سربازان کشته شده در دو حملات جداگانه در بلوچستان پاکستان

اسلام آباد پاکستان – حداقل هفت سرباز ارتش کشته در دو حمله در جنوب غربی پاکستان در استان بلوچستان این کشور را نظامی می گوید: آخرین بروز خشونت در منطقه پاره های تجزیه طلب و خشونت.

شش سرباز کشته شدند هنگامی که وسیله نقلیه خود را هدف قرار داده بود توسط یک بمب کنار جاده ای در Pir Ghaib منطقه مورد 55km (34 مایل) جنوب شرقی مرکز استان کویته اواخر روز دوشنبه نظامی در بیانیه ای گفت.

بیشتر:

سربازان بودند “بازگشت به کمپ بعد از روال گشت وظیفه” بیانیه ای گفت:.

بشیر کمترين آن بين امند یک دولت محلی, رسمی, تایید مرگ و میر به الجزیره.

در یک حمله جداگانه در روز دوشنبه یک سرباز کشته شد و در طی “یک تبادل آتش با تروریست ها” در Mand منطقه از استان در امتداد مرز با کشور همسایه ایران بیانیه ای گفت:.

هیچ گروه بلافاصله مسئولیت این حملات اما این منطقه دیده است یک تجدید حیات قومی تجزیه طلب و خشونت در هفته های اخیر.

شش سرباز کشته شدند در یک حمله مشابه در اوایل این ماه. که حمله شد و ادعا کرد توسط ارتش آزادی بخش بلوچ (BLA) یک گروه مسلح خواستار استقلال برای قومی بلوچ مناطق استان است.

غنی از مواد معدنی بلوچستان پاکستان است اما بزرگترین حداقل پرجمعیت استان واقع در این کشور غربی.

آن مناطق به طور منظم به نظر می رسد در پایین اجتماعی و اقتصادی شاخص های رتبه بندی در کشور و ساکنان شکایت دارند که آنها را دریافت سهم عادلانه خود را از استان استخراج شده معدنی و پتروشیمی و ثروت است.

دلار 60bn چین-پاکستان به کریدور اقتصادی (CPEC) پروژه آورده تمدید توجه به جایی که عمده آب عمیق پورت در شهر گوادر اوج یک مسیر تجاری در حال تاسیس به لینک چین با دریای عرب از طریق طول پاکستان است.

جدایی طلبان بلوچ را نامیده پروژه های “امپریالیسم” و هدفمند چینی مهندسین و کارگران مرتبط با آنها.

هزاران نفر از ارتش پاکستان و شبه نظامی پرسنل deputed برای محافظت از CPEC پروژه های زیربنایی هنوز هم تحت ساخت و ساز و دیگر مناطق این استان که در آن پلیس و مدنی دولت ثانویه قدرت.

اسد هاشم است الجزیره دیجیتال خبرنگار در پاکستان است. او توییتهای @AsadHashim.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>