سودان جنوبی رقیب رهبران تشکیل دولت ائتلافی

رقیب رهبران سودان جنوبی را تشکیل انتقالی ائتلاف, دولت در تلاش برای پایان سال از جنگ ویرانگر.

رهبر مخالفان Riek Machar گرفت در روز شنبه در پایتخت جوبا به عنوان معاون اول رئیس جمهور Salva Kiir یک روز پس از دولت قبلی منحل شد.

“من بدین وسیله سوگند که من باید وفادار و خرس سعی و کوشش به جمهوری سودان جنوبی” Machar گفت: در سوگند خود را در مقابل یک اتاق بسته بندی شده با دیپلمات ها و نمایندگان منطقه ای از جمله سودان رهبر ژنرال عبد فتاح البرهان.

بیشتر:

در میان کف زدن Machar در آغوش و دست تکان داد با روسیه.

قدرت تنظیم بین این دو نفر دو بار سقوط در جنگ در طول جنگ که آغاز شد در سال 2013 و کشته شدن نزدیک به 400000 نفر.

تلاش های متعدد در صلح در سودان جنوبی شکست خورده اند. شدید فشار بین المللی به دنبال جدید ترین قرارداد صلح در سال 2018 است.

روسیه و Machar در سال گذشته به عقب رانده و دو مهلت برای برداشتن گام مهم در تشکیل دولت ائتلافی. اما در روز پنج شنبه دو روز قبل از یک تاریخ 22 فوریه مهلت آنها اعلام کرده بودند توافق برای تشکیل دولت به معنای منجر به انتخابات در سه سال است.

گذشته از Machar تبدیل شدن به معاون اول رئیس جمهور چهار نفر دیگر از نمایندگان از دولت و دیگر گروه های مخالف نیز بخشی از قدرت-های دولت است.

الجزیره Hiba مورگان گزارش از جوبا گفت: جنگ خسته سودان جنوبی انتظار دارند دولت برای حل و فصل تعدادی از فشار دادن چالش است.

“مردم در خیابان ها به دنبال به این دولت برای حل موضوع اقتصاد در سودان جنوبی است که در مواجهه با تورم بالا به عنوان یک نتیجه از سال از جنگ” مورگان گفت.

“نیز وجود دارد که این موضوع از بحران انسانی; بیش از نیمی از کشور را 12 میلیون جمعیت نیاز به مواد غذایی و کمک به زنده ماندن.”

‘نقطه عطف مهم’

روسیه و Machar آغاز شده به عنوان رئیس جمهور و معاون در استقلال از سودان در سال 2011. اما دو سال بعد خواهید دید اخراج Machar و بعد او را متهم کرد از تلاش برای کودتا علیه او جرقه یک جنگ خونین که با درگیری های قومی.

یک 2015 قرارداد صلح به ارمغان آورد Machar به عنوان معاون رئیس جمهور و بازگشت او به جوبا در میان سنگین امنیتی است.
وقتی که معامله را به هم ریخت در ماه جولای سال 2016 پایتخت فرو شد به یک نبرد بین ارتش های رقیب و Machar بود مجبور به فرار با پای پیاده. متعاقب آن جنگ به خود جلب کرد در بخش هایی از این کشور و دیگر محلی نارضایتی ها و اختلافات به ميدان آمد.

روسیه و Machar باید گفت برجسته مسائل خواهد بود مذاکره در دولت جدید است.

دهها هزار نفر از نیروهای رقیب هنوز هم باید گرمکن با هم به یک ارتش یک فرایند است که سازمان ملل متحد و دیگران را به عنوان پشت برنامه و ضعیف مشروط.

ناظران تاکید کرده اند که این دولت جدید باید فراگیر شود در یک کشور که در آن مبارزه با اغلب رخ داده است در امتداد خطوط قومی و که در آن چند گروه های مسلح به کار گیرند. همه را امضا کرده اند به توافق صلح.

دیگر معاون رئیس جمهور نام روسیه روز جمعه شامل تابان دنگ شو سابق متحد Machar که تغییر به سمت حکومت و ماه گذشته تحریم های ایالات متحده بر مشارکت جدی حقوق بشر است. یکی دیگر از ربکا Garang بیوه از John Garang که رهبری یک مبارزه برای استقلال از سودان.

انسانی جامعه است که دیده می شود بیش از 100 کارگر کشته شدند پس از شروع جنگ داخلی امیدوار است دولت جدید منجر خواهد شد به مراتب آسان تر تحویل مواد غذایی و دیگر به شدت مورد نیاز پشتیبانی می کند.

برخی از 40,000 مردم در قحطی شرایط یک گزارش جدید گفت: در روز پنج شنبه و در حال حاضر عمده ملخ شیوع در شرق آفریقا فرا رسیده است.

بیش از دو میلیون نفر فرار سودان جنوبی در طول جنگ های داخلی و از روسیه خواسته است تا آنها را به بازگشت.

کمیسیون سازمان ملل در مورد حقوق بشر در سودان جنوبی هشدار داده است که جدی نقض حقوق بشر ادامه خواهد داد.

“امروز در جنوب سودان غیرنظامیان هستند عمدا گرسنگی سیستماتیک surveilled و سکوت خودسرانه دستگیر و بازداشت و محروم به معنی دسترسی به عدالت” آخرین گزارش خود گفت.

آن اشاره کرد که بی خشونت مرگبار استفاده از کودک سربازان سرکوب و خشونت جنسی مخاطره صلح شکننده است.

“در حالی که کار زیادی باقی مانده است که باید انجام شود این است که نقطه عطف مهمی در مسیر صلح” سفارت ایالات متحده گفت در پیام تبریک.

منبع: الجزیره و خبرگزاری ها

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>