‘خاموش کردن اسلحه’: AU رهبران به دنبال پایان دادن به درگیری های منطقه ای

سران دولت و مقامات دولتی از سراسر آفریقا را جمع آوری کرده اند در اتیوپی پایتخت برای مذاکرات در درجه اول متمرکز بر راه برای پایان دادن به منطقه ای خشونت از جمله درگیری ها در سودان جنوبی و لیبی.

33 اتحادیه آفریقا (AU) نشست که در روز یکشنبه در آدیس آبابا برگزار شد با موضوع “خاموش کردن اسلحه: ایجاد شرایط مساعد برای آفریقا توسعه”.

بیشتر:

جمهوری آفریقای سیریل Ramaphosa که مصرف بیش از جمهور فعلی مصر وخیم به عنوان AU صندلی اعلام کرد در روز یکشنبه که او برنامه ریزی شده به میزبان دو نشست در مه: یکی متمرکز بر حل تعارض و دیگر در اجرای آفریقا قاره منطقه آزاد تجاری.

“ما تمرکز تلاش های ما در حل تعارض در سراسر قاره آفریقا به ویژه کسانی که تجربه جنگ طولانی” گفت: Ramaphosa که شناسایی کرده است که درگیری ها در سودان جنوبی و لیبی به عنوان اولویت.

شنبه شب Ramaphosa ملاقات جداگانه سودان جنوبی مقامهای امنیتی روسیه و شورشی رهبر Riek Machar در تلاش برای jumpstart میانجیگری و تلاش برای تشکیل یک دولت انتقالی در سودان جنوبی که فرود در یک ویرانگر جنگ داخلی در سال 2003 است که به کشته شدن صدها نفر از هزاران نفر از مردم.

دو مرد با یک فوریه 22 مهلت برای تشکیل یک دولت اما آنها در حال حاضر از دست رفته قبلی تاریخ تعیین شده برای حل و فصل اختلافات خود را.

اتحادیه آفریقا: رهبران بحث در مورد لیبی صلح نیروی (2:47)

‘به حاشیه رانده’ در لیبی

در پایان دادن به جنگ در لیبی AU همواره خواستار مشارکت بیشتر در پروسه های صلح به رهبری عمدتا توسط سازمان ملل متحد.

در اجلاس سران در برازاویل در اواخر ژانویه رهبران آفریقایی متعهد به برگزاری یک آشتی فروم برای لیبی در جنگ احزاب است.

در پاسخ به یک سوال در الجزیره در مورد امکان ایجاد یک نیروی آفریقایی برای صلح در شمال کشور آفریقایی کنگو رئیس جمهور دنیس Sassou Nguesso که صندلی AU بالا در سطح کمیته در لیبی گفت: این ایده است که مورد بحث قرار گرفت.

“آفریقایی شکایت شده است که آنها را به حاشیه رانده شده از نظر کمک به صلح در لیبی” الجزیره محمد وال, گزارش, از, آدیس آبابا, گفت:, و اضافه کرد که حضور رییس آنتونیو Gutteres در نشست دو روزه “است که آوردن یک پیام قوی همبستگی” به بلوک رهبران.

پرداختن به جمع اشاره به این حادثه تلخ گفت: جهان بدن همکاری با او بود “از اهمیت پارامونت” و تاکید کرد سازمان ملل متحد پشتیبانی کامل از او را “نقطه عطفی ابتکار” از خاموش کردن اسلحه.

“در نهایت خاموش کردن اسلحه است و نه فقط در مورد صلح و امنیت بلکه فراگیر توسعه پایدار و حقوق بشر,” او گفت:.

او برجسته “سه چالش های خاص ضرورت” در آفریقا: از بین بردن فقر مقابله با بحران آب و هوا و خاموش کردن اسلحه.

در همین حال موسی Faki رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا هشدار داد که “تداوم تروریسم تهدید فروپاشی برخی از کشورهای عضو و باید ریشه کن شود”.

AU اجلاس نیز در میان اختلاف بین مصر و سودان در یک طرف و اتیوپی از سوی دیگر بیش از یک سد ساخته شده توسط دومی در نیل آبی که قاهره ترس را کاهش می دهد عرضه آن از آب است.

پس از جلسات متعدد به میزبانی واشنگتن سه کشور گفت: یک توافق نهایی امضا خواهد شد در اواخر فوریه.

AU اعلام کرده است که جمهوری دموکراتیک کنگو را جایگزین آفریقای جنوبی به عنوان AU صندلی در 2021.

منبع: الجزیره و خبرگزاری ها

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>