک اما تاکید کرد که باید برای حفظ سلامت دستورالعمل ها و افراد برای ایمن ماندن.

“ایمنی خود را در دست شما است. به یاد داشته باشید که اگر شما باقی می ماند امن, شما همچنین نگه داشتن خود و خانواده و همسایگان و کشور های امن,” او گفت: در یک آدرس به ملت.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>